reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia na piękną i wysportowaną sylwetkę

aga_wozniak

happy mommy... :o)
Dołączył(a)
2 Grudzień 2007
Postów
1 603
Miasto
Ocean City, Maryland, United States
Witam :-)

Zapraszam wszystkie Mamy i nie tylko ;-), które tak jak ja ćwiczą w domu i szukają ćwiczeń dzięki którym będą miały piękną figurkę... jeżeli znacie jakieś skuteczne ćwiczenia to piszcie...

Ja polecam 6W
https://www.babyboom.pl/forum/diety-diety-f35/6-weidera-polecam-3592/ :-) :-)

Inne zestawy ćwiczeń:

Ćwiczenia na talię osy

1. Skłony
Ćwiczenie wykonywać będziemy na 3 sposoby.
a. Skłony ze stania
Stajemy w rozkroku 20-30cm. Mając cały czas wyprostowane nogi wykonujemy skłon w przód, potem kolejno do każdej nogi, a następnie wychylamy się maksymalnie w prawo i w lewo. Te 5 ćwiczeń zliczamy jako 1 powtórzenie.
b. Skłony z siadu z wyprostowanymi nogami
Siadamy na równym podłożu i wyciągamy wyprostowane nogi w przód. Staramy się tak skłonić, aby rękami złapać za stopy a głową dotknąć kolan. Nie uginamy przy tym nóg.
c. Skłony z siadu skrzyżnego
Siadamy na równym podłożu "po turecku". Ręce uginamy w łokciach i przyciągamy równolegle do tułowia. Przy skłonie staramy się dotknąć ugiętymi łokciami ud, jednak bo ich dotknięciu nie odbijamy się od nich powracając do początkowego ułożenia.

Powtórzenia każdego z podpunktu tego ćwiczenia wykonujemy tyle razy, ile pisze w harmonogramie.

2. Nożyce
Ćwiczenie wykonujemy leżąc na plecach z rękami ułożonymi swobodnie obok ciała. Polega ono na wymachiwaniu nogami podniesionymi na 10-15cm nad ziemią.
Będziemy ćwiczyć 3 rodzaje nożyc
a. Nożyce pionowe
Są niewątpliwie najłatwiejsze. Wyma****emy obiema nogami równocześnie, w górę i w dół, jednak nie dotykamy nimi ziemi. Z tym, że gdy prawa noga idzie w górę, lewa idzie w dół. Powtórzenie ćwiczenia to okres od kiedy jedna noga jest na górze, do powrótu jej na to miejsce.
b. Nożyce poziome.
Wyma****emy obiema nogami równocześnie, w prawo i w lewo, tak, żeby nogi krzyżowały się w kostkach. Gdy jedna noga idzie w lewo, dróga idzie w prawo. Raz jedna noga przy mijaniu się na być na górze, raz na dole. Powtórzenie ćwiczenia to okres od kiedy jedna noga jest po lewej, do powrótu jej na to miejsce.
c. Nożyce okrążane.
Są niewątpliwie najtrudniejsze i trzeba przy nich uważać, żeby nie naderwać sobie mięśni brzucha. Jedna noga jest uniesiona nieruchomo. Drugą okrążamy ją najpierw maksymalnie zaczynając od góry, wracamy do pierwszego ułożenia, a potem okrążamy maksymalnie zaczynając od dołu. Następnie zmieniamy i robimy tak drugą nogą.

Nożyce pionowe i poziomy wykonujemy tyle razy, ile pisze w harmonogramie, okrążane 2 razy mniej każdą nogą.

3. Unoszenie nóg
Leżymy na plecach na ziemi z rękami wzdłuż tułowia i prostymi nogami. Podnosimy obie złączone nogi maksymalnie do góry (tak aby stworzyły z podłożem kąt prosty), przytrzymujemy 3 sekundy i opuszczamy spowrotem na dół.
To ćwiczenie można sobie zdecydowanie utrudnić podnosząc znacznie jego rezultaty.
Otóż kładziemy się na łóżku tak, aby pośladki wraz z całymi nogami wisiały w powietrzu. Łapiemy się obiema rękami jakiś podpórek. Podnosimy nogi maksymalnie do góry i opuszczamy maksymalnie w dół.

4. Przyciąganie nóg do klatki piersiowej
Kładziemy się plecami na podłodze i opieramy się na łokciach. Kolejno przyciągamy najpierw prawą ugiętą w kolanie nogę do klatki, potem lewą i obie na raz. Te 3 ćwiczenia zliczamy jako 1 powtórzenie.

5. Brzuszki skośne.
Jest to ćwiczenie bardzo podobne do standardowych brzuszków.
Kładziemy się na plecach, z wyprostowanymi, bądź delikatnie zgiętymi w kolanach nogami.
Ręce splatamy na karku. Podnosimy się tak, aby prawym łokciem dotknąć podłogi obok lewego kolana, a przy kolejnym powtórzeniu lewym łokciem podłogi przy prawym kolanie.

6. Odchylanie
Ćwiczenie odwrotne do brzuszków. Siadamy na podłodze w siadzie prostym ze skrzyżowanymi, wyprostowany lub delikatnie zgiętymi nogami. Ręce zaplatamy na kark. Odchylamy się maksymalnie do tyłu, jednak tak, aby nie stracić równowagi.

Harmonogram ćwiczeń:

harmonogram.gif


żródło Ćwiczenia na talię osy



Ćwiczenia na płaski brzuch

Ćwiczenia na płaski brzuch

Ćwiczenia na nogi i pośladki

Ćwiczenia na nogi i pośladki

Ćwiczenia na ładny biust

Ćwiczenia na ładny biust



Zapraszam do wspólnych ćwiczeń... razem raźniej!!!






 
reklama
Postanowiłam, że od dzisiaj robię ćwiczenia na talię osy... :-D :-D Dwa dni temu skończyłam 6W... oczywiście dla utrzymania efektu nadal wykonuję te ćwiczenia :tak:

Nadszedł czas na talię... ;-) :-D Mam nadzieję, że ćwiczenia na talię osy dadzą dobre efekty... :happy2: Zobaczymy za 5 tygodni...

Cwiczenia na talie osy

harmonogram.gif


Dzisiaj pierwszy dzień... może ktoś się przyłączy... :-) :-)
 
ja sie przylacze napewno ale po swietach
tez talie bede szlifowac
wiec widzimys ie tutaj po swietach
powadzenia i dozobaczenia :)
 
ja sie przylacze napewno ale po swietach
tez talie bede szlifowac
wiec widzimys ie tutaj po swietach
powadzenia i dozobaczenia :)

Cieszę się, że zdecydowałaś się do mnie przyłączyć... :-) :-)
Do usłyszenia po świętach... :happy: :happy:

A ja już dzisiaj po ćwiczonkach... :rofl2:



Mimo, że jestem zmęczona to czuję się świetnie...

 
Ehhh... przez świąteczne przygotowania tak trudno zmobilizować się do ćwiczeń, ale mimo wszystko dałam radę i już... po ćwiczonkach... :-):happy: Ja już chyba jestem od nich uzależniona... jak nie poćwiczę chociaż kilku minut to mam wyrzuty sumienia i wogóle źle się czuję... :tak::tak:

Jeszcze raz zapraszam do wspólnych ćwiczeń :tak::tak: i do dzielenia się swoimi małymi i dużymi sukcesami w kształtowaniu swojej sylwetki. :tak::happy::-)
 
No witam Aga (spotkałyśmy się na 6-Weidera) nie odzywałam się troche a teraz zagladam a nasza Aga zakłada nowy wątek.ty to chyba się faktycznie uzależniłaś co?A może byś napisała ile już zrzuciłaś kilo?
Pozdrawiam Benia;-)
 
No witam Aga (spotkałyśmy się na 6-Weidera) nie odzywałam się troche a teraz zagladam a nasza Aga zakłada nowy wątek.ty to chyba się faktycznie uzależniłaś co?A może byś napisała ile już zrzuciłaś kilo?
Pozdrawiam Benia;-)

Zdecydowanie się uzależniłam... ;-);-) Muszę ćwiczyć... :-D:-D:laugh2::laugh2: Od grudnia zrzuciłam 12 kg. Nie stosuję żadnych diet odchudzających... poprostu jem mniej. Ostatni posiłek jem między 18:00-19:00. Najważniejsze jet to, że codziennie ćwiczę. Jak mam czas to ćwiczę dłużej, a jak nie to kilka minut... zawsze znajdę chwileczkę... :tak::tak::tak: Poza tym chodzę z córeczką na spacerki... :-):happy:

Pozdrawiam :-)
 
Brawo 12 kilo to dużo ,bardzo dużo:szok: Ja też w wolnych chwilach ćwicze ale tyle co Ty stracilaś kilo to mi jeszcze brakuje.Ja chociaż z 5 bym chciała zgubić może do lata..............................:sorry2:
Trzymaj za mnie kciukasy abym nie straciła zapału
Pozdrawiam Benia
 
reklama
Do góry