reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cytomegalia w ciąży

Kasiula89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Styczeń 2017
Postów
46
Hej dziewczyny, jest tu jakaś mamusia która przechodziła cytomegalię w czasie ciąży? Co z waszymi dzieciaczkami, urodziły się zdrowe? Jak czytam w internecie jakie są konsekwencje dla dzidziusia jestem przerażona :( Cytomegalię miałam badana tylko raz w pierwszym trymestrze i wyszło że nigdy nie przechodziłam, potem zmieniłam lekarza który mówi ze nie ma potrzeby badać ponownie bo niestety tego i tak się nie leczy. Ostatnio odebrałam wyniki CRP i jest podwyższone, do tego pojawiły się bardzo liczne nabłonki okrągłe w moczu co może wskazywać na cytomegalie i jestem przerażona :(
 
reklama
Hej dziewczyny, jest tu jakaś mamusia która przechodziła cytomegalię w czasie ciąży? Co z waszymi dzieciaczkami, urodziły się zdrowe? Jak czytam w internecie jakie są konsekwencje dla dzidziusia jestem przerażona :( Cytomegalię miałam badana tylko raz w pierwszym trymestrze i wyszło że nigdy nie przechodziłam, potem zmieniłam lekarza który mówi ze nie ma potrzeby badać ponownie bo niestety tego i tak się nie leczy. Ostatnio odebrałam wyniki CRP i jest podwyższone, do tego pojawiły się bardzo liczne nabłonki okrągłe w moczu co może wskazywać na cytomegalie i jestem przerażona :(

Podwyższone crp i nabłonki okrągłe w moczu mogą świadczyć o infekcji układu moczowego, ja bym raczej na to stawiała, nie panikuj :) Skąd podejrzenie cytomegalii? Czemu miałaś robione badanie?
Ja nie miałam nigdy w ciąży.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lekarz zlecał mi w pierwszym trymestrze łącznie z innymi badaniami typu toxoplazmoza, różyczka itp. A sporo czytałam w necie o tej cytomegalii i jestem przerażona :( Też pomyślałam ze to może jakaś infekcja dróg moczowych ale nie mam innych objawów, nie mam bakterii, leukocytów, erytrocytów i innych, cały mocz idealny tylko te nabłonki :(
 
Lekarz zlecał mi w pierwszym trymestrze łącznie z innymi badaniami typu toxoplazmoza, różyczka itp. A sporo czytałam w necie o tej cytomegalii i jestem przerażona :( Też pomyślałam ze to może jakaś infekcja dróg moczowych ale nie mam innych objawów, nie mam bakterii, leukocytów, erytrocytów i innych, cały mocz idealny tylko te nabłonki :(

Ale tak zlecił ci profilaktycznie? Czasem jak ktoś np pracuje z dziećmi to ma większe ryzyko zachorowania. Nie zamartwiaj się, większość kobiet nie ma robionego tego badania i większość nie choruje w ciąży. Nie musisz mieć innych objawów, może Cię nawet nic nie bolec a infekcja będzie, podwyższone crp wskazuje najczęściej na stan zapalny.. porozmawiaj z lekarzem


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale tak zlecił ci profilaktycznie? Czasem jak ktoś np pracuje z dziećmi to ma większe ryzyko zachorowania. Nie zamartwiaj się, większość kobiet nie ma robionego tego badania i większość nie choruje w ciąży. Nie musisz mieć innych objawów, może Cię nawet nic nie bolec a infekcja będzie, podwyższone crp wskazuje najczęściej na stan zapalny.. porozmawiaj z lekarzem


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Pracowałam dwa lata jako nauczyciel w przedszkolu, miałam wiec kontakt z dzieciaczkami, do tego mój facet jest kierowcą autobusu więc ma kontakt z tysiącami osób dziennie. Ale sie okazało ze nie przechodziłam więc sie martwie
 
Nie panikuj nie wymyslaj sobie chorob
ja tez nie robilam cytomegali w ciazy.
raczej uwazaj na toxoplazmoze jak nie mialas przebytej przed ciaza bo nia sie latwo zarazic ja mialam przebyta przed ciaza i nawet nie wiedzialam;p
a cytomegali faktyczme nie leczy sie w ciazy lekarz tez mi to mowil.
Zrob sobie test z krwi i tyle
a crp zalezy od labolatirum u mnie jest do 5 a u kolezanki do 10;
 
reklama
Do góry