reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czas na nocniczek :)

Malbertka - my nawet założyliśmy tablicę z naklejkami - za każde siku lub kupę do kibelka lub na nocnik jest naklejka. Teraz na przykład przed drzemką ją zapytałam czy chce siku to odpowiedziała yhy i zrobiła na kibelek. No i jest sukces - tylko ze obawiam się że krótkotrwały... No popróbuję jeszcze kilka dni.

No, ja trez tablice mam do sikania ale chyba z 3 razy tylko nakleiłam, bo alka akurat jakoś to sikanie dobrze załapała...no to nic - powodzonka Wam życzę :-) I Mai tez :-)
 
reklama
Z tego co ja pamietam tomój strszak tak od 2,5-3 lat był dopiero lasy na takie nagrody typu naklejki.Czy kupno wymarzonej zabawki .Ale wiecie co dziecko to inne.:zawstydzona/y:
 
u nas obyło sie bez nagradzia,tzn były brawa i buzik ale nic po za tym
a moja nie wołała i w sumie teraz tez nie do końca woła,bo nie powie ze chce siku,tylko pokaże na nocnik i wtedy ją sadzm i zawsze siku jest
 
No to Piwonia - można uznać że woła :)

U nas dziś 6 razy było siku w majtkach i 3 razy przyklejałam nalepkę. Byłyśmy na rytmice i zawsze przez zajęciami idziemy siku do toalety a tam dzieci ze żłobka mają nakładki i nocniczki. Hania już zeszłym razem upatrzyła sobie jedną i od razu na nią pokazuje i zaraz jest siku w kibelka bez zbędnych ceregieli. A jednak potrafi... W domu jak ją posadzę to się rozgląda, maca wszystko, szuka czegoś a nie robi siku a tam - proszę. Może powinnam kupić taką samą nakładkę różową do domu co?
 
No to Piwonia - można uznać że woła :)

U nas dziś 6 razy było siku w majtkach i 3 razy przyklejałam nalepkę. Byłyśmy na rytmice i zawsze przez zajęciami idziemy siku do toalety a tam dzieci ze żłobka mają nakładki i nocniczki. Hania już zeszłym razem upatrzyła sobie jedną i od razu na nią pokazuje i zaraz jest siku w kibelka bez zbędnych ceregieli. A jednak potrafi... W domu jak ją posadzę to się rozgląda, maca wszystko, szuka czegoś a nie robi siku a tam - proszę. Może powinnam kupić taką samą nakładkę różową do domu co?

no, zylcia - moze kup - zobaczysz, alebo tez to że tam dzieci inne robią, bo chyba te bąble lubią małpować strasznie i też dlatego...

u nas obyło sie bez nagradzia,tzn były brawa i buzik ale nic po za tym
a moja nie wołała i w sumie teraz tez nie do końca woła,bo nie powie ze chce siku,tylko pokaże na nocnik i wtedy ją sadzm i zawsze siku jest

Kurka no to moja - sama idzi epo nocnik - tylko jak on jest w łazience, to koniecznie się upomina, że trzeba jej światło zapalić! nawet jak jest w miare jasno i wszystko widać...
No więc sama idzie, sama ściaga majtasy(chyba że ją jakoś poubieram że sobie poradzić nie może to wtedy alarmuje), sama siada i sama później wylewa do kibelka nawet - to nic że troche porozlewa heheheh.
 
no to masz zdolną dziewczynę malbertka
moja ma nocnik w pokoju i nakładkę w łazience,ale sama małpa nie siądzie i sama sie nie rozbierze,wszystko musze ja,tyle,że potem choć sama sie ubiera,ale to też wyćwiczymy
 
Moja jak zobaczyla na dworze inne dzieci ,ze same sie rozbieraja czy ubieraja to tez zaczeła sama majty sciagac .Nocnik póki co jest w duzym pokoju i ostatnio mi do niego bez mojej wiedzy kupe zrobila i zamknela go .Ja jak skończylam odkurzac chate to czuje ,ze mi smierdzi i smierdzi ale obeszlam cala chate i nicccc .W gacie zagladam draska jest ;-)wiec dalej szukam na samym koncu do nocnika zajrzalam i bylo kupsko.
 
no chogata to mala agentka z Twojej ali hehehe:) z amelkowna walczylam dlugo...juz siuski do nocnika byly ale.....witki mi opadly i zaprzestalam nocnikowania:(( moj byl w domu...amelkowna kupala jeszcze do nocnika nie robila...chodzilam za nia zbieralam wkladalam do nocnika zeby pokazac ze tam sie robi i cala procesja z wyrzucaniem do kibelka spuszczaniem wody myciem itd itp....ale moj nie wytrzymala mloda kupala uwalila na lozku swoim i sie na nia wydarl!!!! wiec mloda kopnela nocnik i teraz jak widzi nocnik lub nakladke na kibelek to sie drze w nieboglosy!!!! szlag mnie trafia....bylo juz blisko nie przeszkadzalo mi ze scieram podloge w kuchni czy wykladziny....latala wogole bez pampka i bez gaci bo jakos sciagnac se nie umie (albo nie chce;]) i doopka blada poszlo sie bujac wszystko :/ od pon sprobuje znowu ale jak wrzask bedzie to z miesiac bede czekac na moment zeby znowu uczyc:(((
 
Oj szkoda Azorek bo jednak bez pieluch wygoda idla Ciebie i dla dziecka .Trzymam kciuki .Ja z kupa tez swoje przeszlam .Nie chce pisac tutaj bo mnie inni posadzę gdzie ja wtedy bylam ale mowie ci gorsze zeczy mi robiła .Ja pralam i plakalam.Ale chyba jednak najwiecej nauczyla sie podglądając starsze dzieci.Mamy taka zanjoma co ma 3 latke i z nia caly czas prowadzalam .Ta patrzyla az sie nauczyla hihihihihihihi
 
reklama
no niezła agentka,moja dzisiaj mi taki numer zrobiła
zrobiła kupke,nocnik pod łózko wsuneła i majtki wciągła,jak trzeba było kolejny raz posadzic i zobaczyła to sie darła,że fuj,be

azorek szkoda,bo mała sie zraziła i teraz musicie od poczatku wszystko,ale moze teraz bedzie lepiej juz
 
Do góry