reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cytomegalia- nieprzebyta choroba

Lens.pens

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Październik 2019
Postów
3 825
Hej kobietki :) Jestem w 8 tyg ciąży i ostatnio miałam badanie na cytomegalie. Niestety okazało się że nigdy nie przechodziłam tej choroby i nie mam przeciwciał..Moje wyniki są następujące: CMV Igg 0,659 u/ml CMV IIgM 0,10 Index..jak się ustrzec przed zarażeniem? Czy mogę współżyc z mężem, który przechodził tą chorobę? Czy mam się izolować od rodziny i znajomych? Czy któras z was tez była w takiej sytuacji? Nie ukrywam że spać od kilku dni nie mogę ze stresu...
 
reklama
Rozwiązanie
Hej kobietki :) Jestem w 8 tyg ciąży i ostatnio miałam badanie na cytomegalie. Niestety okazało się że nigdy nie przechodziłam tej choroby i nie mam przeciwciał..Moje wyniki są następujące: CMV Igg 0,659 u/ml CMV IIgM 0,10 Index..jak się ustrzec przed zarażeniem? Czy mogę współżyc z mężem, który przechodził tą chorobę? Czy mam się izolować od rodziny i znajomych? Czy któras z was tez była w takiej sytuacji? Nie ukrywam że spać od kilku dni nie mogę ze stresu...
Ja się zaraziłam będąc w drugiej ciąży, najprawdopodobniej od mojej córeczki 1,5rocznej w 6-8 tygodniu. Również byłam seronegatywna bo robiłam badania rok wcześniej i miałam dwa minusy a teraz dwa plusy. Mi nic nie było, moze lekko przeziębiona ale ani gorączki ani kataru...
Trochę się wtrącę w temat. Musze przyznać, że jak byłam w ciąży to też się stresowałam czy się nie zarażę, zwłaszcza, że starsza córka chodziła do przedszkola, a ja nie miałam przeciwciał. Na szczęście się udało:) Ale stres był.
A co do robienia badań w ciąży - w pierwszej ciąży nie robiłam, lekarz mi nie kazał, nawet nie wiedziałam, że warto. W drugiej miałam innego lekarza prowadzącego, to sam z siebie mi dał, a nawet jeśli on nie wyszedłby z tą propozycją, to sama bym chciała, bo już trochę wiedzy o tej chorobie miałam. Dodatkowo koleżanka mi polecała, bo u niej była taka sytuacja, że w ciąży tych badań nie robiła, bo oczywiście nie dostała skierowania, po porodzie niby było wszystko ok, ale jak mały miał kilka miesięcy, to miał jakieś problemy ze wzrokiem/neurologiczne itp i po poszukiwaniach i zrobieniu mu badań, okazało się, że przeszedł cytomegalię. Tylko na tym etapie, to już nikt nie był w stanie powiedzieć, czy zaraził się w brzuchu u mamy czy już później po porodzie sam na nią zachorował.
Lekarze często nie chcą dawać skeirowania właśnie z uwagi na to, że cytomegalii się i tak nie leczy. Ale osobiście uważam, że jest to ważne, bo jak człowiek wie, że zachorował, to przynajmniej po porodzie można dziecku od razu zrobić jakąś bardziej szczegółową diagnostykę.
Mam nadzieję, że u was wszystko będzie ok i nie zachorujecie w ciąży:)
 
reklama
Hej kobietki :) Jestem w 8 tyg ciąży i ostatnio miałam badanie na cytomegalie. Niestety okazało się że nigdy nie przechodziłam tej choroby i nie mam przeciwciał..Moje wyniki są następujące: CMV Igg 0,659 u/ml CMV IIgM 0,10 Index..jak się ustrzec przed zarażeniem? Czy mogę współżyc z mężem, który przechodził tą chorobę? Czy mam się izolować od rodziny i znajomych? Czy któras z was tez była w takiej sytuacji? Nie ukrywam że spać od kilku dni nie mogę ze stresu...
Ja się zaraziłam będąc w drugiej ciąży, najprawdopodobniej od mojej córeczki 1,5rocznej w 6-8 tygodniu. Również byłam seronegatywna bo robiłam badania rok wcześniej i miałam dwa minusy a teraz dwa plusy. Mi nic nie było, moze lekko przeziębiona ale ani gorączki ani kataru zbytnio, córka tez przeszła przeziębienie w dwa dni, niestety dziecko w brzuchu mocno chore, dwie wady serca, poważne braki w mózgu, mniejsza waga, prawdopodobnie nie przeżyje porodu lub będzie zylo parę godzin, dni po porodzie. Tak też się zdarza, lekarz mówił mi że to bardzo rzadki przypadek, że miałam po prostu pecha że nigdy tego nie przechodziłam i że akurat zakażenie było w tych tygodniach kiedy wszystkie narządy się ksztaltuja. Wcześniej się nie zaraziłam bo po prostu nie miałam zbytniego kontaktu z dziećmi, one są najczęściej nosicielami cytomegalii stąd nazywają ja nawet choroba przedszkolanek. Najgorsze ze jak juz się zarazisz to nie ma na nią leku, bo nawet na toxoplazmoze jak jest początek zakażenia to coś daja żeby nie przeszło przez łożysko a przy cytomegalii nic
 
Rozwiązanie
Hej. Moge sie przylaczyc? Zastanawiają mnie moje wyniki cytomegali. Robilam w dwóch różnych laboratoriach. Czy to normalnie ze normy igm sa różne dla każdego laboratorium? Nie potrafie sie cieszyc w 100% ciaza przez tego wirusa.. :(
 

Załączniki

  • 20210211_184814_compress25.jpg
    20210211_184814_compress25.jpg
    157,3 KB · Wyświetleń: 95
  • 20210211_185442_compress4.jpg
    20210211_185442_compress4.jpg
    46,6 KB · Wyświetleń: 89
Hej. Moge sie przylaczyc? Zastanawiają mnie moje wyniki cytomegali. Robilam w dwóch różnych laboratoriach. Czy to normalnie ze normy igm sa różne dla każdego laboratorium? Nie potrafie sie cieszyc w 100% ciaza przez tego wirusa.. :(
Wygląda na to że nigdy nie miałaś kontaktu z cytomegalią, nie ma powodu do zmartwienia 💪
 
Mam nadzieję że tak już zostanie bo już wariuje 😲
Spokojnie, na początku, kiedy zarodek się tworzy, ta choroba jest bardzo groźna, a ty już chyba wyżej w ciąży jesteś ?
W razie czego ogranicz kontakt z dziećmi, aczkolwiek ja dużo czasu spędzam z dziećmi i nigdy nie chorowałam na to, więc nie wiem na ile ma to sens :D
 
Spokojnie, na początku, kiedy zarodek się tworzy, ta choroba jest bardzo groźna, a ty już chyba wyżej w ciąży jesteś ?
W razie czego ogranicz kontakt z dziećmi, aczkolwiek ja dużo czasu spędzam z dziećmi i nigdy nie chorowałam na to, więc nie wiem na ile ma to sens :D
Już 24 tc jesyem po dwóch prenatalnych i maluch jest zdrowy ale wiesz strach jest :) No ograniczam bardzo mocno, jak juz jestem to wszystko na odległość, zero buziaków, przytulasow nawet kibelek dezynfekuje jak ide siku 😂
A kiedyś o matko nie patrzyłam na nic 😑
 
reklama
Już 24 tc jesyem po dwóch prenatalnych i maluch jest zdrowy ale wiesz strach jest :) No ograniczam bardzo mocno, jak juz jestem to wszystko na odległość, zero buziaków, przytulasow nawet kibelek dezynfekuje jak ide siku 😂
A kiedyś o matko nie patrzyłam na nic 😑
Rozumiem, też panikowalam nieco w ciąży, nawet w dniu porodu, ale wszystko było ok. Ciesz się ciąża i zdrówka dla was ❤️
 
Do góry