reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cycoholik- problem z rozszerzeniem diety

Agitatka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Październik 2012
Postów
1 076
Miasto
Wielka Brytania
Witam mam problem z moim juz 8 miesiecznym synkiem. Karmie go piersia, butelki z mm, a nawet z moim mlekiem nigdy nie chcial wziac do ust. Byl jeden, wielki wrzask. Diete zaczelam rozszerzac, jak tylko skonczyl 4 miesiace. Nie chcial. Ok, moze jeszcze za wczesnie. Ale z tygodnia na tydzien, z miesiaca na miesiac bylo coraz gorzej. On nawet niczego nie chce sprobowac. Ani kaszek, owocow, warzyw, miesa, w postaci papek i w kawalkach, z grudkami, ode mnie z talerza, od taty, babci- NIC. Kiedys, kiedys udalo sie pare lyzeczek zabawiajac go, nie trwalo to dlugo zczail co jest grane. Toleruje tylko mleko z piersi, a ja juz nie mam siły. Wedlug siatki centylowej europejskiej jest na drugim od dolu centylu, a wedlug tych co sa w polskich ksiazeczkach zdrowia jest ponizej 3. Wyniki krwi, moczu w normie. PROSZE O RADE!!!!!!
 
reklama
A co lekarz na to?
Jak wyniki podstawowych badań są ok to dobry znak. A alergie, nadwrażliwość, nietolerancja? Problemy z brzuszkiem, zatwardzenia? AZS?

Pocieszę Cię może trochę:
znam pewną, obecnie 4 letnią dziewczynkę, która do pierwszych urodzin wzgardzała wszystkim poza mlekiem matki.
Teraz jest wprawdzie drobna [jak i jej mama] i uczulona na kilka produktów, ale zdrowa, pełna energii i chętnie jedząca, nawet jeśli je małe porcje.
 
Lekarz mowi, zeby tym sie nie przejmowac. Przyjdzie czas, to bedzie jadl. Ale mnie takie gadanie nie przekonuje. Alergi nie ma stwierdzonej. Po probach podania kaszek mlecznych i mm mial czerwone plamy na buzi i tam gdzie byl kontakt z produktem, jakby uczulenie na bialko. Swego czasu mial duzo śluzu w kupce. Wynik probki kalu bez baktetii. AZS nie ma skora w porzadku, jednak ostatnio ma czesto odparzenia pupki, a nic nie zmienilam. Za tydzień bede w Polsce, to pojde do pediatry, moze mi pomoga
 
Ja też bym się nie przejmowala :)

w pierwszym roku życia podstawą diety dziecko jest mleko. Rozszerzanie diety ma na celu pokazanie dziecku innych smaków i konsystencji, ale składniki odżywcze i kalorie dziecko czerpie z mleka.

tak mówi nasz pediatra i mądre podręczniki, które czytuję hobbystycznie ;-)

Daj znać co ci pl lekarz powie :)
 
no to rzeczywiscie problem, ja jak wyniki badan sa ok to nie ma co sie przejmowac, postaraj sie go jakos zabawiac, moj maly np je tylko jak dostanie swoja lyzeczke do raczki
 
Ciekawa jestem jak twoje maleństwo sobie teraz radzi. U mnie jest dokładnie ta sama historia, tragedia każde jedzonko kończy się wielki rykiem, oczywiście za wyjątkiem cyca, ehh, pić też nic nie chce...
 
reklama
"[FONT=helvetica, arial, lucida grande, sans-serif]Przecietny poziom energii w mleku kobiecym to 75kcal na 100ml, ale moze on wachac sie od 45kcal/100ml do 119kcal/100ml" tak więc jeśli dziecko za mało przybiera na wadze to najlepszym sposobem na przytycie będzie właśnie mleko. Dla porównania 1 marchewka ma ok 6 kcal? a przecież dziecko nie wszamie całej marchewki tylko kawałeczek, więc ok 2-3 kcal.. Najważniejsze jest mleko, jak już jedna z dziewczyn napisała i to z niego dziecko zbiera wszystkie składniki odżywcze tak więc uszy do góry - przyjdzie dzień że Ci dzidzia nie będzie chciała wyjść z lodówki :p A co do siatek centylowych, to też bym nie patrzyła zbytnio, są dzieciaczki grubsze i chudsze. Moja szwagierka ma lat 21 a waży 50 kg. Jest super laską a jako dziecko latała z teściową po lekarzach bo ważyła 9 kg mając roczek. Taka uroda :)[/FONT]
 
Do góry