reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca

Dołączył(a)
23 Sierpień 2018
Postów
2
Witam od dziś biorę insulinę aspart po 2 jednostki 10 min przed każdym posiłkiem śniadanie obiad kolację lecz gdy wzięłam pierwsza dawke i miałam brać kolejna przed obiadem cukier miałam bardzo niski bo 64 co wtedy robić proszę o pomoc pierwszy raz jestem związana z insulina pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Rozwiązanie
Ja nie wiem jak jest w Polsce ale ja miałam cukrzyce ciążowa ( pozistala mi juz na stałe niestety po rozwiązaniu ciazy) i byłam pod stała opieka lekarza ginekologa, diabetologa i dietetyka. Wizyty miałam srednio co 2 tygodnie. Z cukrzyca w ciazy to jest ciągły rollercoaster, bo ciagle sie wszystko zmienia. Na przykład u mnie pewnego dnia chleb żytni 100% ( bez dodatków, sklad czysty bez dodatków typu otręby ) zaczął mi cukry zawyżać po kolacji masakrycznie, gdzie wczesniej nie było problemu i musiałam go wykluczyć z diety. I tak non stop cis wyskakiwało co trzeba było z diety usunac bądź szukać zamiennika ( ciagle czytanie etykiet bywa męczące). Dlatego wazne jest zapisywanie tego co sie jadło w ciagu dnia i analizowanie tego z...
Hej :) od dwóch dni jestem na insulinie długodziałającej, biore o 22 6 j. Wczoraj po kolacji cukier 88 o godz. 20.00. O 22 poszłam spać, rano na czczo cukier 101 mimo insuliny :( czy ktoś może też tak miał ? Cukrzyce mam od początku ciąży a jestem teraz w 32 tygodniu, już jestem zmęczona tym wszystkim :(
 
Hej :) od dwóch dni jestem na insulinie długodziałającej, biore o 22 6 j. Wczoraj po kolacji cukier 88 o godz. 20.00. O 22 poszłam spać, rano na czczo cukier 101 mimo insuliny :( czy ktoś może też tak miał ? Cukrzyce mam od początku ciąży a jestem teraz w 32 tygodniu, już jestem zmęczona tym wszystkim :(

Dzisiaj miałam dokładnie tak jak Ty. Insulinę biorę od ok 2 tygodni, 6 jednostek o godz.22:00. Dzisiaj na czczo cukier 100 :/ Zawsze było poniżej 90.
Nie wiem co się stało, że dzisiaj taka sytuacja miała miejsce.

A co do cukru poniżej 70 to dziwnie, bo mi diabetolog mówiła, że u ciężarnych przy insulinie taka sytuacja bardzo rzadko ma miejsce. Ja biorę tylko na noc, ale uprzedziła mnie że gdybym w nocy poczuła się źle i cukier był poniżej 70 to trzeba podnieść czymś słodkim.
 
Dziewczyny czy stosowałyście wspomagająco jakieś suplementy z morwą? Moja babcia ma cukrzycę typu drugiego, ostatnio mocno jej się pogorszyło, myśleliśmy żeby oprócz leków też właśnie coś z morwą jej dawać, bo podobno obiża cukier.
 
Hej :) od dwóch dni jestem na insulinie długodziałającej, biore o 22 6 j. Wczoraj po kolacji cukier 88 o godz. 20.00. O 22 poszłam spać, rano na czczo cukier 101 mimo insuliny :( czy ktoś może też tak miał ? Cukrzyce mam od początku ciąży a jestem teraz w 32 tygodniu, już jestem zmęczona tym wszystkim :(
Ja w ciąży właśnie rano miałam najgorszy cukier. Może masz za długą przerwę pomiędzy ostatnim a pierwszym posiłkiem? Jak skróciłam przerwę to powoli zaczął się wyrównywać cukier na czczo.
 
reklama
Hej :) od dwóch dni jestem na insulinie długodziałającej, biore o 22 6 j. Wczoraj po kolacji cukier 88 o godz. 20.00. O 22 poszłam spać, rano na czczo cukier 101 mimo insuliny :( czy ktoś może też tak miał ? Cukrzyce mam od początku ciąży a jestem teraz w 32 tygodniu, już jestem zmęczona tym wszystkim :(
Hej ja od pół roku leczę cukrzycę ciążową i mimo że biorę już 52jednostki insuliny długo działającej w nocy i stosuję dietę inne cuda to cukier na czczo zawsze około 110.
Ostatnio nawet zapomniałam wziąć insulinę na noc parę razy i rano przerażona mierzę cukier a tam dalej około 100.
Nic z tego nie rozumiem.
 
reklama
Hej ja od pół roku leczę cukrzycę ciążową i mimo że biorę już 52jednostki insuliny długo działającej w nocy i stosuję dietę inne cuda to cukier na czczo zawsze około 110.
Ostatnio nawet zapomniałam wziąć insulinę na noc parę razy i rano przerażona mierzę cukier a tam dalej około 100.
Nic z tego nie rozumiem.
A kiedy byłaś u diabetologa? Masz stały kontakt z patologią ciąży? Ja bym poszła do lekarza, bo na czczo norma dla ciężarnych nie powinna przekraczać 95.
 
Do góry