reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czas po poronieniu na kolejną ciążę.

Dołączył(a)
13 Listopad 2022
Postów
9
Cześć dziewczyny jestem kobietą ktora poroniła maleństwo i ja z takim zapytaniem do Was.
Ile odczekałyscie miesięcy aby starać się po raz kolejny zostać mamą?
 
reklama
Cześć dziewczyny jestem kobietą ktora poroniła maleństwo i ja z takim zapytaniem do Was.
Ile odczekałyscie miesięcy aby starać się po raz kolejny zostać mamą?
3 miesiące odczekałam po urodzeniu martwego dziecka w 13 tyg ciazy. Dwóch lekarzy mi tak zaleciło choć chciałam starać się od razu. W czwartym cyklu po już byłam w ciąży i obecnie 25tydzien ciąży 🥰 Ciąża praktycznie bezproblemowa. Oby tak do końca 😄
 
Cześć dziewczyny jestem kobietą ktora poroniła maleństwo i ja z takim zapytaniem do Was.
Ile odczekałyscie miesięcy aby starać się po raz kolejny zostać mamą?
Ja miałam poronienie samoistne w 7 tygodniu. Miesiąc później zaczęłam się starać (w czerwcu), w październiku byłam w ciąży i dzisiaj mam 4,5 miesięcznego synka 😘
 
Właśnie byłam u dwóch lekarzy i tak samo usłyszałam że lepiej dla organizmu żeby odczekać te 3 bezpieczne miesiace i można się starać o kolejne. A czy miałyście tak że każdy kolejny miesiąc to był to miesiąc oczekiwania na II kreski . Bo dla mnie to jest mega ciężkie i staram się poprostu nie myśleć ale czasami jest trudno utrzymać emocje.
 
W maju 2021 poroniłam samoistnie wczesną ciążę, od lipca dopuszczałam już możliwość ponownego zajścia, a finalnie zaszłam pod koniec listopada.
 
Właśnie byłam u dwóch lekarzy i tak samo usłyszałam że lepiej dla organizmu żeby odczekać te 3 bezpieczne miesiace i można się starać o kolejne. A czy miałyście tak że każdy kolejny miesiąc to był to miesiąc oczekiwania na II kreski . Bo dla mnie to jest mega ciężkie i staram się poprostu nie myśleć ale czasami jest trudno utrzymać emocje.
U nas po pierwszym poronieniu dostałam zielone światło po pierwszym okresie po zabiegu. Ciąża stracona w 11 tyg. Dostałam covida więc odpuściłam . Po covidzie były problemy bo zniknęła owulacja. Po 3 miesiącach się pojawiła i od razu pyknelo. Te ciążę również straciłam w 16 tyg. Dorobiłam kolejne badania, ale zielone światło też dostaliśmy po miesiącu, z tymże odczekalismy na wyniki badań. I po prawie 4 miesiącach się udało.
 
Właśnie byłam u dwóch lekarzy i tak samo usłyszałam że lepiej dla organizmu żeby odczekać te 3 bezpieczne miesiace i można się starać o kolejne. A czy miałyście tak że każdy kolejny miesiąc to był to miesiąc oczekiwania na II kreski . Bo dla mnie to jest mega ciężkie i staram się poprostu nie myśleć ale czasami jest trudno utrzymać emocje.
Ja też byłam w dwóch lekarzy i jeden mówił żeby czekać. Ale już u drugiej lekarki usłyszałam, że się od tego odchodzi. Jeśli tylko po pierwszym okresie jest wszystko w porządku to można. Miałam badanie i było zielone światło. U mnie się udało po drugiej miesiączce. Póki co wszystko jest w porządku, ale jestem jeszcze na dość wczesnym etapie.
 
U mnie zabieg w 11tc. Zielone światło do starań dostałam po pierwszej @. W ciążę zaszłam po drugiej @.

Ja też byłam w dwóch lekarzy i jeden mówił żeby czekać. Ale już u drugiej lekarki usłyszałam, że się od tego odchodzi.
Nie wiem dlaczego piszesz, że już. U mnie lekarz mówił to 12 lat temu 😂 Wg tego co wówczas mówił, to najlepiej zajść do 3 m-cy po poronieniu, bo jest większa szansa na utrzymanie ciąży, gdyż organizm "pamięta" ten stan i nie walczy z zarodkiem.
 
reklama
Mi lekarze kazali poczekać do pierwszego okresu,a trwało to dość długo bo 6 tygodni. Poroniłam w 10 tygodniu,w kwietniu. Zaszłam w ciążę po 2 cyklach,teraz jestem w 20 tygodniu i wszystko ok:)
 
Do góry