reklama

Cwiczenia po porodzie

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez pinkmeteor, 22 Luty 2015.

1. pinkmeteor

pinkmeteor Zaciekawiona BB

Cześć. Jestem 4 tygodnie po cesarce no i chciałabym się dowiedzieć kiedy mogę wziąć się za odchudzanie i ćwiczenia ? Ogólnie bardzo dobrze się czuję i wszystko się goi jak na psie :D

2. Megami

Megami Bóg jest szaleńcem ;)

Po cesarskim cięciu nie ma co się spieszyć. Do końca połogu warto odpuścić. Potem można zacząć ćwiczyć górne partie, ale dolne partie brzucha dopiero po kilku miesiącach (jedni zalecają odczekać 3, inni 6). Na prawdę nie ma co się spieszyć. Może i rana zewnętrzna wydaje się być już ok, ale wewnętrzne szwy potrzebują dużo więcej czasu. A najlepiej i najbezpieczniej byłoby znaleźć dobrego fizjoterapeutę specjalizującego się w ćwiczeniach po porodzie. Dobierze odpowiednie ćwiczenia itd.

3. reklama
  4. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

ja tez jestem po cesarce prawie 6 tyg, i znalazłam w necie cwiczenia od 2-10 tyg po porodzie:) i sobie cwicze :D (jak mi młody pozwoli oczywiscie):-)

5. Fooczi

Fooczi Początkująca w BB

Ja po cesarce zaczęłam ćwiczyć po 6 tygodniach jak miałąm pewnośc, że blizna się nie rozejdzie...

6. Thriade

Thriade Fanka BB :)

Ja chodziłam na specjalne ćwiczenia pociazowe do klubu fitness i wcześniej byłam na konsultacjach u prowadzącej (rehabilitantki ). Powiedziała, że najwcześniej po 3 miesiącach.

Poleć forum