reklama

Ćwiczenia na początku ciąży

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez jjustyys, 30 Kwiecień 2016.

1. jjustyys

jjustyys Początkująca w BB

Witajcie, jestem w 5 tygodniu ciąży, czuje się ok. Zaradnych objawów poza bolącymi piersiami. Ból brzucha ustąpił. Czy mogę ćwiczyć na orbitreku?

Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

2. Elianna

Elianna Fanka BB :)

W teorii tak, a w praktyce różnie to bywa. Powinnaś takie sprawy konsultować z lekarzem, a nie na forum, bo każda ciąża ma inny przebieg. 10 kobietom nic się nie stanie a 11 poroni. Pamiętaj, że to pierwszy trymestr. 5 tydzień to bardzo wczesna ciąża, to że Ci nic nie jest nie znaczy, że dalej będzie tak kolorowo :) Ja zaczęłam się źle czuć ok. 7-8 tc i tak do 4 miesiąca, a nawet dłużej i chociaż uwielbiam swojego orbitreka nie mogłam nawet na niego patrzeć ;)
    Pozdrawiam!

3. reklama
  4. jjustyys

Do lekarza ide jutro i zanim zacznę cokolwiek robić oczywiście skonsultuje to. Jestem tylko ciekawa jak to u innych wyglada :)

5. Thriade

Thriade Fanka BB :)

Ja ćwiczylam pilates, ale od drugiego trymestru. W pierwszym chyba żaden lekarz nie pozwoli, żeby w razie poronienia (nawet niezwiazanego z cwiczeniami) nie było do niego pretensji.

6. jjustyys

Jestem po wizycie. Lekarz pozwolił mi na orbitrek, oczywiście bez przesady;)

7. silver11x

silver11x Początkująca w BB

Hmm... tylko przysiady i nic więcej ? gdy patrzyłam w internecie to jest sporo ćwiczeń.

8. jjustyys

Jak tylko przysiady ?? :) nic o tym nie wspominałam:)
    Mi zależało głównie na orbitreku bo jestem od niego uzależniona :)

9. asiorreek

asiorreek Fanka BB :)

kochana ja tez bylam uzależniona od ćwiczeń i sportu i aktywności ciąża to nie choroba przeciez aż w końcu dostalam zimny kubel wody na głowę gdy po orbitreku zaczelam krwawić i pozniej do konca ciąży właśnie mialam aktywnosc fizyczna lozkowa bo co chwile cos się działo nie tak.. Tak jak piszą dziewczyny 10 osobom nic nie bedzie a 11 cos się stanie. Tak wiec uważaj i przemysl czy warto.

10. reklama
  11. Ania_ABCfitness

Ania_ABCfitness Zaciekawiona BB

Nie ma wątpliwości, że sport to zdrowie! Badania wskazują na to, że ćwiczenia fizyczne w pierwszych miesiącach ciąży dobrze wpływają na jej przebieg. Jednak jakakolwiek aktywność fizyczna w trakcie ciąży powinna zostać skonsultowana z lekarzem. Ćwiczenia wykonywane na orbitreku z niską intensywnością nie powinny być szkodliwe, urządzenie pozwala na regulację obciążenia, a co za tym idzie intensywności treningu. Mimo to, przed podjęciem jakiejkolwiek aktywności, zalecamy porozmawiać o tym z lekarzem. Jest on osobą, która najlepiej orientuje się w przebiegu naszej ciąży. Doświadczony specjalista z pewnością będzie w stanie rozpoznać, czy istnieją przeciwwskazania do ćwiczenia.

12. marysiowska

marysiowska Początkująca w BB

A myslicie ze co jest lepsze? Bieznia czy orbitrek? Ja jestem teraz w 5 miesiacu i bardzo mi zalezy zeby nie wyjsc tak zupelnie z formy. Cale zycie bylam fit i teraz troche mi ciezko sie pogodzic z tym ze nie moge w ciazy cwiczyc tak duzo jak dawniej. Poczatek ciazy przelezalam ale teraz jest juz lepiej ;) chce wrocic do cwiczen jakis, tylko nie wiem co bedzie dla mnie i dla dzieciaka najlepsze :) Poradzcie

Poleć forum