reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czarna lista- czyli październikowe mamy 2010 ostrzegają

sugar_and_spice

matka Króla
Dołączył(a)
10 Styczeń 2007
Postów
1 894
Miasto
Pomorze
Pomyślałam, że fajnie byłoby mieć temat, w którym mogłybyśmy ostrzegać się wzajemnie o bublowatych towarach, nieuczciwych sprzedawcach np. na allegro, oszukanych promocjach, beznadziejnych lekarzach, usługodawcach, itp.
Chciałabym, aby każda z nas, która zechce dodać coś na czarną listę napisała przekonujące uzasadnienie oceny.
Myślę też, że komentarze są zbędne, bo czarna lista jest wyrazem naszych subiektywnych opinii i doświadczeń.
Może komuś się przyda, np. młodszym mamom?
 
reklama
No mam parę rzeczy z czarnej listy wyprawkowej:)
Body i kaftaniki zakładane przez głowę - strach nie pozwala ich zakładać wygodniejsze w użyciu są rozpinane
Wanienka fisher price z hamakiem - moje dziecko lubi się pluskać w wodzie, w wanience z hamakiem jest bardzo płytko zanurzone mimo, że nalane jest bardzo dużo wody, totalny niewypał,
karuzela fishera misie - pożera strasznie baterie, kolory nie przyciągają uwagi maluszka
pampersy premium care z aloesem - często uczulają, mojego maluszka także
śpioszki zapinane na guziki - prędzej cię trafi niż je zapniesz na fikającym nóżkami dziecku
myjka do ciała - i tak wygodniej jest umyć ciało dziecka dłonią
Kurtka - u takiego maleństwa bardziej sprawdza się kombinezon
 
To teraz ja:
lukasdlugi sprzedawca z allegro, zarabia na przesyłkach, kasuje po 30 zł, a 20 jest na czysto. Miałam z nim duże nieprzyjemności po wystawieniu neutrala, wydzwaniał, mailował, obrażał i straszył. Ma inne konta, niestety nie znam, handluje art. dla dzieci.

laktator Isis Avent dla mnie totalny niewypał, cofa mleko z membrany, butelka "poszła" na gwincie, mam teraz Medelę i mam porównanie, dla mnie ogólnie cały Avent jest przereklamowany.

Pampers Premium Care Dry Max masakra i tandeta w porównaniu do poprzedniej wersji. Śmierdzące, sztywne, dużo mniejszy wkład absorbujący- krótszy. Miało byc "ulepszenie" wyszło do bani. Wydaje mi się, że pieluchy odchudzili tnąc koszty i tłumaczą to ulepszeniem.

Paklanki woreczki na zużyte pieluszki. Zamknięte w opakowaniu przypominającym chusteczki nawilżające. Niestety woreczki bardzo ciężko się wyciąga, ja w końcu wyjmowałam wszystkie na raz, a teraz używam zwykłych śniadaniowych.

c.d.n.
 
Dr.Winnicka pediatra z Dolmedu- czemu??? pierwsze dziecko zaszczepila zbyt szybko po infekcji, efekt ponad tydzien w szpitalu. leczenia drugiego dziecka sie nawet nie podjela po 3 minutach ogladania dzidziusia skierowala do szpitala, a mozna bez bo sie w domu leczymy
 
No i już ten wątek się przydał! Dziękuję Ladygab za te ostrzeżenie - własnie wybierałam się do Dolmedu...! Może i miało być bez komentarzy, wiec dodam tez jakieś swoje buble:
termometr elektroniczny Canpol w postaci smoczka
Jak dla mnie niestety bezużyteczny. Moje dziecko dławiło się gdy brało go do ust, tak więc w chwili gdy był potrzebny nie zdał egzaminu (niestety musiałam sięgnąć po stary termometr rtęciowy) W dodatku bardzo oszukuje przy pomiarze. Dodatkowo jest za duży dla małych dzieci (do roku) i ma bardzo długi okres pomiaru temperatury. W dodatku nie ma możliwości wymiany baterii! Jednorazówka...? Bez sensu.
 
laktator Isis Avent dla mnie totalny niewypał, cofa mleko z membrany, butelka "poszła" na gwincie, mam teraz Medelę i mam porównanie, dla mnie ogólnie cały Avent jest przereklamowany.

O tak miałam okazje spróbować jak lekarze dali mi nadzieję na możliwość karmienia piersią.
Totalny niewypał, słabo ciągnął, lepszy był zwykły lakta z apteki...
 
Laktator Isis Avent - również jak koleżanki uważam, że jest beznadziejny.

Chusteczki nawilżane Happy - moja Lena ma od nich odparzenia
 
Produkty Johnson&Johnson, szczególnie oliwka - strasznie uczuliła naszego Olka. To samo z płynem do kąpieli, który odstawiłam razem z oliwką. A tych kosmetyków używały pielęgniarki na położniczym po porodzie. Biedny Olek.
Pieluszki Baby Dream z Rossmanna - zostawiają "szlaczki" na skórze naszego dziecka.
 
reklama
termometr elektroniczny Baby Ono na podczerwień z końcówką do czoła i ucha. Każdy pomiar inny, wkurzający głos podający pomiar (można wyłączyć), nie daje się go wyłączyć, jest ciągle w stanie czuwania, przez co zżera baterie i ich nie ma jak jest potrzebny. Podobnie inne tego typu termometry, najlepsze są do mierzenia w odbycie- niestety.
 
Do góry