reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czego boją się nasze dzieci i inne dziwne sprawy

zuch

Wiosna '05 i '09
Dołączył(a)
27 Październik 2004
Postów
1 463
Miasto
Wrocław
Hej,
postanowiłam założyć wątek dotyczący dziecięcych strachów, moze za jakiś czas pośmiejemy się z naszymi bąblami co je tak strasznie niepokoiło. Proponuję żeby tu wpisywac różne inne dziwne rzeczy dotyczące naszych maluszków, których się po nich nie spodziewałyśmy.

No to zaczynam:
wczoraj przyszła przesyłka z kojcem, duża paczka opakowana w folię "bąbelkową" o obklejona tasmą. Ponieważ M. bawiła się ładnie wniosłam paczkę do pokoju i zaczęłam rozpakowywać. I się zaczęło. Jeszcze nie słyszałam takiego ryku w wykonaniu mojego dziecka. Najpierw pomyślałam, że coś się stało, ugryzła się w język czy coś więc ją uspokoiłam, ale cały czas kurczowo się trzymała mojej bluzki. w końcu mnie puściła i zajęła się czymś więc znowu spróbowałam rozpakowac paczkę. RYk był jeszcze głośniejszy. dalej nie wiem dlaczego tak się bała tej paczki. Potem przyszedł K. a ona cały czas siedziała u mnie na kolanach i trzymała mnie za ramię. K. spróbował poruszyć paczkę, myslałam, ze mała wejdzie mi na głowę, tak się wspinała z głośnym płączem.

Zdarzyło się Wam coś takiego?
 
reklama
Aruś natomiast strasznie boi się odkurzacza gdy tylko włącze odkurzacz zaraz łapie mnie za nogę i ciągnie żebym wzieła go na ręce, jak go biorę to strasznie mnie kurczowo trzyma i aż czuć jak drży.
Tak więc odkurzam tylko w obecności kogoś ( i ta osoba trzyma Areczka na rękach a on sie do niej tuli).
 
Dobre! :)
Jak już pisałam w innym wątku Ida dostała histerii z przerażenia jak pierwszy raz przypadkiem wysunęła własnoręcznie szufladę ;D Jednak postanowiłam oswoić ją z potworem, żeby dziecko nie miał jakiejś fobii szufladowej i skończyło się na tym, że musiałam zakleić szufladę taśmą, bo zawartość znalazła się w niebezpieczeństwie.

Jak jakiś czas temu kupiliśmy jej dmuchany walec, to przez 3 dni ryczała na jego widok i muisiałam chować. Za to potem się przekonała i walec do dziś jest najukochańszą i najczęściej chyba używaną zabawką ;D
 
Bedąc na koncercia Jarra w dańsku kupiliśmy Wiki Crazy Froga czuje przed nim duzy dystans!!! Dotyka go i bawi sie troche, ale widac nutke srtachu
 
K. boi się jak ktoś kicha, i długo bał się odkurzacza, tyle że on musiał byc koniecznie w tym czasie w łóżeczku wtedy nie płakał, ale wczoraj odkurzyłam tuż przy nim bo nakruszył okrutnie i nie płakał więc chyba mu przeszło.
Po za tym na początku jak zaczął raczkować to bał się łazienki, zawsze jak poraczkował tam za mną to był płacz, musiałam go brać na ręce a jak z góry zobaczył łazienkę to się uspokajał, myślę że to dlatego że zawsze był wnoszony do łazienki więc nie znał dolnego poziomu ;D.
 
Zuchu, moja ma to samo, boi się odgłosu taśmy klejącej. Jak mężulo pakował paczki i zaczął obwijać taśmą kartony, to się zaczął cyrk... Podobnie było za drugim, piątym i dziesiątym razem, więc coż, taśma klejąca jest beeeeeeee. Acha, mojej mamy tez się ::) boi...
 
reklama
Patrycja bała sie łańcuchów choinkowych! Jak jej dałam aby sobie zobaczyła (miało być nowe doświadczenie dla niej ;)) to płakała i zabierała łapkę jakby ją to parzyło!
Na szczęście do choinki tez nabrała dystansu! ;D
A tak poza tym to boi się róznych głośnych odgłosów: elektryczna maszynka do mięsa, wiertarka, odkurzacz. Jest wtedy bardzo zdenerwowana i chce na rączki, pochlipuje! Mimo, że jestem z nią np. w innym pokoju. :-[
 
Do góry