reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czas na nocnik

reklama
a slyszalyscie o czyms takim?
Rodzice na start - Odcinek 7 - S00E07 - tvn player
ja widzialam to w tv i w lekkim szoku bylam
Tak słyszałam.Moja koleżanka właśnie tak wychowuje dziecko.:tak:

ja ze swojego doświadczenia...
Klaudia była bardzo bystra ,więc na nocnik robiła sama jak miała nieco ponad rok ,a na półtora roczku to już na spacerach i w nocy nie było pampersów.
Kubuś w pampkach do 4,5 roku i gdyby nie na siłę odpieluchowanie to pewnie by biegał do tej pory :szok::-D:-D

Karola jest w wielorazowych pampersach ,więc mokro też nie ma ,ale kieszonki mają to do siebie ,że wystarczy wyjąć wkładkę i zamieniają się w majteczki treningowe .Mamy tych pieluszek 30 ,więc sikać w nie będzie mogła do woli :-D:-D

Co do nocnika to oswajać będę jak skończy 7 miesięcy i myślę ,że do roczku już spokojnie zakuma o co biega .
Wiadomo też ,że zwykle jak dziecko zacznie chodzić to będzie bunt na nocnik ,bo chodzenie ważniejsze ,ale to trzeba po prostu przeczekać i wrócić do w miarę szybkiego nocnikowania.:-p:-p
Planuję małą odpieluchować najpóźniej do października przyszłego roku.A co mi z planów wyjdzie to się okaże .
Na tę chwilę spokojnie mogę ją wysadzać rano jak się obudzi i na 10 wysadzeń 10 razy będzie kupa :-D:-D:-D:-D
 
AS jak skonczy 7 miesiecy?
Mia jak skonczy 7 miesiecy jeszcze nie bedzie nawet siedziec a Ty chcesz juz takiego malucha na nocnik sadzac?
Tylko po to zeby miec kolejne zajecie?bo dziecko nic sobie z tego nie bedzie robilo a TY bedziesz latala z nocnikiem bezsensu..
Przeciez 7miesieczniak jeszcze nawet nie wie ze sika..
 
Ja tez juz zamierzam powoli oswajac mlodego z nocnikiem choc szczerze mowiac nie chce mi sie- zobaczymy jak to bedzie.
 
A ja już mam nocnik - najzwyklejszy z ikei. Nie wiem kiedy nastąpi oswajanie z nocnikiem, może w wakacje, może wcześniej ale na pewno nie zamierzam z tym zwlekać. Teraz juz mam ucieczki z przewijaka, więc za ganianie za większym dzieckiem dziękuje bardzo ;)
 
Stokrotka poganiasz poganiasz bo oswajanie z nocnikiem lub łapanie w nie kupek czy siusiu nie świadczy o nabytej przez dziecko umiejętności załatwiania się.Takie dziecko koło półtora roku zaczyna coś jarzyć ,a to przeważnie już fajnie biegające dziecko jest.To samo z siedzeniem .Amelia też do siadu np w leżaczku czy z leżenia pod kątem umie się wybić ale sama jeszcze z całkowitego leżenia nie siada:no: więc to nie jest jeszcze siedzenie czyli dziecko nie nabyło jeszcze tej umiejętności to samo z sadzaniem zbyt wczesnym na nocnik:tak:
 
Moja rada dla mam chlopcow przed wyborem nocnika....
Zwroccie uwage na ksztalt nocnika...dla dziewczynek obojetnie ale chlopcy powinni miec taki bardziej owalny aby siusiak nie wypadal a co za tym idzie siku ladowalo w nocniku a nie na podlodze.
prima-baby-nocnik-2k-hippo-.jpg
Firmy prima baby z hipciem
Dlugo szukalam tego idealnego...w swojej kolekcji posiadam 3 sztuki.
Ten niebieski jest super...tani i praktyczny
Wiem ze z tej kolekcji jest jeszcze nakladka na kibelek i stopien.
 
pieszczoszko Laura siedzi sadzana czy siada sama?
Ja wiem, ze Mia za 2-3 tyg siedziec nie bedzie bo teraz nawet nie utrzymuje sie w pozycji siedzacej i jedyne co robi w tym kierunku to unosi glowe do gory. Patryk usiadl SAM jak mial 8 miesiecy, nie sadze ze Mia bedzie szybsza.
No i sadzac na nocnik mozna i teraz i cieszyc sie ze jest siku (nieswiadomowe) ale po co?
Dziecko ma byc kumate w 100% a udowodnione jest, ze dzieje sie to po skonczeniu 2 lat. POkazalam w tym wieku Patrykowi i 3 miesiace po tym sam stwierdzil, ze chce. Pokazalam a nie biegalam za nim z nocnikiem i nie naciskalam. Sam byl gotowy i usiadl.
Teraz tez nie bedzie nacisku, do 18tki pampersa nie bedzie wiec mnie sie nie spieszy, na szczescie nie musimy uzywac tetrowek.
 
reklama
Suse bardzo ładny ten nocnik :)
Zobaczymy jak to będzie, sama jestem ciekawa i muszę przyznać, że mam pewne obawy;-)
Swoją drogą ciekawe dlaczego niektóre dzieci same tak "rwią się" do nocników i chcą na nich siedziec a inne nie:confused:
 

Podobne tematy

Do góry