reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycklo 3 Forte - któraś przyjmowała?

Izabela Osika

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Styczeń 2012
Postów
33
Miasto
Bielsko-Biała
Dziewczyny pomóżcie. Jakieś dwa tygodnie temu zauważyłam plamienia. Pobiegłem pędem do lekarza i od tygodnia biorę Duphaston. Plamienia przeszły praktycznie na następny dzień. Dostałam też od lekarza zalecenie, że w razie gdyby się utrzymywały mam włączyć również Cyclo 3. Wczoraj troszkę sobie pofolgowałam (ogólne zalecenie to oszczędzanie się....) i wieczorem pojawiło się znowu małe plamienie, dzisiaj rano to samo (7tc). Stwierdziłam, że włączę Cyclo. Czy któraś z Was miała do czynienia z tym lekiem? Czytałam ulotkę i trochę mnie zmartwiła informacja, że w lepiej unikać przyjmowania tego leku. Będę wdzięczna za pomoc.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Plamienie pewnie wywołałaś wysiłkiem. Na pewno to oznacza, że musisz więcej się oszczędzać.
Cyclo3Fort to nie jest standardowe leczenie plamień, ale wiem, że są lekarze, którzy go dają w I trymestrze - natomiast ja na takiego nie trafiłam, a pytałam wprost, czy mam brać ten preparat (żaden nie odradzał, ale mówili, że nie mają doświadczenia). Także to kwestia Twojego zaufania do lekarza. Ja bym brała, gdyby mi zlecił.
 
Hmm ja to miałam w zeszłym roku z powodu obrzęków nóg. I choć na żadne leki źle nie reaguję, tak ten to porażka, straszne bóle brzucha i złe samopoczucie. Ja bym się jednak bardziej zatrzymała na duphastonie i leżeniu
 
Hmm ja to miałam w zeszłym roku z powodu obrzęków nóg. I choć na żadne leki źle nie reaguję, tak ten to porażka, straszne bóle brzucha i złe samopoczucie. Ja bym się jednak bardziej zatrzymała na duphastonie i leżeniu
Ale piszesz o braniu w ciąży w I trymestrze? Ja teraz jestem w II trymestrze i jestem bliska włączenia go z powodu obrzęków nóg i zastojów w hemoroidach (mam zgodę lekarza prowadzącego ciążę i hematologa). Ale @Izabela Osika pyta o zupełnie innych wskazaniach... Mnie znane są z netu historie, w których ginekolodzy dają ten lek właśnie przy plamieniach i krwiakach w macicy w I trymestrze.

Ja ten lek znam (poza ciążą) i nigdy nie czułam się po nim źle, chociaż jak biorę duże dawki na hemoroidy, to dostaję kataru (podejrzewam, że od barwników). Moja mama bierze go przewlekle na żylaki nóg i jest zadowolona.
 
Ostatnia edycja:
Plamienie pewnie wywołałaś wysiłkiem. Na pewno to oznacza, że musisz więcej się oszczędzać.
Cyclo3Fort to nie jest standardowe leczenie plamień, ale wiem, że są lekarze, którzy go dają w I trymestrze - natomiast ja na takiego nie trafiłam, a pytałam wprost, czy mam brać ten preparat (żaden nie odradzał, ale mówili, że nie mają doświadczenia). Także to kwestia Twojego zaufania do lekarza. Ja bym brała, gdyby mi zlecił.
Ja również podejrzewam, że to przez wysiłek, za co zresztą dostałam porządną burę od tatusia Fasolki... Ale ja jestem z tych typów, które na dupie nie usiedzą i pełno mnie wszędzie. Dla dobra Fasola będzie trzeba jednak zwolnić tempo :/
 
@aspekt ja piszę tylko o ogólnym zastosowaniu, pierwszy raz słyszę że to można przepisywać w ciąży. Generalnie przecież mówi się, żeby w tym I trymestrze przyjmować jak najmniej leków i zwykle lekarze przepisują duphaston lub luteinę na plamienia. Chyba że są jakieś inne problemy, poronienia nawykowe itp. to się nie dziwię jak lekarze dodają coś ponadto
 
Ja również podejrzewam, że to przez wysiłek, za co zresztą dostałam porządną burę od tatusia Fasolki... Ale ja jestem z tych typów, które na dupie nie usiedzą i pełno mnie wszędzie. Dla dobra Fasola będzie trzeba jednak zwolnić tempo :/
To wczesna ciąża jest, kosmówka musi się dobrze przyczepić. Teraz masz tylko się oszczędzać. Jeśli przegniesz i kosmówka się odczepi, to dopiero będziesz "udupiona".
 
To wczesna ciąża jest, kosmówka musi się dobrze przyczepić. Teraz masz tylko się oszczędzać. Jeśli przegniesz i kosmówka się odczepi, to dopiero będziesz "udupiona".
Już przeprosiłam się z kanapą, dostałam wyraźne ostrzeżenie ... Poza tym mam nad głową "opiekuna", który jakby mógł, to by za mnie nawet siku chodził ;-)
Boję się, chociaż to moja 3 ciąża. Powinnam być doświadczona w boju a tu takie "spektakle" :-(
 
reklama
Do góry