reklama

ćwiczonka naszych szkarbów:-)

Temat na forum 'Dzieci urodzone w lipcu 2008' rozpoczęty przez pabla27, 16 Styczeń 2009.

1. pabla27

pabla27 Fanka BB :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    i wątek jest:-)
    więc my robimy takie rzeczy....
    1. turlamy sie z przewagą na prawą stronę ciała ( podczas przewrotu na brzuch młoda mocno zarzuca sie prawą stroną - tą silniejszą - na lewy bok i wtedy sie przekręca na brzuch ) teraz musimy poćwiczyć lewą stronę ciała więc zarzucamy ją mocno z moją pomocą na prawą stronę i wtedy przekręcamy sie na brzuch...i potem z powrotem na plecy.
    2. z racji słabszej lewej strony - wszystkie zabawki są po lewej stronie, często jej tam grzechotam, ja też leże po lewej stronie i tak ją zagaduje, wszystkie zabawki podaje do lewej rączki i wtedy czasami przytrzymuje prawą, zeby tylko lewą się posługiwała
    cdn bo młoda walnęła kupsko i muszę lecieć bo krzyczy że ma brudną pieluchę:tak:
    i jestem...co do tej lewej strony, to i młoda tylko prawą stopę bierze do buzi więc teraz zachęcam żeby lewą brała, przytrzymuje jej prawą i macham przed oczami lewą.
    3. staram sie żeby cały czas wolny spędzała na brzuchu - ona z tych nie lubiących tej pozycji - więc leże z nią, bawię sie z nią zabawkami, włączam przed oczami wszystko co gra, śpiewa i świeci sie, udaje nam sie juz z 20-30 min tak poleżeć bez jęków. Dodatkowo jak tylko zaczyna pływać to rączki poprawiam i kłade jak najblizej pod klatkę piersiową.
    4. sadzam ją na tyłku i ustawiam tak, zeby podpierała sie obiema wyprostowanymi rękoma o ziemię z naciskiem na lewą rękę - czasem w prawą daje jej zabawkę i lewą sie tylko opiera....oczywiście często mi sie wygina i prostuje nogi.
    5. kładę ją na kolankach tak żeby pupa sie opierała o nogi i też na rączkach wyprostowanych tak żeby brzuch był w górze....przy tej pozycji najwięcej protestów:-((
    i podnoszę jej tłów do góry i opadamy na ziemię tak żeby opadła na wyprostowane ręce...
    to chyba tyle....
    wieczorkiem postaram sie załączyć zdjecia tych pozycji.
    a,mój M jeszcze czassem robi tak, ze trzyma ją całą w powietrzu i tylko ręce sie opierają o podłogę.

Ostatnia edycja: 16 Styczeń 2009
  2. post_ptaszyna

post_ptaszyna mamy lipcowe'08 zakręcona

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    pabla dzięki
    jutro otwieram kącik Fitness:-D:-D:-D
    Ja z Iką turlanie ćwiczę

a można na pupie posadzić i podeprzeć rączką jak ona jeszcze sama nie siedzi???? Pisałaś że rechabilitantka mówiła coby nie sadzać??
    Ika siedząc się chwieje a czasem wpadnie na to że rączka można się podeprzeć

3. reklama
  4. pabla27

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    tak, nie sadzać, ale do tego ćwiczenia na chwilę można, generalnie ćwiczyć rączki jak leży na brzuchu lub na czworaka, a można na chwilę posadzić i parę minut poćwiczyc w siadzie....tylko wtedy pozwoliła nam sadzać, ale to dosłownie parę minut.
    u nas trochę lepiej, mała już tak nie płacze, oswaja sie, chociaż nadal sie buntuje i zawzięcie prostuje nogi lub wygina sie w zupelnie inne strony:-)

5. Sylcia 31

Sylcia 31 Mama Olki i Wiki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pabla a jaka to jest metoda ćwiczeń, bo ja Olkę ćwiczyłam metodą Vojty, i to było na zasadzie uciskania pewnych punktów na dziecku, nie umiem tego opisać, może też dlatego że było to dawno 3 lata temu.

Pamiętam że też nie kazali sadzać dopóki dziecko samo nie siądzie. A co do stymulacji to kłaść zabawkę tak aby dziecko musiało kombinować żeby ją dosięgnąć, ja teraz tak z Wiki robię i już obroty na brzuszek wychodzą coraz ładniej.

6. pabla27

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Sylcia - u nas to chyba żadna metoda z racji tego że konkretnej wady nie ma....co do lewej strony to poprostu mamy ją symulować jak najczęsciej, własnie najlepiej zabawkami i tak robię.
    Co do reszty to poprostu pokazała nam babka, jak sie z nią - teoretycznie - bawić, żeby pewne rzeczy poprawić.
    Jak układać łapki, jak je ćwiczyć żeby młoda nauczyła sie ładnie odpychać i potrafiła unieść cieżar głowy i tłowia wyżej.
    Na standardową rehabilitacje nas nie skierowała bo stwierdziła ze ćwiczenia w domu wystarczą.....

7. Sylcia 31

Sylcia 31 Mama Olki i Wiki

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A no to fajnie masz, lepsze są wg mnie takie ćwiczenia poprzez zabawę. A my też ćwiczyłyśmy w domu, raz na 2, 3 tygodnie miałam wizytę, pokazane były ćwiczenia, i potem trzeba było ćwiczyć w domu. To był koszmar :-(

8. KasiaDe

KasiaDe Mama VI'06 VII'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pabla, dzięki! Też będziemy ćwiczyć, żeby obracała się brzuszek przez prawy bok, bo obroty są tylko przez lewy.

9. renia77

renia77 Mamy lipcowe'08

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pabla mój Tymek tęz przekręca się na brzuszek zarzucając prawą stronę na lewą:tak: i zresztą zauważyłam, że bardziej praworęczny (jak wyciąga rączki po zabawkę to mimo wszystko chwyci ją w prawą)
    ale postymulujemy lewiznę coby było wszechstronniej:cool:

10. reklama
  11. liwus

liwus Mama Rozalki i Adasia :)

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Z tego co Pabla opisuje to wg mnie są ćwiczenia pochodzące od metody NDT-Bobath ( dla zainteresowanych : NDT - BOBATH ).
    U tak małych dzieci stosuje się zazwyczaj dwie metody Vojty oraz NDT.
    Vojta jest bardziej bolesna dla dziecka i bardziej drastyczna natomiast NDT jak widzicie jest prowadzona w formie zabawy.
    Odnośnie NDT mogę wstawić fotki bo ma w mojej mądrej książce:happy2: - jakbyście oczywiście chciały.
    Zdjęcia z Vojty też gdzieś miałam ale musiałabym odgruzować notatki ze studiów.

Ostatnia edycja: 16 Styczeń 2009
  12. pabla27

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Liwus - super, wstaw fotki koniecznie!!

Poleć forum