reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czarna lista- czyli październikowe mamy 2010 ostrzegają

U nas też jak kupa na plecach albo przesikany to sygnał do zmiany rozmiaru i tak własnie używamy od kilku dnia pampersów 4.
 
reklama
U nas też jak kupa na plecach albo przesikany to sygnał do zmiany rozmiaru i tak własnie używamy od kilku dnia pampersów 4.

No dokladnie.




MEGA ZONK - mata edukacyjna IKEA: nudna,malo zroznicowana, malo kolorowa, tylko kilka dyndajacych zabawek, w tym 2 grzechoczace. Zabawki wisza bardzo wysoko i trzeba non stop dociskac palak do ziemi, zeby dziecko moglo dosiegnac. Nie polecam.
 
A ja zauważyłam,że kupa ląduje na plecach zawsze,jak Amelka siedzi np.u mnie na kolanach czy w bujaczku- na leżąco nie...dziwne?A uzywam przeważnie Babydream 2 ,bez ściągaczy na pleckach...
 
a u nas i 3 przesiakaly i 4 z pampersow tez, a na pewno nie sa zamale, albo mamy mega kupy, ale raczej obsatwiam, ze nowa seria, ktora jest ciensza :( mialy byc lepsze a sa do kitu, a mam jeszcze 4 paczki :(
papersy sie popsuly
 
U nas tak samo kupa ląduje na plecach małego jak go ktoś nosi na rękach albo też czasem jak siedzi w leżaczku w trakcie robienia kupy. Mi się wydaje że wtedy po prostu naciska się od spodu na pieluszkę no i wszystko przesuwa się go góry, no bo gdzie ma iść jak na dół się nie da, bo przyciśniete. Za to jak dziecko leży to pieluszka do plecków przyciśnięta i wtedy idzie kupa w dół - we właściwe miejsce. No i też często coś się wylewa jak ktoś za luźno zapnie pieluszkę (teściowa lub mój tata).
 
Wiem ze temat pepka dlaleko za nami ,ale jakos tak mi sie przypomniało.
Octanisept wiem, ze teraz lekarze zalecaja tym czyścić pępek, ale u nas nie wysuszał i w konsekwencji pępek sie trzymał 1,5 miesiąca ehhh i mieliśmy juz skierowanie do chirurga, ale na szczęscie użyliśmy spirytusu(stary sposób) i odpadł po kilku dniach.
 
potwierdzam , ze na octenisepcie dłuuuuuugo sie te pępki goją. Znacznie dłuzej niz na zwyklym spirytusie (uzywalam przy pierwszym dziecku). Takze lipa.
 
potwierdzam, u nas jak pediatra zobaczyła pępek po chyba 2 tygodniach to powiedziała, żeby koniecznie na zwykły spirytus przejść
 
reklama
Ja również na czarną listę mogą wpisać OCTANISEPT ,u nas się nie sprawdził - w szpitalu psikali tym dziecku pępek ale po powrocie zauważyliśmy- już w pierwszy dzień,że w tym pępku się brud aż zbierał dlatego przeszliśmy na zwykły spirytus + patyczek do uszów i dokładnie obmywaliśmy pępek aby ten brud usuwać. Pępek nam dzięki temu bardzo szybko odpadł a pediatra nasz pochwaliła że w takim ładnym stanie jest.
 
Do góry