reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

 • UWAGA. Kolejne spotkania

  7. kwietnia widzimy się o 15:00 z fizjoterapeutką uroginekologiczną,

  8. kwietnia o 21: 00 spotkanie z psycholog okołoporodową

  9. kwietnia o 21:00 fizjoterapeutka będzie nas uczyć oddychania, które może na pomóc w razie zakażenia koronawirusowego i duszności

  Wskakuj na YT BB. Sprawdź najnowsze spotkania .

  UWAGA. Link do gotowych nagrań ze specjalistami!

  Tych rozmów nie możesz przegapić. Zobacz .

  Koronawirus. To musisz wiedzieć.

  Wiadomości, rozmowy, wsparcie Dołącz.

reklama

Cytomegalia w pierwszej i drugiej ciąży

Dołączył(a)
14 Czerwiec 2019
Postów
8
Rozwiązania
0
Witam.
Mam taki problem. Podczas pierwszej ciąży, przy okazji rutynowych badań wyszła mi cytomegalia ( przeciwciała igm dodatnie, igg niejednoznaczne). Trafiłam pod opiekę poradni chorób zakaźnych, tam wykonano mi ponownie wyniki (igm i igg dodatnie) oraz awidność, która była dosyć wysoka, tak jakby infekcja miała miejsce minimum 4 miesiące wcześniej, czyli przed ciążą. Lekarz kazał mi jednak po miesiącu powtórzyć badania. I tu pojawił się problem, przeciwciała igm wzrosły. Pani doktor nie bardzo wiedziała czym jest to spowodowane. Do samego powodu powtarzałam wyniki. Igm' raz rosły raz malały, a ja na wszelki wypadek miałam w szpitalu zgłosić ten fakt, aby przebadano dziecko po porodzie. Badania krwi i USG wykluczyły jakiekolwiek nieprawidłowości. Teraz jestem w drugiej ciąży. Wyniki cytomegalii podobne. Zarówno igm, jak i igg dodatnie. Czy któraś z was była w podobnej sytuacji? Macie pomysł czym mogą być spowodowane takie wyniki?
 
reklama
Do góry