reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ćwiczenia w ciąży ..

Dołączył(a)
3 Lipiec 2014
Postów
3
Witajcie :)

Jestem bardzo ciekawa ,czy ćwiczycie w ciąży ,jakie ćwiczenia polecacie ,czy np skalpel Ewy Chodakowskiej można ćwiczyć wykluczając brzuszki.Jestem w 11 tygodniu ciąży ,proszę o podzielenie się opiniami ćwiczących Pań :)
 
reklama
Ja ćwiczę od początku ciąży. Właściwie od 11 tc bo wcześniej trochę plamiłam.
Przed ciążą ćwiczyłam regularnie 1,5 roku. Lekarz odradzał dynamiczne ćwiczenia więc się zdecydowałam na pilates (który również wcześniej ćwiczyłam) i basen.
Ja chodzę na zwykły pilates (nie dla ciężarnych) pomijając ćwiczenia na proste mięśnie brzucha, choć pilates i tak w większości ćwiczeń angażuje brzuch. Od niedawna chodzę również na zajęcia dla kobiet w ciąży. Wcześniej nie miałam kiedy bo były w godzinach mojej pracy i pożałowałam że odpuściłam ćwiczenia typu TBC bo mam teraz słabe nogi i ramiona (pilates niestety zaniedbuje te partie ciała). Z tych ćwiczeń wychodzę mokra i mam zakwasy przez 3 dni :-D
Obecnie chodzę 2x w tygodniu na pilates i 1-2 razy w tyg na ćwiczenia dla ciężarnych. Na basen sporadycznie z rodzinką ;)

To na ile możesz sobie pozwolić zależy czy wcześniej ćwiczyłaś i jak jesteś sprawna i oczywiście jeżeli lekarz nie widzi przeciwwskazań.
 
Ja bardzo polecam jogę w ciąży! Spacery, i inne mało inwazyjne sporty. Na początku jeździłam także na rowerze. Ale też polecam pytać się za każdym razem lekarza,czy nie ma jakiś przeciwwskazań i upewnić się,że można :)
 
reklama
ja bym polecała udać się na zajęcia dla kobiet w ciązy, żeby nie narażać się i ćwiczyć pod okiem specjalisty. ja chodziłam do klubu Holmes Place w centrum handlowym Skorosze na zajęcia Aktywna Ciąża - nie jest drogo a prowadząca jest naprawdę świetna, chyba ma na imię Olga
 
Do góry