reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czas na ciąże- okres po poronieniu

Nymos

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Wrzesień 2022
Postów
43
Cześć,

2 dni temu poroniłam w 6tc+1 i oczyściłam się samoistnie. Nie było konieczności łyżeczkowania. Jak szybko Wy starałyście się o dziecko po tego typu poronieniu?
Dostałam różne informacje od 3 lekarzy. Jeden mówił, że zaraz po poronieniu można się starać (po samooczyszczeniu), drugi mówił, że 2-3 miesiące, a trzeci powiedział tylko "różnie".

Jak było u Was?
 
reklama
Po łyżeczkowaniu w 11tc - po pierwszej @. Zaszłam po drugiej.
A okres dostałaś w czasie kiedy wcześniej był? Tak, jak wcześniej przebiegał? Nie wiem jak to jest po poronieniu. Czy spodziewać się miesiączki w dniach sprzed ciąży? Nie wiem czy pytam zrozumiale.
 
A okres dostałaś w czasie kiedy wcześniej był? Tak, jak wcześniej przebiegał? Nie wiem jak to jest po poronieniu. Czy spodziewać się miesiączki w dniach sprzed ciąży? Nie wiem czy pytam zrozumiale.
niby powinien nadejść 4 tyg. po poronieniu, ale u mnie był później. Staraliśmy się odrazu, zaszłam w 2 cyklu po poronieniu.
 
niby powinien nadejść 4 tyg. po poronieniu, ale u mnie był później. Staraliśmy się odrazu, zaszłam w 2 cyklu po poronieniu.
Miło to słyszeć. Jestem pełna nadziei. W bólu poronienia przeszła mnie myśl, że potrzebuję przerwy, ale jak ból ustał to znów poczułam się gotowa.
 
U mnie @ przyszła po 6 tygodniach i była najbardziej intensywna ze wszystkich które w życiu miałam.
Po tym bólu, który przeszłam przy poronieniu jestem na nią gotowa. Teraz jeszcze plamię i wygląda jak lekki okres. Ale jak plamienie ustanie to będę czekać z utęsknieniem za tym pierwszym okresem 😊
 
U mnie późniejsze poronienie, konieczne było łyżeczkowanie, ale lekarze zgodnie twierdzili, ze liczy się tylko obraz usg na kontroli po nim. U mnie było ok po 6 tygodniach, na usg trafiłam na owulacje i lekarz sam kazał się starac :) Tak naprawdę nie doczekałam się miesiączki po poronieniu. Kolejna ciąża ok :)
Starajcie się jak tylko usg będzie ok i psychicznie będziecie gotowi, powodzenia ❤️
 
Ostatnia edycja:
Miałam co prawda łyżeczkowanie bo nie oczyściłam się sama w całości. Owulacja była dwa tygodnie po zabiegu, miesiączke dostałam dokładnie 29 dni po zabiegu i następnej miesiączki już nie doczekałam bo zaszłam w ciążę. Moja Pani doktor po badaniu USG stwierdziła, że macica czysta, oczyszczona dobrze wygląda więc jeśli jesteśmy gotowi to można się starać
 
reklama
Do góry