reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czemu kreska nie ciemnieje?

reklama
Może za mało jasno napisałam - na teście, który przeleżał kreska mogla ściemnieć tylko od tego, że długo leżała. Stąd nie znamy faktycznej intensywności testu sprzed 24h. 🤷‍♀️
 
Ok, rzeczywiście test po wyschnięciu ma jednak już inny odcień.
Ja jednak mając słabą kreskę na teście powtarzałam go za 2-3 dni z kilku powodów: aby upewnić się, że to ciąża; aby upewnić się, że to nie ciąża biochemiczna (czyli w mocnym uproszczeniu ciąża się rozwija, czyli beta rośnie, bo kreska jest ciemniejsza) i mogę zacząć procedurę (badanie bety+ zapisanie się do lekarza).
I oczywiście jest to mocne uproszczenie, ale ja tak robiłam i to mi się sprawdziło, dlatego rozumiem autorkę i jej działania.
Ale oczywiście to moja opinia i możecie mieć inną :)
 
Ok, rzeczywiście test po wyschnięciu ma jednak już inny odcień.
Ja jednak mając słabą kreskę na teście powtarzałam go za 2-3 dni z kilku powodów: aby upewnić się, że to ciąża; aby upewnić się, że to nie ciąża biochemiczna (czyli w mocnym uproszczeniu ciąża się rozwija, czyli beta rośnie, bo kreska jest ciemniejsza) i mogę zacząć procedurę (badanie bety+ zapisanie się do lekarza).
I oczywiście jest to mocne uproszczenie, ale ja tak robiłam i to mi się sprawdziło, dlatego rozumiem autorkę i jej działania.
Ale oczywiście to moja opinia i możecie mieć inną :)

Ten jasny test na górze jest przy becie 56, ten na dole przy becie 52.
Jak to się ma do ciemnienia razem z beta?
 

Załączniki

  • 0fa119b7-c7bd-4bd6-90e9-8b2f199767a6.jpg
    0fa119b7-c7bd-4bd6-90e9-8b2f199767a6.jpg
    53,9 KB · Wyświetleń: 194
Dzięki dziewczyny. Poczekam jeszcze trochę i zapiszę się do lekarza. Bety raczej nie zrobię, bo przy poronieniu rosła pięknie. Wiem, że na każdym etapie coś może pójść nie tak i nie ma żadnej reguły, no ale wiecie jak to jest :)
 
Po pierwsze widać, że to inne testy (mogą mieć inną czułość). Po drugie - robiłaś test 20 minut po? Mocz może być np. bardziej rozwodniony.
Zalecam cierpliwość i odczekanie 2-3 dni. :)

To jest dokładnie ten sam rodzaj testu 😂😂😂 test jest robiony w zupełnie innych ciążach. Wszystkie już poroniłam więc nie muszę być cierpliwa. Nie zmienia to faktu, że obydwa wybarwiły się zupełnie inaczej, a beta byla prawie identyczna. Między innymi dlatego nie sprawdza się prawidłowości rozwoju ciąży na teście ciążowym. Gdyby ktoś tego posłuchał już by się napłakał mając na przykład takiego ducha jak ja bo wziąłby za pewnik Twoje "powinny ciemnieć".
 
reklama
To jest dokładnie ten sam rodzaj testu 😂😂😂 test jest robiony w zupełnie innych ciążach. Wszystkie już poroniłam więc nie muszę być cierpliwa. Nie zmienia to faktu, że obydwa wybarwiły się zupełnie inaczej, a beta byla prawie identyczna. Między innymi dlatego nie sprawdza się prawidłowości rozwoju ciąży na teście ciążowym. Gdyby ktoś tego posłuchał już by się napłakał mając na przykład takiego ducha jak ja bo wziąłby za pewnik Twoje "powinny ciemnieć".

Rozumiem Twój punkt widzenia.
Ja napisałam, że mi się to sprawdziło (w tej samej zdrowej ciąży, bo jak wiadomo, każda ciąża jest inna) i JA widzę sens w takich działaniach.
Nie każdemu musi się to sprawdzić.
Pozdrawiam :)
 
Do góry