reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czego używałyście na rozstępy?

natalinaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
11 Styczeń 2014
Postów
326
Dziewczyny jakich preparatów używałyście na rozstępy? To dopiero moj 6 tydzień ciąży, ale już o tym myślę. I od kiedy zaczęłyście używać jakiś kremów? Ja narazie się ratuje olejkiem nuxe. I już się obawiam bo moja mama miała straszne rozstępy ale On też przytyła 30 kg.
 
reklama
ja ci jednak odpiszęotóż używałam po prostu zwykłej oliwki dla niemowląt i na brzuchu nie mam żadnych po ciążowych rozstępów, a jestem raczej typem z tendencją do rozstępów (te na nogach mam jeszcze z czasów nastoletnich), codziennie smarowałam brzuch ta oliwką i nic poza tym ;-)
 
Serio? To super w takim razie też spróbuję narazie po świątecznych prezentach został mi olejek nuxe i narazie jego używam :)
 
Ja od 3 msca smarowalam brzuch balsamem mamma mia z ziaji Fajny i wydajny Teraz mam z Gerbera, ktory dostalam od siostry a do biustu z serii sexy mama ladnie sie po nich pochowaly granatowe paseczki na piersiach ImageUploadedByForum BabyBoom1395166388.734495.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1395166388.734495.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1395166388.734495.jpg
    39,7 KB · Wyświetleń: 190
natalinaa dodam że oliwki używałam nie już na rozstępy, ale zapobiegawczo, po prostu aby skóra była nawilżona i dzięki temu bardziej elastyczna, naprawdę nic więcej nie stosowałam ;-) najgorzej wspominam czas spędzony w szpitalu (około miesiąca) kiedy KTG miałam kilka razy dziennie i ten żel zaczął w końcu wywoływać reakcje alergiczne i coś na kształt rozstępów, wtedy też pomogła oliwka dla dzieci (konkretnie używałam akurat Bambino) ;-)
 
Ja smarowałam kremem Pharmaceris, położna mi mówiła, że oliwka jedynie nabłyszcza a nie nawilża skóry. Jak dla mnie rewelacja ale tak naprawde każda skóra jest inna. Koleżanka używała kremy po 100zł a ma rozstępy jak żołnierz naboje.
 
sama oliwka w sumie bardziej natłuszcza, równie dobrze można by używać oleju słonecznikowego tak jak kiedyś na odparzenia smarowało się pupcie dziecka, moja skóra jest raczej podatna na rozstępy, ogólni mało elastyczna i pierwsze rozstępy mam jeszcze z okresu dojrzewania :-( z nimi już nic nie zrobię, ale udało mi się uniknąć tych na brzuchu i z tego jestem bardzo zadowolona, tyle że mój brzuch nie zdążył zbytnio urosnąć ;-)
 
reklama
A ja polecam balsam Palmers na rozstepy. Stosowalam cala ciaze, dopiero po porodzie wyszly mi po dwa rozstepy na boczkach ale na to pomogl mi juz Bio Oil.
 
Do góry