reklama

Czemu mamy nie chca młodych niań.

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez P.M, 9 Czerwiec 2009.

1. P.M

P.M Początkująca w BB

Witam.
    Czemu mamy nie chcą mlodych niań. ?? Wolą jak się okazuje starsze osoby. A ja na przykład nie wyobrazam sobie innej pracy. Kocham dzieci.
    Proszę wypowiedzcie się na ten temat.

2. wadera4

wadera4 Początkująca w BB

Jesli bede szukac kiedys niani to nie wystarczy mi osoba ktora bedzie kochac dzieci. Bede wymagac jeszcze doswiadczenia w zajmowaniu sie nimi - osoba starsza ma go prawdopodobnie wiecej. Ponadto osoby mlodziutkie moga okazac sie nieodpowiedzialne a zadna mama nie chce trafic na opiekunke ktora nawet pomimo dobrych checi narobi glupot, w koncu chodzi o nasze dziecko. Ostatnim argumentem przemawiajacym za osoba starsza jest: Dlaczego niby mam pozwalac aby tuz pod nosem mojego meza platala sie jakas panienka mlodsza ode mnie?? ;)
    Pozdrawiam cieplo nianie w kazdym wieku.

3. reklama
  4. dib2

dib2 Mama Sary - 06.12.2008r.

a ja wole osobe młodą. Doświadczenia nie trzeba mieć po własnych dzieciach. Czasem 18 - 20 latka ma takie doświadczenie z opieki nad mlodszym rodzeństwem. I wole młodąopiekunke która będzie siedzieć z dzieckiem w piaskownicy niż starszą która będzie z ławeczki dawała rozkazy - co i jak - czytając sobie Fakta.

5. Elizufka

Elizufka Aktywna w BB

tez by mi nie przeszkadzalo zeby niania byla mloda, musi wiedziec jak sie zajmowac dzieckiem i musi kochac dzieci i byc dobrym czlowiekiem ;]

6. myszor78

myszor78 Fanka BB :)

Ja tez niestety wolę starsza osobę, a mam akurat doswiadczenie. Pierwszą opiekunkę miałam młodą, a druga starszą, nie bylo porównania, cierpliwa, uzywała pięknego języka, dużo mówiła do dziecka, nie interesował jej telewizor i gazety ( tak jak młodej), duzo spacerów, po prostu super. Dla mnie istotny jest fakt, że taka osoba na emeryturze czy rencie tylko dorabia a młoda traktuje taką pracę jako czysty zarobek, mają inne cele. No ale akurat ja tak trafiłam, nie mówię, że młoda dziewczyna jest zła w roli opiekuki , ale ja nie mam akurat zaufania. Teraz dla drugiej córki też mam już nianię starszą, pomimo, że umawiałam się na rozmowy z młodymi rózwnież - nie przekonały mnie.

7. ala_oli

ala_oli Alicja i Alex

ja szczerze wolalabym mloda nianie,doswiadczona oczywiscie,energiczna,ktora potrafilaby bawic sie z dzieckiem,uczyc go i byc przy nim,a starsze osoby,fakt maja doswiadczenie ale wydaje mi sie ze bardziej rozkazuja,chca sobie kawke herbatke wypic,poczytac gazetke,a dziecko z reguly samo soba sie zajmuje.znam kilka takich przypadkow,choc nie twierdze ze wszystkie sa takie:tak:

8. aluśka :)

aluśka :) Listopadowa mama '07

ja się zastanawiam nad nianiami z tej stronki:
    Opiekunki Lublin • Niania.pl
    Tylko jak rozpoznać osobę która chce zajmować się dzieckiem od zwykłej naciągaczki, która by leżała d..pą do góry przed telewizorem?:confused:

Poleć forum