reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cycowe mamy :)

reklama
Jak zrezygnować z nocnego karmienia piersią ???? Moja mała zasypia przy cycku, w nocy i nad ranem budzi się na cyca, a ja chcę ją odstawić już ... jak to zrobić ... pomóżcie :(
 
Madziarena ja moge ci napisać jak ja Tomka oduczyłam..ale trwało to kilka miesięcy...wiec dużo pracy cie czeka jesli mała tak uperta jak Tomek:)
Po prostu po kolei zastepowałam karmienie wodą,,jak się budził np o 0.00, 3 i 6..to najpierw eliminowałam karmienie o 0.00...i twardo przetrzymywałam go do 3! Nawet jak sie obudził o 2..to woda! Nawet jak ryczał od północy do tej 3..tylko woda:)
W końcu zaczał się budzić dopiero o 3...i po jakimś tygodniu spania do 3...znów to samo:) Woda...kórej wcale nie chciał pić:)
Ale nie dawaj herbatki ani soczków..bo nie mówiąc o pruchnicy..to po prostu mała może zacząć budzić się nie na cyca tylko na słodkie picie!
U nas teraz jest noc przespana od 21 do 6-7 rano..wtedy jeszcze daję butlę i spi do 8-9..ale na wiosnę-lato zrezygnujemy z tego karmienia...bo latem moge wstawać o 6-7..a teraz jest tak ciemno jakby to był środek nocy:)
 
Dzięki Aguś - jakoś spróbuję z nią powalczyć, ona zasypia ok. 21 i budzi się na cyca - 3-4 w nocy, później o 6 pije i dopiero o 15 jak wrócę z pracy, czasem wcale w dzień nie chce cyca.
 
Madziarena a wieczorem rpzed spaniem tez dostaje cyca? Bo może po nim jest głodna i dlatego budzi się o tej 3-4? Ostatnim cycem u Tomka był ten o 6 rano..i po jakims czasie juz nie chciał po nim spać..a jak zaczęłam mu dawać butlę to jeszcze spi do 8! Tak sie u nas skończyło cyckowanie:( Ale z kolei Hania piła w nocy do 14 miesiąca(w dzień juz wcale)..hi hi za słaba psychicznie byłam wtedy żeby ja oduczac:)A jak pomyślę że przy Tomku od 7 miesiąca mam przespane nocki to jestem dumna z siebie:)
Trzymam kciuki zeby wam tez sie udało:)
 
a ja juz prawie w dzień nie dawałam gdy Zuzia dostała anginy i zastrzyki dwa razy dziennie i znowu cyc...cały dzień jest przyklejona od tygodnia... jutro ostatnie dwa zastrzyki....płacze tak że serce mi sie kraje i po prostu nie mogę jej nie dać bo tylko to ją uspokaja...ehhhh choróbsko to fatalna sprawa...
 
U nas chyba doświadczyłam zjawiska pt.:"dziecko samo się odstawiło od piersi" :-) Od niespełna tygodnia Franek prawie wcale nie używa cycunia. Jak pytam czy chce to jest radocha, nawet weźmie do buzi, ale nie zasysa tylko puszcza i uśmiech. Wczoraj nawet mnie ugryzł. W nocy udało się dać, ale przez sen, nieświadomy był.
 
reklama
Marta, o 6 przez sen pociągnął, ale teraz jak mu chciałam dać to patrzy jak na idiotkę.
Ja nie wiem dlaczego? Nie smakuje mu? Może przez burzę hormonów jakieś dziwne feromony wypuszczam :-)
 
Do góry