reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czas na nocniczek :)

malbertka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Styczeń 2009
Postów
1 292
Miasto
Wrocław
Ostatnio słyszałam że kiedy bobasy zaczynają siedzieć to już można je uczyć posiedzeń na nocnikach:szok:no powiem że w szoku byłam, bo ja całkowicie o tym zapomniałam - myśle ze moja niuńka jeszcze taka malutkaaaa:-p
Ale chyba racja, czas pomyśleć o tym, żeby nasze dzieciaczki i nr1 i nr 2 próbowały robić nie tylko do pampersów:happy2:

A że wydaje mi się że to tak hop-siup nie przyjdzie, to zakładam nowy temat co byśmy mogły pogawędzić i się poradzić w tych poważnych sprawach robienia e ee:-D
Własnie dumam nad kupnem tronu jakiegos - planuje kupić takie najzwyklejszy z kaczuszką - ale biedna mamuśka jeszcze nei szukałam w necie jakie są bajery - pewnei jakies grające, świecące itd.:-D

Podobno jest też jakaś książeczka która pomaga w formie zabawy w nauce tej sztuki siadania na klopku:sorry2:

jak kupie już to urządzenie nocnikowe to mam zamiar sadzać Ale w momencie gdy wyraz twarzy będzie wskazywał na idącego kupala, no i chyba z rana po przebudzeniu na siku tez się na początku sadza, tak?

Doświadczone mamuśki - tak to u Was było - kiedy zaczynaliście?
 
reklama
o! Malbertka, czytasz kobito w myślach mych :-p:-D;-)
my też zamierzamy kupić Tomkowi klopik :cool2: tak, jak piszesz- nauka tego "zacnego rytuału" hihi przebiega z różnym skutkiem, i bywa znacznie rozciągnięta w czasie, więc myślę, że na mojego bąbla za wcześnie nie jest. Nie wiem, jak tam z siku, ale z kupollo może nie będzie tak źle, bo z reguły moment produkcji do pampa jest łatwy do wychwycenia hihi :-p
Acha- planowany nocnik jest bez bajerów, za to z kultową kaczuchą hihi :-D

i oczywiście każda rada doświadczonych mamuś będzie tutaj na wagę złota :)
 
My już mamy nocnik od jakiegoś tygodnia, zwykły bez bajerów. No i na tym sie kończy. Jagoda w pieluszce i owszem usiądzie, ale bez pieluszkipręży się na wszystkie strony żeby jej tylko nie sadzać. Nie wiem może była za zimny, albo jest za duży ? Na trochę poszedł w odstawkę, pokarzę jej znowu za jakiś czas jak już o nim zapomni. Spróbuję go wtedy polać najpierw ciepłą wodą i zobaczymy.
 
ja napisze tak,że nie ma sie co spieszyc bo takie dziecko późno do tego dojrzewa,
a z doświadczenia
ja sadzałam dziewczynki po 9 miesiacu,ale tylko na kupkę i miało to byc przygotowanie do prawdziwego rytuału nocnikowego,bo uwazam ze takie dziecko jest i tak małe bo nie umie samo zawołac,a my nie zawsze wiemy kiedy jest "ten" moment,powolutku sie przyzwyczajały i około roczku wołały juz same na nocniczek,ale na to nie ma reguły
bo np.moja starsza wtedy robiła juz wszystko do nocniczka,a młodsza tylko kupke na początku,potem siku,wiadomo zdarzały sie wpadki,ale zawsze pampers był jeszcze,
wiec tak na prawde wydaje mi sie,ze dopiero po roczku można zacżąc tak bardziej na poważnie uczyc dziecko nocnikowania,a kiedy tak naprawde sie nauczy jest roznie i kazde dziecko i tak zrobi to w swoim czasie
acha i u mnie nocnik bez bajerów ale obowiazkowo z pokrywką,bo dla mnie nocnik nie moze kojarzyc sie z zabawką a czym wiecej bajerów tym mniejsze zainteresowanie dziecka siedzeniem na nim tylko zabawą(tak było u siostrzeńca,miał az 3 nocniki)
cos takiego bede chciała zakupić np.http://www.allegro.pl/item962509515_nocnik_z_przykrywka_nocniczek_mis_dwa_kolory.html
a takiego tylko słonika miały moje dziewczynki http://www.allegro.pl/item948042155_nocnik_hipcio_pomaranczowy_z_przykrywka.html
 
Ostatnia edycja:
Moja mama mi opowiadała,że jak tylko usiadłam, to od razu na nocnik.
Mojej Mani kupuję taki zwykły z kaczuchą (wygląda jak konik na biegunach) no i z pozytywką:)
 
Dziewczyny bardzo dobry temat.

Ja słyszałam gdzieś w TV, że z tym nocnikowaniem to nie jest tak prosto... Tzn. nam się wydaje że jak posadzimy takiego malca, który dopiero zaczął siedzieć na nocnik, to on się przyzwyczai i będzie robił do nocnika. Podobno nawet gdy uda się mu zrobić do nocnika właśnie to jest to tylko pozorny sukces. Dziecko nie moze jeszcze skojażyć, faktu robienia siku czy kupy z faktem siedzenia na nocniku oraz co ważniejsze nie potrafi powstrzymać się od zrobienia i zaczekać na nocnik. Jest to podobno fizjologicznie niemożliwe w tym wieku. Jeśli się uda to podobno jest to tylko zbieg wydarzeń... Podobno skuteczna nauka jest możliwa po 12 mż...

Ja w każdym razie zamierzam wprowadzić nocnik wcześniej niż po ukończeniu roku - ale jeszcze nie teraz bo Hania jeszcze tak pewnie nie siedzi.
 
No właśnie Aneczka - tak myślę, że zaczynając nocnikiem wcześniej to działamy wyłącznie na nasze dorosłe sumienia a dzieko i tak nauczy się dopiero wtedy gdy będzie fizjologicznie w stanie to zrobić - czyi znacznie później.

Uważam też tak jak Piwonia że nocnik to nie zabawka i tak nie powinien się kojarzyć.
 
Przylaczam sie do Piwoni i Aneczki, e na nocnik jeszcze czas. W tym wieku dzieciaczek jeszcze nie czai o co chodzi i moze niepotrzebnie sie stresow nabawic. Moja starsza zaczela kolo 2 roku zycia dopiero, wiec z Tośka też zaczne. I tak jak Aneczka - w przyszlym roku. A nocnik mam po Oli, zwykly, żólty z kaczka. Te z bajerami tylko dziecko rozpraszaja.
 
reklama
ja teraz tez nie zamierzam zaczynać wczesnie,a nawet chyba póxniej niz przy starszych bo wiem,że na poczatku to nie ma sensu, z resztą te co maja dzieci wiedzą juz jak to wygląda
 
Do góry