reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cytologia WYNIK : 3 Grupa CIN 1 -L-SIL -(oraz ciąża)ktoś ma doświdczenia?

Dołączył(a)
4 Wrzesień 2017
Postów
11
wczoraj otrzymalam telefon z przychodni... wynik cytologii nie prawidłowy, jestem w ciazy 8 tydz 4 dni :(i udalo mi sie od połoznej dowiedziec ze grupa 3:( dzisiaj na 13:00 wizyta z konsultacja wyniku,co lepsze u innego lekarza niz prowadzacego ciaze...zeby tego bylo mało dzis na konsultacji dowiedzialam sie ze owa grupa 3 jest tez podszyta wirusem HPV ! oraz zmiany śródnabłonkowemalego stopnia (CIN 1,cechy infekcji HPV-L-SIL) i dzis dostalam skierowanie na kolposkopie do szpitala jutro od rana mam sie rejestrowac..maja tez byc pobierane wycinki .na wyniku cyto jest tez napisane zalecenia: badanie kolposkopowe i/lub typowanie wirusa HPV ,a w uwagach jest napisane :nie mozna wykluczyc zmian o charakterze HSIL, Czy którasz was miala z czyms takim do czynienia,wczoraj jak sie dowiedzialam o 3 grupie chodzilam caly dzien w łzach ...:(
 
reklama
Trzymam kciuki, żeby było wszystko dobrze. CIN 1 odpowiada za lekką dysplazję i przy takim rozpoznaniu monitoruje się kolposkopowo-cytologicznym, które powinno być. wykonywane co 12 -16 tygodni. Jeśli nie ma ku temu wskazań (czyli podejrzenia nowotworu) w ciąży nie leczy się zmian CIN. Dopiero leczenie wdraża się po porodzie, zwłaszcza że w 25% przypadków zmiany ulegają samoistnej regresji. Tu więcej o brodawczaku czyli HPV w ciąży. Wiem, że trudno Ci się nie martwić, ale liczę, ze jutro usłyszysz pomyślne wieści. Daj znać koniecznie
 
witam,wczoraj sierejestrowalam na kolposkopie, niestety ale globulki ktore zapisal lekarz utrudniły sprawe, powiedziano mi ze szkoda ze juz wzielam zapisali mnie na 12 pazdziernika...bo "tam"musi byc czysto , wiec dalej biore Gynalgin, jeszcze 8 dni potem 12 pazdziernika wizyta na kolposkopie w szpitalu.Boje sie...
 
witam,wczoraj sierejestrowalam na kolposkopie, niestety ale globulki ktore zapisal lekarz utrudniły sprawe, powiedziano mi ze szkoda ze juz wzielam zapisali mnie na 12 pazdziernika...bo "tam"musi byc czysto , wiec dalej biore Gynalgin, jeszcze 8 dni potem 12 pazdziernika wizyta na kolposkopie w szpitalu.Boje sie...

Trzymam kciuki, żeby wszystko było dobrze!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry