reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cy można schudnąć 10 kg w jeden miesiąc

anielkaaa ja mam hashimoto, mogłabyś napisać czego się trzymałaś ? jakich wytycznych ? Mi jest bardzo ciężko schudnąć
 
reklama
Ja stosowałam wiele sposobów, od głodówek przez wszelkiego rodzaju diety i ćwiczenia. Jedne pomagały bardziej inne mniej.Link do: Jak schudnąć po ciąży? Jednak jakoś z czasem się w końcu udało na stałe zrzucić te zbędne kilogramy i wrócić mniej więcej to wagi początkowej - przed ciążą. Jest dużo pomocy w internecie. Można sprawdzac i Masz nawet powiedziane w ile i jak. Super, że coś takiego jest jednak bez motywacji wewnętrznej i tak nic nie zdziałamy.
 
Ostatnia edycja:
Zrzucenie zbędnych kilogramów nie zawsze jest proste. Istnieje też wiele diet, które obiecują cudowne efekty, jednakże większość z nich jest niezdrowa i wyniszczająca nasz organizm. Odchudzanie się w sposób prawidłowy i zdrowy pomoże ci uniknąć przytycia właśnie w późniejszym okresie. Musisz być jednak gotowa na zmianę zarówno swojej diety jak i stylu życia, przede wszystkim wyeliminować z diety pewne produkty i zacząć się jak najwięcej ruszać. Pamiętaj, aby się nie głodzić i nie schudnąć zbyt dużo w krótkim okresie czasu, ponieważ spowoduje to efekt jojo.
 
Gwarancją dobrego samopoczucia i zamierzonych efektów są regularne ćwiczenia i odpowiednie nawyki. Powinniśmy zacząć od pełnego wykorzystania tkwiącego w organizmie potencjału, ograniczyć wpływ negatywnych czynników na zdrowie i kondycję. Zadbanie o kondycję jest wyjątkowo istotne. Wiedza na temat genetycznych predyspozycji to podstawa, aby osiągnąć pełnię swoich możliwości. Informacje zapisane w genach dotyczą uwarunkowań w zakresie aktywności fizycznej, uzdolnień sportowych, metabolizmu kofeiny, właściwego odżywiania, przemiany witamin oraz kondycji skóry i kości. Poznanie swoich słabychi mocnych stron umożliwi Ci podjęcie świadomych działań, dzięki którym osiągniesz optymalne efekty. Badanie to dostarczy Ci również informacji czy m.in. posiadasz tzw. „gen sprintera” czy „gen maratończyka” i jak wykorzystać związany z nim potencjał, jak powinieneś ćwiczyć, aby osiągnąć i utrzymać wysportowaną sylwetkę, w jakich dyscyplinach sportowych masz największe szanse odnieść sukces, jaki rodzaj diety jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni, jak szybko Twój organizm pozbywa się związków toksycznych i rakotwórczych. Dzięki badaniom „FitOn” i „FitOna” uzyskasz ponadto wiedzę na temat predyspozycji do uprawiania określonych dyscyplin sportowych, specyficznych dla Ciebie prawidłowości w zakresie przemiany ważnych dla organizmu witamin oraz metabolizmu kofeiny, wskazówki dotyczące żywienia, zachowania dobrej kondycji skóry i kości. Świadomość swoich mocnych i słabych stron umożliwi Ci podjęcie działań, dzięki którym osiągniesz i zachowasz dobrą kondycję, szczupłą sylwetkę oraz zdrowy wygląd skóry. Ekspert VITAGENUM.
 
Pewnie można schudnąć w jeden miesiąc 10 kg, ale kosztem zdrowia. Osobiście uważam, że lepiej chudnąć stopniowo - regularne posiłki, dieta, ruch.
 
Teoretycznie mozna schudnac tak duzo w tak krotkim czasie .. praktycznie nie bedzie to zbyt dobrego dla naszego organizmu. Trzeba wziasc jedna rzecz pod uwage, te wszystkie srodki odchudzajace nie powoduja spalania tkanki tluszczowej, a jedynie wysuszaja nas. Znam jeden przypadek gdzie po stosowaniu tego typu srodkow dziewczyna sie odwonila. Nalezy udac sie do dobrego dietetyka, ewentualnie poszukac jakichs diet na internecie i sobie zbilansowac powiedzmy na 2000kcal/dziennie. Sama dieta to zbyt malo, wielu z nas spedza duzo czasu przed ekranem komputera bez jakiejs aktywnosci fizycznej co jest bledem. Ja zamierzam sie zapisac do aquaparku Link do: Aqua fitness Aerobik w wodzie - SNG Łódź/Zgierz od zawsze lubilam plywac, wiec bardzo mnie interesuje jak wygladaja tego typu zajecia fitness w wodzie. Macie moze jakies dowiadczenia z tym? :)
 
Czy można? Tak, czy powinno się- absolutnie nie. Sama schudłam 25 kg w dwa miesiące - jako nastolatka stanęłam na wadze i zamarłam. Przestałam prawie jeść. Wylądowałam u lekarzy z brakiem krzepliwości krwi, mikroelementów, witamin i ogólnie wszystkiego. Matka zawlekła mnie do przychodni jak zaczęły się krwotoki z nosa, ale takie po pół godziny, dopóki się naczynie nie wykrwawiło. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale byłam na najlepszej drodze żeby się wykończyć. Rozwaliłam metabolizm, który i tak był daleki od ideału, brałam leki przez rok i co 2-3 tygodnie chodziłam na badania. Dziewczyny jak chudnąć to z głową i zdrowo. Nigdy nie byłam kruszynką i nie będę. Do wagi idealnej też mi brakuje kilka kg, ale przestałam się tym przejmować.
 
reklama
Ja schudłam 10 kg, ale trwało to około 2, 3 miesięcy. Raczej szybsze chudnięcie to gwarancja efektu jojo i chyba lepiej dłużej, ale bardziej efektywnie :)
 
Do góry