reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czarna lista- czyli październikowe mamy 2010 ostrzegają

Odradzam śliniaki wiązane na sznureczek dla dzieci,które jeszcze nie trzymają same główki.Mój stracznie się denerwował jak mu coś gmerałam przy karku z tyłu,jednocześnie podtrzymując główkę.Neurolog powiedziała mi,że niektóre dzieci nie lubią nacisku,nawet palcami na kark i dolną część główki,powoduje to u nich większe napięcie mięśni.

Odradzam też lek Infacol.U nas nie działał na brzuszek,a trzeba było wpakować dziecku do buzi całą zawartość pipety.U nas działa Espumisan. Na ostrzejsze kolki działa Debridat i sab simplex,ale to już wiem z opinii innych i z internetu.

Sudocrem.Wiem,że wiele osób używa,ale u mojego synka akurat powodował nawracające krostki i zaczerwienienia dookola odbytu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A mi te z rossmana wydają sie dość dobre,a programowo testowałam chyba wszystkie,żeby dopasować.Fakt,"szlaczek" jest,ale to dlatego,że ta tłoczona powłoka ma lepiej wchłaniać rzadkie kupki.Co do Johnsona,owszem,niektóre dzieci uczula,ale nie można generalizować,że to całkiem bubel.Generalnie kazdy prawie kosmetyk może uczulić ,jedne dzieci reagują na ten,inne na inny,innych znów nic nie rusza.Ja osobiście wychowuję już trzecie właśnie na Johnsonie i nie narzekam,ale pewnie mam szczęście,ze nie alergiczne.Pozdrawiam:).
 
ja też używam rossmanowskich pieluch na przemian z pampersami i są ok, natomiast u nas huggies były najgorsze jak mały był cały w farfoclach jakiś od tej pieluchy
 
Dołożę się mimo, że już było
SUDOCREAM!!!!
Co za cholerstwo, skończył się Linomag, Artek miał lekkie zaczerwienienie w jednym miejscu, posmarowałam dookoła jajek Sudocreamem i ma normalnie jakieś okropne żywoczerwone krostki po tym, zmyłam szybko, przesmarowałam Linomagiem i znikło.
 
WSZYSTKO huugiesa :| pieluchy tragiczne, sztywne, niemile, niechłonne.
polecam:
cala seria bambino..... proste a skuteczne i delikatne.
 
Też odradzam Sudocrem - posmarowałam raz i małemu zlazła skóra na całym tyłku po nim

No i Infacol się u mnie tez nie sprawdził - jes strasznie gorzki a małemu trzeba pipetę całą wlać i krzywił się przy tym niemiłosiernie i wypluwał. Dawałam przed jedzeniem i wtedy po podaniu zawsze gorzej ulewał. U nas sprawdził się Esputicon.
 
reklama
Też odradzam Sudocrem - posmarowałam raz i małemu zlazła skóra na całym tyłku po nim

No i Infacol się u mnie tez nie sprawdził - jes strasznie gorzki a małemu trzeba pipetę całą wlać i krzywił się przy tym niemiłosiernie i wypluwał. Dawałam przed jedzeniem i wtedy po podaniu zawsze gorzej ulewał. U nas sprawdził się Esputicon.

Skąd wiesz że gorzki? Próbowałaś? Mój też się krzywił i nie chciał brać.

Kolejny kit: nożyczki do paznokci Tommee Tippe - część tnąca tak gruba że nie mogłam obciąć małemu tych malutkich paznokietków. Musiałabym czekać żeby urosły nie wiadomo jak długie.

Hit: nożyczki do paznokci BabyOno takie całe ze stali - cienkie, bez problemu "łapią" drobniutkie i krótkie nawet paznokcie malucha :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry