reklama

ćwiczonka naszych szkarbów:-)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2008' rozpoczęty przez pabla27, 16 Styczeń 2009.

1. pabla27

pabla27 Fanka BB :)

i wątek jest:-)
    więc my robimy takie rzeczy....
    1. turlamy sie z przewagą na prawą stronę ciała ( podczas przewrotu na brzuch młoda mocno zarzuca sie prawą stroną - tą silniejszą - na lewy bok i wtedy sie przekręca na brzuch ) teraz musimy poćwiczyć lewą stronę ciała więc zarzucamy ją mocno z moją pomocą na prawą stronę i wtedy przekręcamy sie na brzuch...i potem z powrotem na plecy.
    2. z racji słabszej lewej strony - wszystkie zabawki są po lewej stronie, często jej tam grzechotam, ja też leże po lewej stronie i tak ją zagaduje, wszystkie zabawki podaje do lewej rączki i wtedy czasami przytrzymuje prawą, zeby tylko lewą się posługiwała
    cdn bo młoda walnęła kupsko i muszę lecieć bo krzyczy że ma brudną pieluchę:tak:
    i jestem...co do tej lewej strony, to i młoda tylko prawą stopę bierze do buzi więc teraz zachęcam żeby lewą brała, przytrzymuje jej prawą i macham przed oczami lewą.
    3. staram sie żeby cały czas wolny spędzała na brzuchu - ona z tych nie lubiących tej pozycji - więc leże z nią, bawię sie z nią zabawkami, włączam przed oczami wszystko co gra, śpiewa i świeci sie, udaje nam sie juz z 20-30 min tak poleżeć bez jęków. Dodatkowo jak tylko zaczyna pływać to rączki poprawiam i kłade jak najblizej pod klatkę piersiową.
    4. sadzam ją na tyłku i ustawiam tak, zeby podpierała sie obiema wyprostowanymi rękoma o ziemię z naciskiem na lewą rękę - czasem w prawą daje jej zabawkę i lewą sie tylko opiera....oczywiście często mi sie wygina i prostuje nogi.
    5. kładę ją na kolankach tak żeby pupa sie opierała o nogi i też na rączkach wyprostowanych tak żeby brzuch był w górze....przy tej pozycji najwięcej protestów:-((
    i podnoszę jej tłów do góry i opadamy na ziemię tak żeby opadła na wyprostowane ręce...
    to chyba tyle....
    wieczorkiem postaram sie załączyć zdjecia tych pozycji.
    a,mój M jeszcze czassem robi tak, ze trzyma ją całą w powietrzu i tylko ręce sie opierają o podłogę.

Ostatnia edycja: 16 Styczeń 2009
  2. post_ptaszyna

post_ptaszyna mamy lipcowe'08 zakręcona

pabla dzięki
    jutro otwieram kącik Fitness:-D:-D:-D
    Ja z Iką turlanie ćwiczę

a można na pupie posadzić i podeprzeć rączką jak ona jeszcze sama nie siedzi???? Pisałaś że rechabilitantka mówiła coby nie sadzać??
    Ika siedząc się chwieje a czasem wpadnie na to że rączka można się podeprzeć

3. reklama
  4. pabla27

tak, nie sadzać, ale do tego ćwiczenia na chwilę można, generalnie ćwiczyć rączki jak leży na brzuchu lub na czworaka, a można na chwilę posadzić i parę minut poćwiczyc w siadzie....tylko wtedy pozwoliła nam sadzać, ale to dosłownie parę minut.
    u nas trochę lepiej, mała już tak nie płacze, oswaja sie, chociaż nadal sie buntuje i zawzięcie prostuje nogi lub wygina sie w zupelnie inne strony:-)

5. Sylcia 31

Sylcia 31 Mama Olki i Wiki

Pabla a jaka to jest metoda ćwiczeń, bo ja Olkę ćwiczyłam metodą Vojty, i to było na zasadzie uciskania pewnych punktów na dziecku, nie umiem tego opisać, może też dlatego że było to dawno 3 lata temu.

Pamiętam że też nie kazali sadzać dopóki dziecko samo nie siądzie. A co do stymulacji to kłaść zabawkę tak aby dziecko musiało kombinować żeby ją dosięgnąć, ja teraz tak z Wiki robię i już obroty na brzuszek wychodzą coraz ładniej.

6. pabla27

Sylcia - u nas to chyba żadna metoda z racji tego że konkretnej wady nie ma....co do lewej strony to poprostu mamy ją symulować jak najczęsciej, własnie najlepiej zabawkami i tak robię.
    Co do reszty to poprostu pokazała nam babka, jak sie z nią - teoretycznie - bawić, żeby pewne rzeczy poprawić.
    Jak układać łapki, jak je ćwiczyć żeby młoda nauczyła sie ładnie odpychać i potrafiła unieść cieżar głowy i tłowia wyżej.
    Na standardową rehabilitacje nas nie skierowała bo stwierdziła ze ćwiczenia w domu wystarczą.....

7. Sylcia 31

Sylcia 31 Mama Olki i Wiki

A no to fajnie masz, lepsze są wg mnie takie ćwiczenia poprzez zabawę. A my też ćwiczyłyśmy w domu, raz na 2, 3 tygodnie miałam wizytę, pokazane były ćwiczenia, i potem trzeba było ćwiczyć w domu. To był koszmar :-(

8. KasiaDe

KasiaDe Mama VI'06 VII'08

Pabla, dzięki! Też będziemy ćwiczyć, żeby obracała się brzuszek przez prawy bok, bo obroty są tylko przez lewy.

9. renia77

renia77 Mamy lipcowe'08

Pabla mój Tymek tęz przekręca się na brzuszek zarzucając prawą stronę na lewą:tak: i zresztą zauważyłam, że bardziej praworęczny (jak wyciąga rączki po zabawkę to mimo wszystko chwyci ją w prawą)
    ale postymulujemy lewiznę coby było wszechstronniej:cool:

10. reklama
  11. liwus

liwus Mama Rozalki i Adasia :)

Z tego co Pabla opisuje to wg mnie są ćwiczenia pochodzące od metody NDT-Bobath ( dla zainteresowanych : NDT - BOBATH ).
    U tak małych dzieci stosuje się zazwyczaj dwie metody Vojty oraz NDT.
    Vojta jest bardziej bolesna dla dziecka i bardziej drastyczna natomiast NDT jak widzicie jest prowadzona w formie zabawy.
    Odnośnie NDT mogę wstawić fotki bo ma w mojej mądrej książce:happy2: - jakbyście oczywiście chciały.
    Zdjęcia z Vojty też gdzieś miałam ale musiałabym odgruzować notatki ze studiów.

Ostatnia edycja: 16 Styczeń 2009
  12. pabla27

Liwus - super, wstaw fotki koniecznie!!

Poleć forum