reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cytomegalia wrodzona u ponad 3 miesięcznych dzieci.

linkowa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
5 Czerwiec 2019
Postów
68
Mam bliźnięta urodzone przed 37 tygodniem. Na kontroli neonatologicznej w trzecim miesiącu otrzymałam skierowanie na badanie w kierunku CMV (cytomegalowirusa) i jakie było moje zdziwienie gdy okazało się, że wynik jest dodatni u jednego z bliźniąt, a u drugiego niejednoznaczny... Neonatolog była zdziwiona, że nikt wcześniej nie kazał mi zbadać tego u dzieci, gdyż podczas badania u mnie tuż przed zajściem w ciążę miałam wynik IgG >500... Drugiego badania w ciąży nie miałam, nie miało ono miejsca również w szpitalu, gdzie trafiłam na cały miesiąc przed porodem. Na ostatniej wizycie neonatolog, kiedy miała przed sobą wyniki, powiedziała: ,,nie mam dla pani dobrych wieści,, i dała skierowanie do poradni zakaźnej. Rozmawiałam dziś z moim pediatrą, bo dzieci miały mieć jutro szczepienie i ten potwierdził mi, że żadnych szczepień robić nie mogę i nakazał skontaktowanie z poradnią zakaźną. Stwierdził, że jest to z pewnością cytomegalia wrodzona, należy podjąć leczenie i dzieci nie będą szczepione do roku czasu, chyba, że ktoś w tamtej poradni zdecyduje inaczej. Jego głos brzmiał jakby był bardzo przejęty.

Zaczęłam szukać informacji o cytomegalii wrodzonej i jestem przerażona tym co czytam. Moje do tej pory uchodzące za zdrowe dzieci mają przed sobą wizję wielu powikłań i problemów, jestem roztrzęsiona i bardzo przygnębiona. Obydwoje z mężem po przeczytaniu kilku artykułów jesteśmy bardzo zestresowani, a niektóre wizje sprawiają, że chce nam się płakać... Poszukuję osób, które miały taką sytuację i mogłyby mi coś więcej opowiedzieć / napisać w tej sprawie. Bardzo proszę o kontakt czy to tutaj czy na priv, może kontakt telefoniczny, jeśli ktoś chciałby się podzielić doświadczeniem.
 
reklama
Jakie miałaś miano igM przed ciążą? Możliwe, że przechorowalaś już wcześniej cytomegalię, a dzieciaczki mają przeciwciała przekazane od Ciebie w czasie ciąży i podczas karmienia. Jakie wyniki mają dzieci? Przeciwciała igM też są podniesione, czy tylko igG? Jakie dzieci mają objawy?
 
Mam wyniki:
1. IgG 47 IgM niejednoznaczny
2. IgG 55 IgM reaktywny

Ja miałam robione tuż przed ciążą i miałam IgG >500 i później już nie było to badane.
 
U nas przy pobycie w szpitalu wyszło że mała ma przeciwciała na cytomegalie, lekarz twierdzi za napewno wrodzona. Mała ma 5 miesięcy teraz, zastanawiam się co dalej :(
 
Do góry