reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ćwiczenia w ciąży

Witam! Mam takie pytanie! Czy rzucanie pilka do kosza w ciazy moze zaszkodzic dzidziusiowi? Jestem teraz w 29 tc. Mam bardzo maly brzuszek, ciaza przebiega bez komplikacji, nie mialam zadnych typowych objawow ciazy (typu nudnosci, wymioty czy sennosc) tylko czeste oddawanie moczu! Raz na tydzien chodze z moim narzeczonym porzucac do kosza. Nie biegam za pilka, nie skacze podczas rzutow ale caly czas obawiam sie czy to aby napewno nie zagraza synusiowi. Gdy wracam z kosza nigdy nie bolal mnie brzuch ani nic nie dzialo sie zle. Ale czy juz nie jest za pozno na sport? Czy nie powinnam sobie odpuscic rzutow do kosza?

Wszystko co związane z napinaniem mięśni brzucha i dużym wysiłkiem fizycznym (przegrzewanie organizmu), utrata wody w org.przy koszu dochodzą potyczki, możesz niechcący dostac łokciem w brzuch więc sport jako taki - odpada. Chyba nie trzeba tłumaczyć dlaczego ?

Dbaj o siebie i dziecko, sport nie zając ..... :)
 
reklama
:szok: wypowiedzcie się dziewczyny- można chodzić w ciąży na basen czy nie?chodziłyście?chodzicie?tyle opinii,ilu lekarzy-jedni twierdzą,że wzmacnia się mięśnie pływając i nie ma przeciwwskazań ,inni,że infekcje ''złapane''na basenie są bardzo niebezpieczne.no i ten nieszczęsny chlor na dodatek...poszłabym się popluskać,ale ...sama nie wiem... poradzicie coś?;-)
 
ja nie widze przeciwskazan. sama chodzilam, moja siostra i bratowa tez, mój lekarz stwierdzil ze jak najbardziej poleca. co do infekcji wszystko zalezy od tego w jakim stanie utrzymywana jest woda to akurat zalezy od "danego" basenu bo nie wszedzie przestrzegaja do konca czyszczenia wody i jej filtracji chociaz w wiekszych miastach mysle ze problemu nie ma. a w czym chlor moze zaszkodzic? wydaje mi sie ze w niczym.


picture9020.jpg
 
Nie chodzę na basen w ogóle, w ciąży nie chodziłam, po ciąży też nie.

Uważam, że jak lekarz nie poleca, z powodu różnych infekcji to trzeba się go słuchać. :tak:
 
ajjj widze ze kolejna "kwietniowka" ... jak milo :D!!!
ja tez mam ogromna ochote sie popluskac :)....

a z dentystami to jak wam mowiono, bo moj gin powiedzial ze jak to jest juz 8tc to mozna znieczulenie miejscowe :confused:!!!
 
Ja jestem jak najbardziej za!
Mieszkam w Australii i tutaj prawie kazdy ma basen przy domu i sie nim sam zajmuje, przez pierwsza ciaze pluskalam sie caly czas, i to w hostelowym basenie,gdzie rozne osoby przebywaly,moj maz sie zajmowal tym basenem, czyscil i nigdy nic nie zlapalam. Nie wiem,jakie w Polsce sa baseny,my tu mamy ze slona woda, niby to lepiej wybija zarazki. Ale mimo wszystko woda to samo zdrowie, odprezenie. A o jakie zakazenia chodzi dokladnie? No rozumiem grzybice, a z wody to co mozna dokladnie zlapac?
 
reklama
Basen to super sprawa ! Zapisałam się na ćwiczenia dla ciężarnych -ymmm... Bajka!! czuje się taka lekka i odprezona po nich. Instruktorka przekonuje mnie ze poród będzie łatwiejszy dzięki ćwiczeniom:confused:
 
Do góry