reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cytologia w ciąży

Tez nie słyszałam nic nt szkodliwosci pobierania wymazu w ciazy... Sama w pierwszej mialam robiona cyto co miesiac, plus dwa razy pobierany wicniek do badania histopatologicznego. Nic mi sie z ta szyjka nie dzialo. Prze cala pierwsza ciaze mialam Cin 3, Pap 5... Okazuje sie ze cytologie mozna zle pobrac i wynik bedzie niewiarygodny, stad tak pozno wykryto u mnie zmiany na szyjce...
 
reklama
Też słyszałam że w ciąży to standard, jak lekarz wie co i jak, to nie ma niebezpieczeństwa.
Ja miałam pobieraną chyba w 8 tyg, dawno nie miałam robionej i lekarz zdecydował że trzeba sprawdzić. Na szczęście wyszło ok
 
Cytologię miałam robioną rok temu przed zabiegami.
Ze względu, że miałam 1 gr doktorek powiedział, że nie ma potrzeby teraz robić.

Za to miałam już robiony 2 razy wymaz z kanału szyjki, może i czymś innym pobierane, ale nie słyszałam, aby nie można było :p
Zresztą jeszcze nie raz będę miała robiony.
 
No właśnie i tu jest klucz do sukcesu, żeby lekarze wiedział, co robi. A dla mnie bardzo dobrym specjalistą jest dr Jankowski (przyjmuje w Feminie). Jak się oddajesz w dobre ręce lekarza naprawdę nie ma się czego bać.
 
Witam,
Miałam prywatnie pobrana cytologię w grudniu nie będąc w ciąży, teraz będąc w 7tc cytologia pobrana na NFZ wyszła nieprawidłowa hsil strasznie się martwię lekarz mówił ze to może być pomyłka i miałam ponownie wykonana cytologię teraz czekam na wynik. Czy jest to możliwe żeby aż taka zmiana w niecałe 4 miesiące?
 
reklama
Zaleca się, aby kobiety regularnie wykonywały badanie cytologiczne co najmniej raz na trzy lata, począwszy od wieku 25 lat. W przypadku kobiet po 60 roku życia, które miały regularne wyniki badań cytologicznych przez co najmniej 10 lat, można rozważyć zakończenie badań. Jednakże, w przypadku wystąpienia czynników ryzyka, takich jak infekcja wirusem HPV lub wcześniejsza diagnoza raka szyjki macicy, lekarz może zalecić częstsze badania. Warto pamiętać, że badanie cytologiczne to ważne narzędzie diagnostyczne, które może pomóc wykryć zmiany przedrakowe lub raka szyjki macicy we wczesnym stadium, co pozwala na skuteczną interwencję i leczenie.
Jeśli chcecie zapisać sie na wykonanie tego badania, daję namiar na przychodnię w Niepołomicach, w której można badanie wykonać rcmniepolomice.pl/zakres-uslug/
 
Ostatnia edycja:

Podobne tematy

G
Odpowiedzi
21
Wyświetleń
4 tys
gość _199
G
Do góry