reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czemu przestało bić serduszko ...?

Aurelia95

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Maj 2018
Postów
157
Hej.Piszę bo do końca nie mogę zrozumieć .Poszłam do lekarki w ok 6 tygodniu ciąży .Długo szukała ciąży na monitorze do usg .Wcześniej robiłam 2 testy które wyszły pozytywne więc wiedziałam że napewno w ciąży jestem .Szczerzę mówiac robiła dziwne miny ...znam już ją trochę lat i widać było że coś jest nie tak ...coś wspominała żebym się rozluzniła bo nie może zobaczyć serduszka... wtedy coś czułam po niej że jest nie tak koniec końców wszystko było ok .Nastepnego dnia dałam mi kartkę do szpitala na badania ( zawsze tak daje ) wszystkie wyszły prawidłowo .Mówiła że mam troszkę bakterii w moczu i nic pozatym. Nawet pobierali mi krew wszystko wyszło ok .Inny lekarz oglądał moje dziecko na usg wszystko z nim było ok .W ok 9 tygodniu ciaży poszłam na kolejna wizytę do ginekologa niestety serce dziecka nie biło ? czy przeestało bić ? sama nie wiem co powiedziała w takim ciężkim szoku byłam.Na nastepny dzień poszłam do szpitala na usg zeby potwierdził to inny lekarz..on popatrzyl i spytal czy mi pani doktor mówiła ze ciaza jest martwa...czy cos podobnego ...zrobil jakies 3 zdj na 1 widac bylo duze dziecko na nastepnym chyba tez a 3 bylo jakby takie puste oczywiscie mialam je zaniesc lekarza na góre.Nic nie krawiłam .Nawet po tabletkach w szpitalu malutko krwawiłam .Ponieważ te tabletki nie wywołały chyba poronienia .Zabieg i do domu.Czy gdyby np moje dziecko miało połowe serduszka miało by szanse przeżyć ? czemu nagle przestało mu bić serduszko ? co mogłobyć tego przyczyna.Nie badali mi w sumie restzek po poronieniu bo nie chcialam robić pochówku stąd nie wiem dokladnie czemu tak sie stało .
 
reklama
Przykro mi bardzo :( na tym etapie to najczęściej wadą genetyczna zarodka, ale przyczyn może być wiele. Zakażenie, problemy z tarczycą, zakrzepica, aps - to najpopularniejsze. Jeśli miałaś łyżeczkowanie, to na pewno łożysko zostanie zbadane.
 
Niestety czasem sie tak zdarza. Ja rowniez to przezylam ale odpowiedzi sie nie doszukalam. Lekarze mowili ze na wczesnym etapie ciazy zdarzaja sie obumarcia jak i poronienia. Obumarcie to inaczej poronienie zatrzymane. Dlatego wlasnie pierwszy trymest jest taki niepewny. Wiem dokladnie co czujesz ale to wcale nie oznacza ze kolejna ciaza rowniez zle sie bedzie rozwijac. Ja po zabiegu blyskawicznie zaszlam w ciaze i urodzilam zdrowe dziecko czego i tobie rowniez z calego serca zycze.
 
No właśnie żadnej z tych rzeczy nie mam .Mam 23 lata.Nie choruje na nic .Mój syn też ma
Niestety czasem sie tak zdarza. Ja rowniez to przezylam ale odpowiedzi sie nie doszukalam. Lekarze mowili ze na wczesnym etapie ciazy zdarzaja sie obumarcia jak i poronienia. Obumarcie to inaczej poronienie zatrzymane. Dlatego wlasnie pierwszy trymest jest taki niepewny. Wiem dokladnie co czujesz ale to wcale nie oznacza ze kolejna ciaza rowniez zle sie bedzie rozwijac. Ja po zabiegu blyskawicznie zaszlam w ciaze i urodzilam zdrowe dziecko czego i tobie rowniez z calego serca zycze.
Dziękuje.Ja już 1 synka mam ale nie chcę żeby został jedynakiem.To 2 dziecko było planowane.Również po zabiegu chciałam szybko zajść w ciąże .Jakie 2 /3 tyg po zabiegu współżyłam bez zabezpieczenia.I tak bardzo chciałam żeby się udało .Wypadło by na sierpień .Chciałam chłopakowi zrobić prezent na urodziny .2 razy miałam krwawienie implatacyjne przy 2 ciąża i teraz wyliczyłam dni 1 miesiączka przyszła w tym terminie w którym myślałam ze jest to krawiwnie implatacyjne niestety mi nie dane chyba 2 dziecko :(
 
Kochana spokojnie jeszcze sie uda :) Po zabiegu lepiej troszeczke poczekac by wszystko dobrze sie zagoilo albo chociaz doczekac sie pierwszej miesiaczki.
 
Przechodzilam przez to samo. Ile jesteś po poronieniu? Jeśli nie minęło jeszcze 6 tyg zrób badanie na zespół antyfosfolipidowy być może w pierwszej ciąży nic nie było, a przy tej wyszło. Albo po prostu zwykły przypadek po prostu. Jak to mówią takie rzeczy się dzieją niestety.
 
Przechodzilam przez to samo. Ile jesteś po poronieniu? Jeśli nie minęło jeszcze 6 tyg zrób badanie na zespół antyfosfolipidowy być może w pierwszej ciąży nic nie było, a przy tej wyszło. Albo po prostu zwykły przypadek po prostu. Jak to mówią takie rzeczy się dzieją niestety.
Zabieg miałam 13 pazdziernika .A Ty ?
 
czytam Twoje wpisy i bardzo mi przykro, to co się teraz z Tobą dzieje, to etapy żałoby. Szkasz przyczyn, szukasz sposobu, chcesz szybko dziecko. Pozwól sobie na płacz, pozwól się sobie posmucić, nie myśl o czasie, o byciu jedynakiem. Wszystko się z czasem poukłada. Możesz zrobić taki symboliczny pochówek maleństwu, np. kopertę z datą wizyty, możesz mu nadać imię. Napisać list do niego, że Ci smutno i tęsknisz. Albo pisać tu. Trzymaj się.
 
@Aurelia95 ja miałam miesiąc przed Tobą. Zrobiłam mnóstwo badań aż znalazłam przyczynę. U Ciebie wcale nie musi być czymś spowodowane to może być przypadek. Ja nie wierzyłam w to i robiłam badania. Lekarz coś Ci zalecił? Zapraszam na wątek ciąża po poronieniach
 
reklama
@Aurelia95 ja miałam miesiąc przed Tobą. Zrobiłam mnóstwo badań aż znalazłam przyczynę. U Ciebie wcale nie musi być czymś spowodowane to może być przypadek. Ja nie wierzyłam w to i robiłam badania. Lekarz coś Ci zalecił? Zapraszam na wątek ciąża po poronieniach
W sumie nic nie zalecił.Proszę o link do wątku bo nie wiem jak mam szukać.
 
Do góry