reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • O tym, dlaczego warto robić usg w ciąży? O pani, która nieoczekiwanie dowiedziała się, że zostanie mamą bliźniąt. O tym co wspólnego ma żel do usg z dźwiękiem rozmawiam z dr Filipem Dąbrowskim. Obejrzyj, bo rozwiewamy wątpliwości

    Opowiedz, jak to jest zobaczyć pierwszy raz maleństwo w brzuszku. Dziękuję Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Cytomegalia w pierwszej i drugiej ciąży

Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
5
Rozwiązania
0
Witam.
Mam taki problem. Podczas pierwszej ciąży, przy okazji rutynowych badań wyszła mi cytomegalia ( przeciwciała igm dodatnie, igg niejednoznaczne). Trafiłam pod opiekę poradni chorób zakaźnych, tam wykonano mi ponownie wyniki (igm i igg dodatnie) oraz awidność, która była dosyć wysoka, tak jakby infekcja miała miejsce minimum 4 miesiące wcześniej, czyli przed ciążą. Lekarz kazał mi jednak po miesiącu powtórzyć badania. I tu pojawił się problem, przeciwciała igm wzrosły. Pani doktor nie bardzo wiedziała czym jest to spowodowane. Do samego powodu powtarzałam wyniki. Igm' raz rosły raz malały, a ja na wszelki wypadek miałam w szpitalu zgłosić ten fakt, aby przebadano dziecko po porodzie. Badania krwi i USG wykluczyły jakiekolwiek nieprawidłowości. Teraz jestem w drugiej ciąży. Wyniki cytomegalii podobne. Zarówno igm, jak i igg dodatnie. Czy któraś z was była w podobnej sytuacji? Macie pomysł czym mogą być spowodowane takie wyniki?
 
reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Instakonkurs! Świętuj z Befado urodzinowy koniec wakacji!

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/09/2019

Konkurs

Wygraj zestawy od Pampers! Konkurs fotograficzny - To już umiem!

Zgłoszenia przyjmujemy do 24/09/2019

Konkurs

Konkurs: Mój czas na sok, moja chwila na sok

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/09/2019

Nowe pytania

Do góry