reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2017

Uff dzięki tak właśnie myślałam ale wolałam żeby mnie ktoś poparł [emoji4]

f2w3rjjgvkjhkndh.png
 
reklama
Wiecie co jakoś tak jak czytam tu was to jest mi przykro bo mam wrażenie że mój mały został bardzo,
w tyle za innymi dzieciaczkami i pomimo że lekarz mowi że jeszcze się mieści się w granicach (choć szczerze mówiąc myślę że chce mnie tym uspokoić bo z drugiej strony cały czas powtarza że każdy tydzień jest dla nas drogocenny i mogę się cieszyć z kolejnych i uznawać za sukces) jakoś nie polepsza mi humoru bo czytam, słucham i widzę jakie są inne dzieci na tym etapie.. Zastanawiam się czy jakis problem może być ze mną za on jest taki malutki.. Ale swoją drogą nie czuje ze jest taki malutki mecze się i sapie jak parowóz jakiś nawet rozkładanie prania mnie męczy..
 
Hej. Jestem po badaniach. Ogólnie to nie chce nawet komentować kompetencji rezydentki, która robiła mi usg bo jej komentarze i zagubienie mnie dobiły po 4h czekania....
Z jej pomiarów wynika, że Marcel wazy niecałe 1900g czyli w 9 dni przybrał ponad 600g (co oczywiście jest niemożliwe swoją droga heh) i wychodzi na 50centyl. Natomiast brzuch dalej mniejszy w stosunku do główki tak jak był. Za 2tyg. kontrola znowu...




74703e3kkwoaumma.png
Ale 50 centyl to idealny więc nawet jak ma trochę mniej to do 10 i tak daleko więc myślę że możesz trochę odetchnąć. Marcelek przybiera na wadze i to jest najważniejsze a granicą błędu do 300 gram więc w najgorszym wypadku mogła się pomylić o tyle więc i tak ładny wynik :) głową do góry po następnej wizycie pewnie Ci już odpuszcza chcą się upewnić pewnie tylko ze rośnie ;)
 
@Emkamat @Monya @Kitya super wieści [emoji4] trzymajcie się dzielnie!

Ja dziś kolejny pomysł szyciowy wprowadziłam w życie [emoji38] miękkie karty sensoryczne do przyczepienia w łóżeczku i wózku. Dwustronne, najpierw prostsze a potem bardziej skomplikowane obrazki [emoji4]
1492784975-aaaaaa.jpeg
1492784984-aaaaaa.jpeg

Drugi taki komplet mam też dla nowego bratanka, dziś go widziałam! Ja już chcę takiego maluszka w domu [emoji7]
0d1yhqvkorvfo1vd.png
Cudne te karty :-)

Napisane na C6903 w aplikacji Forum BabyBoom
 
nie masz sie @wionatq co martwic, przecież dziecieczki rodzą sie rozniej wielkości i nawet w późniejszym rozwoju sa ludzie i dzieci duże i male, taka uroda może być po prostu słodka kruszynka. Twoja wina jaka może w tym być, a to przecież i tak sa pomiary orientacyjne a nie dokladne. Nie ma w ogóle co porywnywac dzieciaków ani teraz ani później, rozwój dziecka każdego idzie w swoim tempie i to nie jest wyznacznikiem żadnych opóźnień tylko taka uroda małych dzieci ze sie roznie rozwijają a i tak kilkulatki spotykają sie w tym samym punkcie;)
 
a mój brzuch ma 115 cm, a przytylam niby tylko 5 kg z waga aktualna 74 i wzrostem 172 cm wiec ostatnio ciągle wszystko zahaczam brzuchem i nigdzie sie nie mieszczę bo nie jestem przyzwyczajona;)
 
Hej dziewczyny!
Wlasnie wróciłam od lekarza, niby wszystko ok bo szyjka długa, twarda i zamknięta ale mam strasznie twardy brzuch, ciagle sie spina i mam skurcze. Lekarz przepisał Nitrendypine, powiedział ze to lek obniżający ciśnienie (ktore i tak mam niskie, dzis 80/50) ale rozkurcza macice. Z jednej strony ufam lekarzowi i jak mówi, że lepiej brać niż martwić sie o przedwczesny poród to mu wierze, ale z drugiej strony trochę sie zestresowałam.
Czy któraś z Was bierze/ brała ten lek?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
a mój brzuch ma 115 cm, a przytylam niby tylko 5 kg z waga aktualna 74 i wzrostem 172 cm wiec ostatnio ciągle wszystko zahaczam brzuchem i nigdzie sie nie mieszczę bo nie jestem przyzwyczajona;)
Ja przy prasowaniu parę razy mało brzucha nie przypaliłam +10 do zręczności [emoji23]

Napisane na E2303 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny byłam dzisiaj na ktg u położnych bo brzuch mnie pobolewa od paru dni i troszkę mnie zaniepokoilo tętno Małego tzn położna stwierdziła że wszystko jest super ale na cały zapis Jasiek miał dwa skoki tętna jeden 172 a drugi 162 reszta się trzymała w normach 130-155 czy takie skoki są normalne?

f2w3rjjgvkjhkndh.png
Jest to jak najbardziej normalne. Szczególnie w momencie jak dziecko się porusza, tętno rośnie a potem.szybko spada do normy w okolicach 140.

010ikw7ip2lmrcv3.png
[/QUOTE]
 
reklama
Hej dziewczyny!
Wlasnie wróciłam od lekarza, niby wszystko ok bo szyjka długa, twarda i zamknięta ale mam strasznie twardy brzuch, ciagle sie spina i mam skurcze. Lekarz przepisał Nitrendypine, powiedział ze to lek obniżający ciśnienie (ktore i tak mam niskie, dzis 80/50) ale rozkurcza macice. Z jednej strony ufam lekarzowi i jak mówi, że lepiej brać niż martwić sie o przedwczesny poród to mu wierze, ale z drugiej strony trochę sie zestresowałam.
Czy któraś z Was bierze/ brała ten lek?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Lekarz wie co robi ;) Mnie podali lek po którym robiło mi się słabo i na chwilkę traciłam przytomność + uderzenia gorąca. W życiu bym nie powiedziała że magnez w kroplówce tak na mnie zadziała, a mimo to go nie odstawili dopóki skurcze nie ustały... Oby skutki uboczne były jak najmniejsze w twoim przypadku, a najlepiej żeby ich wgl nie było:*

w57vyx8dubspq12k.png
 
Do góry