reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czego brakuje wam w opolu?

O

ona_23

Gość
Mam pytanie, czego wam brakuje w Opolu biorąc pod uwage fakt,ze chcecie wyjsc gdzies razem z dziecmi, kawiarni specjalnej dla rodzin, moze zajęc jakis typu baby-joga.

Będe wdzieczna za odpowiedz.
 
reklama
ona ;-) odezwalas sie ;-)

hmmm...ja to moze jakas dziwna jestem ale mi niczego nie brakuje ;-) w sumie umiem sie dostosowac do panujacych warunkow ;-) czasem poklne pod nosem jak musze wozek po schodach targac albo nie mam go do czego przypiac ale ogolnie jest OK ;-)
Moni bardzo podoba sie w Jasminum, Jasiowi w Kofeinie ;-) sale zabaw lubia wszelkiej masci i w kazdej lokalizacji ;-)
takie te rubikony malo wymagajace ;-)
 
Mi brakuje parku rozrywki- takiego jak są np. w Nieczech, takie gdzie się płaci wstęp i się szalaje do oporu, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.
 
Brakuje mi rzetelnego rozkładu jazdy MZK, czyli marzy mi się że jak na rozkładzie jazdy jest autobus niskopodłogowy to przyjedzie niski a nie stary ikarus.
Brakuje mi w ogóle autobusów niskopodłogowych, bo to jest żenujące że w mieście wojewódzkim nadal na jednej z popularniejszych linii nr 3 jeźdżą w godzinach szczytów max 2 niskie na godzinę.
Brakuje mi ścieżek rowerowych, bo przeprawa przez miasto z dzieckiem w foteliku rowerowym jest gehenną i tylko na nielicznych odcinkach można czuc się bezpiecznie.
Brakuje mi dostrzeżenia że dziecko do lat 4 też człowiek: bo do teatru lalki nie wejdzie, dni dziecięce w galerii sztuki też nie dla takich małolatów. Jedna filharmonia robi koncerty dla dzieci bez limitów wiekowych, ale to raz w miesiącu.
Brakuje mi przewijaków w urzędzie- oczywiście radzę sobie, ale jednak obciach by miasto które śmie się nazywac prorodzinnym zapominało o matce z dzieckiem.
Brakuje mi państwowych żłobków bo 4 na miasto wojewódzkie z rocznym czasem oczekiwania na przyjęcie kwalifikuje Opole do poziomu ot zwykłej gminy a nie miasta wojewódzkiego.
Brakuje mi skomunikowania Opola z podopolskimi atrakcjami: nie masz samochodu to nie dojedziesz do Krasiejowa, Turawy czy nawet na kąpielisko Bolko.Zostaje piaskownica pod blokiem czy zoo.

Ale nie brakuje mi kawiarni, restauracji czy innych atrakcji dla dzieci, bo wydaje mi się że nieźle sobie radzę. Sal zabawowych sporo, zoo wypasione, karuzele przyjeżdżają, fontann i skwerków oraz wypasionych placów zabaw od groma. Z żadnej restauracji czy kawiarni nigdy mnie nie wyproszono z moimi gremlinami, nawet afrontu mi nie zrobiono.Raz byłam na seansie w ramach kina pod gwiazdami, Antonio spał w chuście- jedyny seans kinowy od 3 lat:-) Na koncerty promenadowe chadzam, imprez dla dzieci też sporo się odbywa. Tyle że trzeba poszperac w necie czy informatorach kulturalnych, ale wydaje mi się że jak rodzic nie jest kreatywny to i aquapark za rogiem nie pomoże.
 
Fajnie, że jest taka możliwośc, ale popatrz sama. Pakowanie się z Antkiem, wózkiem i Hanką do autokaru to mordęga, ale dobra, czego się nie robi dla radości dziecka. Bilety autokarowe 40 złotych dla dorosłych, czort wie ile se policzą za Hankę i Antosia, plus bilety w Krasiejowie i 100 poszła lekką ręką, mimo wszystko droga impreza za parę godzin( powrót o 15).
I właśnie ot tym mówię, na upartego w Opolu człowiek niezmotoryzowany skołuje atrakcje podopolską, ale wymaga to tyle zachodu i funduszy, że ręce opadają. A gdyby jeździł normalny autobus niskopodłogowy, to zyskał by na tym i Krasiejów bo miałby więcej klientów i miasto szerzej rozreklamowałoby Krasiejów. Ale po co?
 
Saly - Krasiejów jest i tak piekelnie drogi :-( a slyszalam ze wlasnie bardziej sie oplaca jechac z sindbadem bo oni wykupuja bilet grupowy - tanszy niz jak sie jedzie prywatnie ze tak powiem ;-)
 
reklama
europaexpress.com.pl Firma zajmująca się wynajmem autokarów w Polsce i Europie, podobno solidny i tani transport osobowy, a jednocześnie komfortowy ;) Polecam mamom z dziećmi, bo sama nie raz korzystałam z ich usług.
 
Do góry