reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

Hej dziewczyny, co polecacie?
Jakaś gimnastyka,joga ? Chodziłyście może na zajęcia? Których ćwiczeń, lub sportów nie polecacie? A może ćwiczyłyście w domu ? Piszcie wasze wrażenia, przestrogi dla innych mam :)
 
reklama
Ja ćwiczyłam w domu. miałam na płycie zestaw dla ciężarówek.
Mamusie pamiętajcie koniecznie po uzgodnieniu z lekarzem.
Chodziłam też na basem, uwielbiałam to i czułam się tak lekko :-).
Teraz też będę ćwiczyć poczekam tylko na spotkanie z ginem, aby wiedzieć co i jak.
 
Moja babka od cwiczen dla ciezarowek i swiezych mam powiedziala, ze po pierwsze zaczynamy od 6 tyg po porodzie ale NIE WOLNO cwiczyc miesni prostych brzucha. Tylko skosne bo w przeciwnym razie brzuch sie nie zejdzie a nawet rozejdzie...

Mysle wiec, ze lepiej robic to pod okiem kogos wykwalifikowanego a nie zwykly fitness.
 
Ja bardzo polecam jogę dla kobiet w ciąży. Jestem w 8 miesiącu i nadal ćwiczę, nie mam przeciwskazań, a czuję się świetnieJ Joga bardzo mi odpowiada nie tylko w aspekcie ćwiczeń, ale i stylu życia. Jestem zrelaksowana i spokojniejsza, a zważywszy na bliski termin, jest to niezłe osiągnięcie. A jeżeli chcecie ćwiczyć w domu, to w kwartalniku Yoga&Ayurveda są świetne propozycje asanów dla kobiet w ciąży.
 
Joga jest bezpiecznym i relaksującym pomysłem na aktywność w ciąży. Jeżeli ktoś nie lubi pływać, ale nie przeszkadza mu basen może zapisać się na aerobik w wodzie dla ciężarnych. Bardzo relaksuje, nie jest wymagający i jest idealny dla kobiet w bardziej zaawansowanej ciąży. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają dodatkowo stawów. Wiele propozycji ćwiczeń w domu można znaleźć w internecie. Są również szkoły i trenerzy, którzy znają się na tym i potrafią ułożyć ciekawy trening dostosowany do możliwości i aktualnego zaawansowania ciąży.
 
ja nie wiem jak to jest z bieganiem ale ja chodze na ćwiczenia - aktywna ciąża, może jak będziesz na najbliższej wizycie u lekarza to się zapytaj, ale wydaje mi się, że nie powinno zaszkodzić
 
ja wcześniej chodziłam na jogę, teraz chodzę na ćwiczenia aktywna ciążą, oparte na jodze, basen też fajnie rozluźnia :)
 
reklama
Odświeżam temat :)

Są tu aktywne Przyszłe Mamusie?
Przed ciążą byłam bardzo aktywna, co cały czas kontynuuje w ciąży. Biegam, chodzę na fitness, a ostatnio ćwiczę dużo w domu, gdyż skupiam się teraz ( II trymestr ) na dolnych mięśniach miednicy (dla łatwiejszego i szybszego porodu), mięśniach poprzecznych brzucha, grzbietu oraz dwuglowych nóg dla lżejsze III trymestr. Nie ćwiczę mięśni prostych i skośnych.
Oczywiście wszystko ze zgodą od lekarza, przy dobrze przebiegającej ciąży oraz po konsultacji z trenerka dla kobiet w ciąży.
Może polecacie jakieś konkretne filmy na yt z ciekawymi ćwiczeniami :)
Fajnie, że aktywność w ciąży staje się coraz bardziej popularna i nie jest już postrzegana jako fanaberia stwarzająca jedynie zagrożenie dla dziecka.
 
reklama
Do góry