reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

czemu dziecko płacze jak trzeba isc do przedszkola a potem jest zadowolone?

U nas było troszke inaczej synek rano chętnie wstawał, opowiadał jaki jest zadowolony że jedzie a jak juz nadszedł moment rozstania przed drzwiami był płacz i uciekanie:) Kilka razy wracaliśmy z powrotem do domu, ale w końcu nie dałam za wygrana i zostawiałam dziecko a jak się pozniej okazało za drzwiami juz sie uspakajał i juz uśmiechnięty bawił się z dziećmi:)
 
reklama
moment rozstania nie jest łatwy, tak też się zdarza, moja córka jeszcze w 4 latkach się do mnie przyklejała ;) Czasami lepiej jak dziecko zaprowadza tata :) Ważne aby zrobić to szybko, nie przedłużać.
 
Witam. Myślę, że dla twojego synka trudny jest moment rozstania. Ogólnie dla dzieci wcale nie jest tak łatwo rozstać się z mamą. Ale jak tylko mama wyjdzie, dziecko zaczyna skupiać uwagę na zabawkach w przedszkolu lub innych dzieciach. Dla wielu dzieci przedszkole jest fajne, bo jest tam dużo atrakcji, ale rozstanie z głównym opiekunem mimo wszystko wywołuje silne emocje.

Przed wyjściem możesz przypomnieć synkowi o tym, co fajnego będzie robił dzisiaj w przedszkolu, jakimi zabawkami będzie się bawił, itp. Chodzi o to, by przenieść jego uwagę na te przyjemne rzeczy i złagodzić jego niepokój związany z rozstaniem. Myślę również, że pomożesz synkowi, gdy będziesz zachowywać spokój i pozytywne nastawienie - jemu wtedy będzie łatwiej się uspokoić.
Nie martw się, to normalne zachowanie, z czasem powinno minąć.
 
Do góry