reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

Napisz przy okazji jak się czujesz - nadal problemy po Duphastonie? Byłaś u innego lekarza czy się uspokoiło?

no uspokoilo sie powiedzialabym nawet ze jest o niebo lepiej, chociaz i tak mdli i wymiotuje. Natomiast nie jest juz tak jak na poczatku ze z kibelkiem sie nie rozstawalam i istnienie bylo dla mnie udręką. teraz jakos juz jestem spokojniejsza, tym bardziej ze juz nie krwawie, nie wymiotuje jak szalona, lek chyba sie wchlania i chyba dzidzia bedzie z nami w lutym ! :) jescze musze skonsultowac to z lekarzem zeby miec 100% pewnosci.

Zeby nie robic off topu, wroce do cwiczen.Zrobilam wam prezent! Zeskanowalam strony z mojej super ksiegi ktora dostalam na prezent od mojego mezczyzny. Poradnik naprawde super, jest przemyslany i uzyskac mozna wiele pozytecznych rad. Zeskanowalam kilka stron wlasnie dla aktywnych mam. W nastepnym poscie podam te stronki ( jescze sie zastanawialam czy nie wrzucic na se4rwer zeby kazda miala jak sciagnac na wlasnosc :) )dodatkowo z gazety cwiczenia z pileczka ( takie pilatesowe) i pomyslalam tez ze jesli bylybyscie zainteresowane, to ja mam taka niezbyt obszerna ksiazke do pilatesa w ciazy i moglabym ja zeskanowac i wam dac do sciagniecia. Jasli ktoras jest zainteresowana moge tak zrobic :)Nie zajmie mi to calego dnia, a wiem ze przyszlym mamom trzeba pomagac, w koncu wiem jakie to wazne :)
 
reklama
. Jasli ktoras jest zainteresowana moge tak zrobic :)Nie zajmie mi to calego dnia, a wiem ze przyszlym mamom trzeba pomagac, w koncu wiem jakie to wazne :)[/QUOTE]


oj taaaaaak poproszę...coś więcej ja tak tyję szybko...że czasami mam wrażenie,że z powietrza. Mało się ruszałam bo nie wiedziałam co mi wolno a co nie...
Napisałaś wcześniej "ważne jest ,żeby nie podnosić rąk do góry" w czasie ćwiczeń? ja sobie wymachiwałam właśnie ....
pozdrawiam i z góry dzięki za dobre rady :)
 
narazie takie cwiczonka z easy ball, mozna robic to tez z innymi przyzadami, z kolkiem, taśmą itd, jesli nie macie easy ball. ( a prospos to moje ulubione urzadzenie :p ) kurcze to chyba za male wyszlo. dla tych ktorzy nie doczytaja sie ( ja tez jestem z nimi :p ) dam zarazlink do sciagniecia razem z cwiczeniami z poradnika o ktorym mowilam wczesniej.
 

Załączniki

  • lastscan1.jpg
    lastscan1.jpg
    44,8 KB · Wyświetleń: 30
  • lastscan2.jpg
    lastscan2.jpg
    45,1 KB · Wyświetleń: 28
ja przyznam sie ze cwiczylam pilates przed ciaza dosc intensywnie - 3 razy w tyg po poltorej godziny ale moja instruktorka powiedziala ze te cwiczenia ktore ona robi nie powinny byc wykonywane w ciazy (co przyznam sie szczerze mnie zaskoczylo bo slyszalam opinie ze pilates w ciazy jest ok) no wiec jak zaszlam w ciaze to z tych cwiczen zrezygnowalam ;( teraz po pierwszym trymestrze zaczne znowu cwiczyc ... na poczatek wielki come back na basen :) po wczasach gdzie prawie caly czas bylam w wodzie bedzie mi go bardzo brakowalo :) no ale chcialabym pocwiczyc cos bardziej wzmacniajacego i szczerze powiem ze nie wiem co by to mialo byc ... mam w domu duza pilke do cwiczen ale nie bardzo wiem co na niej robic - jesli macie jakies madre sugestie - zestawy cwiczen to z najwieksza przyjemnoscia skorzystam !!!!!!
moze jakies propozycje dvd albo poradnikow ??

tak btw to te cwiczenia z easy ball byly ostatnio w gazecie M jak mama :)
 
ja przyznam sie ze cwiczylam pilates przed ciaza dosc intensywnie - 3 razy w tyg po poltorej godziny ale moja instruktorka powiedziala ze te cwiczenia ktore ona robi nie powinny byc wykonywane w ciazy (co przyznam sie szczerze mnie zaskoczylo bo slyszalam opinie ze pilates w ciazy jest ok) no wiec jak zaszlam w ciaze to z tych cwiczen zrezygnowalam ;( teraz po pierwszym trymestrze zaczne znowu cwiczyc ... na poczatek wielki come back na basen :) po wczasach gdzie prawie caly czas bylam w wodzie bedzie mi go bardzo brakowalo :) no ale chcialabym pocwiczyc cos bardziej wzmacniajacego i szczerze powiem ze nie wiem co by to mialo byc ... mam w domu duza pilke do cwiczen ale nie bardzo wiem co na niej robic - jesli macie jakies madre sugestie - zestawy cwiczen to z najwieksza przyjemnoscia skorzystam !!!!!!
moze jakies propozycje dvd albo poradnikow ??

tak btw to te cwiczenia z easy ball byly ostatnio w gazecie M jak mama :)

witam. tez czesto cwiczylam intensywny pilates z moimi kobietkami. Ale czesto tez pytalam na jaki maja ochote, bo najpierw pytalam jak sie czuja. Dobieralam tez cwiczenia pod dzien tygodnia, bo jak wiemy kadz czesc tygodnia obfituje w inne przezycia, w piatek mamy ochote odpoaczac i ustabilizowac kregoslup, w poniedzialek doenergetyzowac itd. W kazdym razie bardzo dobrze ze zabrobila ci cwiczen intensywnego pilatesa w ciazy, za nic nie zezwolilabym na cwiczenia ciazowych intensywnie na moich zajeciach. Za duza odpowidzialnosc. Czesto takie babki tez nie chca sie sluchac bo sa ambitne albo chca po rpstu sie odchudzac. no to wtedy trzeba wyprosic taka ambitna pania.

Wiem ze ty do takich nie nalezysz, ale prosze o wyrozumialosc dla twojego stanu :)tak na wszelki wypadek mowie :) ;) z troski. basen wspaniuale, tylko spokojnie :). Z duza pilka mozna robic mnostwooooo rzeczy! i to jakich fajnych!wiele jest takich ktore mozesz po rpstu robic tak jak na pilatesie na ktory chodzilas tylko je modernizowac.Sklad z brzuszkiem pomiedzy nogami z pileczka, brzuszki o dziwo tez zmona ale nie takie zwykle. Poszukam czegos i moze powklejam.Niektorym paniom w ciazy pleczka duza nie sluzy, zbytno sie mecza, a do tego nie mozna dopuscic.
 
Wiem ze ty do takich nie nalezysz, ale prosze o wyrozumialosc dla twojego stanu :)tak na wszelki wypadek mowie :) ;) z troski. basen wspaniuale, tylko spokojnie :). Z duza pilka mozna robic mnostwooooo rzeczy! i to jakich fajnych!wiele jest takich ktore mozesz po rpstu robic tak jak na pilatesie na ktory chodzilas tylko je modernizowac.Sklad z brzuszkiem pomiedzy nogami z pileczka, brzuszki o dziwo tez zmona ale nie takie zwykle. Poszukam czegos i moze powklejam.Niektorym paniom w ciazy pleczka duza nie sluzy, zbytno sie mecza, a do tego nie mozna dopuscic.

ja czasem jestem zbyt ambitna wiec kilka slow "na wyhamowanie" dobrze mi zrobi :) jesli chodzi o basen to ostatnio (na wczasach) dalam rade plywac tylko żabka bo przy kraulo zwyczajnie za szybko sie meczylam :) a i przy okazji dosc konkretnie sie w wodzie rozciagam - bardzo to lubie i bardzo dobrze sie po tym czuje :) a jesli chodzi o pilke to najwiecej cwicze na niej cwiczen na nogi i posladki ... brzuszkow sie boje bo nie wiem jak wykonywac cwiczenia zeby nie zaszkodzic sobie i maluszkowi :) jak bys znalazla jakies konkretne propozycje cwiczen z pilka to bede bardzo wdzieczna - jakies nowosci sie przydadza no gdzie nuda tam i mniejsza ochota do cwiczen :)
acha i kupilam sobie plyte dvd "joga i pilates dla kobiet w ciazy" moze tam znajde inspiracje :)
 
Witam! Mam takie pytanie! Czy rzucanie pilka do kosza w ciazy moze zaszkodzic dzidziusiowi? Jestem teraz w 29 tc. Mam bardzo maly brzuszek, ciaza przebiega bez komplikacji, nie mialam zadnych typowych objawow ciazy (typu nudnosci, wymioty czy sennosc) tylko czeste oddawanie moczu! Raz na tydzien chodze z moim narzeczonym porzucac do kosza. Nie biegam za pilka, nie skacze podczas rzutow ale caly czas obawiam sie czy to aby napewno nie zagraza synusiowi. Gdy wracam z kosza nigdy nie bolal mnie brzuch ani nic nie dzialo sie zle. Ale czy juz nie jest za pozno na sport? Czy nie powinnam sobie odpuscic rzutow do kosza?
 
Trudno powiedzieć jednak ręce do góry podnosisz i w trakcie wyrzutu możesz nadciągnąc mięśnie brzucha . Lepiej spytać lekarza . Ogólnie panuje taka zasada ,że jeżeli ćwiczyłaś przed ciążą to nic się nie powinno dziadź. W poprzedniej ciąży ćwiczyłam do 7 miesiąca teraz zaczęłam trochę później i czasami brak mi samozaparcia.
 
reklama
Rzucanie pilka do kosza- raczej nie:) To moze byc urazowe (pilkz odbije sie od brzucha itp.) Zasada jest taka sporty bezurazowe- gym ball, plywanie, joga si , urazowe: siatkowka, koszykowka, jogging nicht;-) Z wlasnego doswiadczenia- zyc dosc aktywnie, ale bez przesady, ale nie szalec ze sportem. Ja troche poszalam z pila i dzis leze w lozeczku bo mam skrocona szyjke;/ Wiec radze ze spokojem, zeby nie przedobrzyc!
 
Do góry