reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czas na nocniczek :)

ZYLCIA ja się pod Chogatą podpisuję. I nie słuchaj dobrych rad - wcale dzieicka nie męczysz - jak ktos się męczy to bardziej Ty. No ale taki los.... przez wszystko trzeba przejśc przez karmienie, ząbkowanie, odpieluchowywanie i jeszcze wiele, wiele przepraw nas czeka jedne pójdą latwo a z innymi trzeba się będzie napracować ;)
 
reklama
U mnie tez różnie bo tez za cholerę nie powie że chce :confused:
Kupe zawsze robi do nocnika bo ja zawsze wiem kiedy On chce ale sika dosłownie wszędzie i już wczoraj też byłam załamana bo ciągle musiałam wszystko zapierać :wściekła/y:
Kanapy, fotele śmierdzą moczem :wściekła/y:
A najgorzej że jeszcze Maż drze się że śmierdzi, to co kur..... mam Dzieciaka wcale nie odpieluchować?? :wściekła/y::wściekła/y:
 
Zylcia ja Ci tylko powiem że identycznie było z moją Julą i nie mam zbyt dobrych wspomnień, bo mając 2,5 roku ciągle wszystko obsikiwała jeżeli nie zdążyłam ją wysadzić...A najczęstszym pytaniem jakie jej zadawałam to oczywiście 'czy chce ci sie siku?'. I też mowiła że będzie wołać jak jej się zachce ale dupka blada - jak ja jej nie wysadziłam to nie zawołała....i tak trwało to rok prawie - tyle dobrze ze na kupę wołała od 1,5 roczku i ani raz (!) nie zrobiła w majtki...
Ale w tym momencie, gdybym miala jeszcze raz do przechodzić to bym odpusciła i założyła pampka...

Z Jaśkiem to już jest całkiem inna historia, bo woła ładnie "oo" na siku i "yy" na kupę, ale może tak szybko załapał bo odpieluchowywanie zaczęłam jak miał 22 miesiące, a nie 14 jak to było w przypadku Juli....
 
Magda no tak..
Sama nie wiem czy dobrze - ale zostałam przy wersji bezpampkowej. Sadzam ją i robi. A i tak w gacie leje. No cóż jakoś mi szkoda wrócić do pieluch bo wydaje mi się że jednak większość dnia chodzi z suchą pupą a nie poci się w pampersie.
 
Zylcia nie poddawaj sie :-):tak:Wiem ,ze latwo mowic ale chyba zadne dziecko nie przechodzi odpieluchowania bez wpadek .U nas na placu zabaw zdarza sie ,ze i 3 latek sie zsika albo popusci kupe w gacie.Moja już ze 3 tygodnie jak nie zesikala sie w gacie a dzis mi na balkonie sie zsikala .Ale to moze dlatego ,że jak bylam nad woda to pozwolilam jej w kąpielowki sikac bo ludzi tyle bylo ,ze nie zdarzylabym wysadzić jej.:baffled:
A pieluche na noc zakladam jej dopiero jak twardo spi i sciagam jak ledwo oczy otworzy .Wszystko po to aby wogule zapomniala co to pampers .Raz mialam takie zdarzenie na placu : moja corka widziala jak inna mama przebiera swoje dziecko i co kazala sobie tez zalozyc i nosila pieluche.
 
Zylcia mam nadzieje ze jednak Hania szybko załapie że trzeba wołać ;-) A w majtusiach na pewno zdrowiej niż w sztucznym pampku...

Chogata a w tym balkonie to coś jest...Bo mi jak Jasiek ze 2 tyg wpadek nie miał to się dzisiaj zlał na balkonie i to tak porządnie....A córeczka sąsiadów (20 miesięcy) to co wychodzi na balkon to kałuże zaraz pod sobą ma ;-) a po domu podobno nie sika ;-) ;-)
Ja tez zakładam jpampka jak Jasiek już twardo śpi ale to dlatego że wcześniej by mi nie pozwolił. I zaraz rano sam ściąga i tak średnio może raz na tydzień budzi się z mokrym.
 
Ostatnia edycja:
hej :) A ja uprzejmie donoszę, że Tośka już chwyciła i sika na nocnik. I woła. Pamepk jest zakładany na noc i na podroż, nawet na spacery idziemy bez bo sikanie pod krzaczek jest super. Zdarza jej się popuścić albo nie zdążyć ale jest dzielna :)
 
hej :) A ja uprzejmie donoszę, że Tośka już chwyciła i sika na nocnik. I woła. Pamepk jest zakładany na noc i na podroż, nawet na spacery idziemy bez bo sikanie pod krzaczek jest super. Zdarza jej się popuścić albo nie zdążyć ale jest dzielna :)

Zulejka, a jak jedziecie w podróż to zrobi do pampka??

Bo Moja odkąd sika poza, to za chiny nie zrobi, jak np. jeszcze na początku były własnie takie sytuacje nieteges w podróży czy jak na rowerze byliśmy i prosiłam ją żeby do pampka lała, to w życiu!!! Musiała normalnie na trawkę!:-D
Brawo za postępy!
 
U nas są małe postępy. Opuściliśmy pampki na dzień. Hanka nosi tylko na noc. Ale absolutnie nie woła siku ani kupy. Kupa zazwyczaj jest w majtkach ale siku zazwyczaj w kibelku bo sadzamy co jakiś czas i już. Mi się nie zdarzyło żeby zawołała ale moja mama mówi że ze 2 razy zawołała ;). No zobaczymy ile to jeszcze potrwa.
 
reklama
Zylcia powoli ,powoli i dopniecie swego w koncu sie przeca nauczy .Tylko cierrrpppllliiiwwooości mnostwo trzeba mieć .Moja doszla już do tego etapu ,ze nocnik musi byc schowany w lazience i sama .Czesto nawet nie mowi ,ze chce tylko po cichaczu idzie,sciagnie gacie ,zrobi co trzeba i wraca .Nawet jak nie upilnuje to draska na gaciech jej nie straszna:-)I bron boże zebym byla jak sie załatwia mam wyjsć i koniec.
My za to od 3 dni walczymy ze smokiem tzn. walki nie ma praktycznie bo sluzyl jej do zasypiania .Problem ma wlasnie ,zeby saej zasnąć ale coż powiedziała A trzeba powiedziec B.
 
Do góry