reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czego nie możemy jeść, pić, robić w ciąży?

Monciaa - Yhym no ja tylko oliwkę stosuje czyli nawilżam :-) musimy dać radę, może chciaż brzuszek uratujemy :-)

Dziewczyny bo sobie zapomniałam wczoraj napisać, Pani w szkole rodzenia zapytała wszystkich odnośnie badania na HIV, czy którejś z Nas lekarz zlecił takie badania ???
Wszyscy bylismy zaskoczeni, oczywiście ona potem nam to uarumentowała dlaczego to takie ważne i zaczęłam się nad tym zastanawiać, czemu lekarze nie zlecaja takiego badania???
Słyszałyście może cos o tym???
 
reklama
Blondi ja mialam robione badanie na HIV, lekarz na pierwszej wizycie kiedy potwierdzalam ciaze , zlecil mi mnostwo badan i miedzy innymi na HIV. Mowil mi , ze nie moze nikogo zmusic do tego badania, ale ze jest to wazne, bo w razie czego kobieta zarazona HIV bierze leki i moze urodzic zdrowe dziecko. Mowil tez , ze niektore kobiety oburzaja sie jak zleca im te badania, czuja sie urazone /tego akurat nie rozumiem ;)/.

Ja w kazdym razie robilam :tak:
 
Ja również przy pierwszej wizycie miałam skierowanie na badanie na HIV (przy pierwszej ciazy tez musiałam robic ), rózyczkę( ( przy 2 niie musiałam robic bo mam przeciwciała ) , toksomplazmoze ( przechodziłam przed 1 ciazą jak sie okazało w badaniu wiec nie musiałam powtarzac przy drugiej ciązy ) , WR, odczyn coombsa ( mimo ze mam grupe krwi A RH+ .. cytologi nie musiałam robic bo akurat przed zajsciem w ciaze robiłam miesiac czy dwa wczesniej...
co do HIV to ja jakos podeszłam do tego na luzie w sumie nie dopytywałam czemu kazała zrobic.. kazała to robie:p
jeszcze jest takie badnie na cytomegalię niewiem czy dobrze napisałam .. w kazdym razie mozn te paskudstwo złapac jak ma sie kontakt z dziecmi małymi chodzącymi do przedszkola http://www.kafeteria.pl/ziu/obiekt.php?id_t=316 cos na jej temat w kazdym razie jak pytałam gin o skierowanie to powiedziała ze nic mi nie da czy bede wiedziec ze załapałam ten wirus czy niee. bo i tak sie go nie leczy... wiec sobie darowałam te badanie... bo i tak wynik by mi w niczym nie pomógł a tylko jakies dodatkowe stresy wprowadził.. ale niewiem czy nie zrobie go przed porodem.. jak bede w listopadzie u gin.. to sie zapytam co na ten temat mysli.. wkoncu poród bedzie u mnie odbierac.. :)
 
Ostatnia edycja:
modlicha ciezko to swierdzic , bo nie tylko droga plciowa mozna sie zarazic ;)

biala moj lekarz mowil to samo jesli chodzi o cytomegalie ;) Mowil ze w ciazy sie jej nie leczy wiec tonic nie da, a jedynie on zleca te badanie, jak cos jest nie tak np na usg i wtedy szuka przyczyny.
Ja nie mialam chyba tylko na zoltaczke robionych badan /nie wiem czy to HBs czy jak te badanie sie nazywa/, ale mysle ze w koncu mi zleci, bo teraz w kazdym szpitalu chyba tego wymagaja.
 
reklama
Do góry