reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cytomegalia - wyniki

Andzia8989

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
1 Czerwiec 2020
Postów
144
Hej dziewczyny, powiedzcie mi proszę co oznacza mój wynik. Wczoraj robiłam cytomegalie i nie wiem co oznacza termin przy IgM "niejednoznaczny". Wiem, że takie sprawy załatwia się z gin, ale będę mieć z nim kontakt dopiero w poniedziałek.
 

Załączniki

  • Screenshot_2022-03-10-18-13-42-619_com.android.chrome.png
    Screenshot_2022-03-10-18-13-42-619_com.android.chrome.png
    93 KB · Wyświetleń: 386
reklama
Hej dziewczyny, powiedzcie mi proszę co oznacza mój wynik. Wczoraj robiłam cytomegalie i nie wiem co oznacza termin przy IgM "niejednoznaczny". Wiem, że takie sprawy załatwia się z gin, ale będę mieć z nim kontakt dopiero w poniedziałek.
Zobacz wersję pdf wyniku, czy tam nie jest napisana wartość, którą masz i widełki na "reaktywny, niejednoznaczny, reaktywny". Możesz zadzwonić do laboratorium, ale prawdopodobnie nie powiedzą Ci nic więcej, niż jest na wyniku, tzn. że powtórka badania za 2-3 tyg.
 
Przy tak wysokim IgG i stosunkowo niskim IgM - moim zdaniem wynik wskazuje na niedawno przebytą chorobę 🤷‍♀️
 
Jak miałaś cytomegalie pod koniec ciąży sprawdź też przeciwciała u maluszka...
Moja młoda się urodziła z wrodzoną cytomegalią i do 1roku byłyśmy na kontrolach wzroku i słuchu (na te układy cytomegalia rzuca się najczęściej u takich maluchów).

U nas na szczęście nic nie wyszło, przeszła bezobjawowo, ale warto skontrolować.
 
Jak miałaś cytomegalie pod koniec ciąży sprawdź też przeciwciała u maluszka...
Moja młoda się urodziła z wrodzoną cytomegalią i do 1roku byłyśmy na kontrolach wzroku i słuchu (na te układy cytomegalia rzuca się najczęściej u takich maluchów).

U nas na szczęście nic nie wyszło, przeszła bezobjawowo, ale warto skontrolować.
Dokładnie takie badanie można nawet zrobić prywatnie z moczu ale tylko do 3 tygodnia życia
 
reklama
Dokładnie takie badanie można nawet zrobić prywatnie z moczu ale tylko do 3 tygodnia życia
U nas w szpitalu mi zrobili od razu, bo szukali przyczyny wcześniactwa i rosnącego u mnie stanu zapalnego (stąd zresztą poród przedwczesny) ale już na granicy - końcówka 36tc, a sterydy na rozwój płucek miała już podane w 26tc, więc uznali, że jest gotowa.
I ze szpitala wyszłam ze skierowaniem do CZD z wyznaczoną datą "za miesiąc" kiedy miałam się pierwszy raz stawić w CZD z młodą.
 
Do góry