reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowe mamy :)

Pomocy !!! Jak odstawić od cyca ??? Mała pije głównie w nocy i przed zaśnięciem ... ja już nie mam sił, już mi się nie chce karmić :(

wiesz co u nas przed zaśnieciem tez był cycek i zamiast cycka go przytuliłam i obeszło sie bez płaczu, ale w nocy było ciezko mega i jest nadal.....
 
reklama
Czy została jeszcze któraś z cycowych mam?Ja karmię Gabi nadal i nietety nie spotykam się z przychylnymi reakcjami ze trony otoczenia.Uważam ,że jest to jej potrzebne i nie będę rezygnowała z karmienia z powodu krzywych spojrzeń czy głupich uwag.
 
Hej misio. Ja też karmię małą cycem. Jak mówię o tym to wiara patrzy na mnie jak na wariatkę no ale nie mam sił, żeby ją odstawić. Raz spróbowałam - posmarowałam pierś cytryną i mała nie chciala nawet na pierś spojrzeć a mi się przykro zrobiło i umyłam i jej dałam :/ ale tym razem muszę ją odstawić ile można ... tym bardziej, że teraz jeszcze 2 tyg. będzie mąż w domu a później sama nie dam rady w nocy bo rano muszę do pracy wstać. Dziewczyny podajcie mi jakieś wasze sposoby na odstawienie
 
madziarena to jest trudne niestety, ja karmiłam rok i miesiąc i musiałam odstawić ze względu na leki jakie zaczęłam przyjmować, myslę że gdyby nie to to karmiłabym jeszcze parę miesięcy...mi udało sie odstawić w ciągu jednej doby i byłam zdziwiona że mała tak dobrze to zniosła bo była ogólnie do cyca przyklejona...myślę że jak dziecko już może prawie wszystko jeść to nie ma większego problemu, trzeba mu dawać nowe smaki a jak już odstawisz raz to konsekwentnie się tego trzymaj a mała szybko zapomni. Teraz to już jest czysto psychologiczne, bardziej chodzi o przytulenie niż jedzenie:-)Powodzenia, trzymam kciuki
 
Czy została jeszcze któraś z cycowych mam?Ja karmię Gabi nadal i nietety nie spotykam się z przychylnymi reakcjami ze trony otoczenia.Uważam ,że jest to jej potrzebne i nie będę rezygnowała z karmienia z powodu krzywych spojrzeń czy głupich uwag.
Misio, u mnie było podobnie ze starszym synem, też otoczenie naciskało, ja broniłam swego bo to lubiłam, ale zdrowie nie dopisywało i w końcu lekarz musiał dać taki antybiotyk przy którym nie mogłam karmić. Zakończyłam więc z dnia na dzień gdy Staś miał rok i 5 m-cy. Znam trochę matek, które karmiły dłużej więc nie przejmowałabym się, to musi być twoja decyzja. Niestety z małą może być trudniej bo im starsza tym niechętniej rozstanie się z cycuniem.
 
Czy została jeszcze któraś z cycowych mam?Ja karmię Gabi nadal i nietety nie spotykam się z przychylnymi reakcjami ze trony otoczenia.Uważam ,że jest to jej potrzebne i nie będę rezygnowała z karmienia z powodu krzywych spojrzeń czy głupich uwag.

Hej misio. Ja też karmię małą cycem. Jak mówię o tym to wiara patrzy na mnie jak na wariatkę no ale nie mam sił, żeby ją odstawić. Raz spróbowałam - posmarowałam pierś cytryną i mała nie chciala nawet na pierś spojrzeć a mi się przykro zrobiło i umyłam i jej dałam :/ ale tym razem muszę ją odstawić ile można ... tym bardziej, że teraz jeszcze 2 tyg. będzie mąż w domu a później sama nie dam rady w nocy bo rano muszę do pracy wstać. Dziewczyny podajcie mi jakieś wasze sposoby na odstawienie


hej dziewczyny :)
zaglądałam do was na grudniówki kiedyś w związku z tematem spania malucha - pisze głównie na listopadówkach, chociaż Alicja to prawie grudzień (28.11).

Też jeszcze karmię i zupełnie nie wiem jak się zabrać za odstawienie. Generalnie opinie otoczenia mnie nie obchodzą, ale mam 2 inne problemy:
- Ala patrzy na mnie wyłącznie przez pryzmat cycka, mama jest jednoznaczna z cycy. Ciągle tylko cycy, włazi na mnie, wkłada mi ręce w stanik itd. Z jednej strony lubię tego mojego malucha przytulić jak sobie ssie, ale z drugiej już mam czasem dość bycia smoczkiem, zwłaszcza że jednego cyca ssie a drugiego międli ręką i szarpie..
- spanie... masakra. Ala od zawsze źle spała i teraz jak się przebudzi w nocy to musi dostać cycka, bo jak nie to spazmy, histeria i prawie wymioty.. Finalnie od paru dobrych miesięcy ląduje z nami w łóżku po północy. Jestem cała połamana...
 
Agrafka, chyba jedynym sposobem do zniechęcenia do piersi jest wysmarowanie cytryną albo czymś gorzkim :-(
Drugi sposób to walka na argumenty, czyli kup stopery do uszu bo mała będzie miała duuuuuuużo argumentów :-)
 
Jest jeszcze jakaś matka karmiąca? Ja karmię nadal, nic nie pomaga, Ani cytryna, chrzan, musztarda, pieprz - zupełnie nic ... mała dalej pije ... :/ chce ja odstawic ale nie mam pojecia jak to zrobic - pije tylko przed spaniem i w nocy ... w dzien nie musi - jak chce to odwróce jej uwage i zapomina
 
reklama
reklama
Do góry