reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Słaby w ogóle ten zasiłek macierzyński, nie rozumiem czemu tyle nam zabierają.... Jakby pierwszy rok dziecka tak mało kosztował :p

Mnie prowadzący powiedział ,żeby nie iść na prenatalne jeśli na poprzednich było ok. Ogólnie chciałam iść ale jeśli tak to ok, wysłał mnie tylko do innego gina na porządne usg gdzie nie wszystkie ale sporo parametrów o których pisałyście było. Ale np przepływów nie było, i jutro idę do szpitala na oddział na usg mój gin mi je zrobi i to ma sprawdzić, bo mu mówiłam że ostatnio mało ruchliwa więc jutro ją sobie podejrzymy :) Poza tym wszystko ok. wyniki dobre, szyjka też.
 
Hej :) kurcze, a ja póki po domu chodzę to jest dobrze ale jak tylko gdzieś wyjdę lub pójdę z psem na spacer to mam brzuch jak kamień, boli mnie na dole i w ogóle czuje jak by mi się miał rozerwać za chwilę.
Też już macie wysoko macicę ? Kurcze może przy 3-ciej ciąży tak jest, bo poprzednio dopiero później miałam takie objawy jak teraz. Zgaga, ucisk na przeponę, że tchu brakuje, wszystko mi się cofa z żołądka jak się choć trochę schyle, a do tego główka malej jest u samej góry :hmm:
A się boję co będzie w maju i w czerwcu jak upały przyjdą. Dziś było ladnie, a ja ledwo doszłam do przedszkola po core :o
 
Hej :) kurcze, a ja póki po domu chodzę to jest dobrze ale jak tylko gdzieś wyjdę lub pójdę z psem na spacer to mam brzuch jak kamień, boli mnie na dole i w ogóle czuje jak by mi się miał rozerwać za chwilę.
Też już macie wysoko macicę ? Kurcze może przy 3-ciej ciąży tak jest, bo poprzednio dopiero później miałam takie objawy jak teraz. Zgaga, ucisk na przeponę, że tchu brakuje, wszystko mi się cofa z żołądka jak się choć trochę schyle, a do tego główka malej jest u samej góry :hmm:
A się boję co będzie w maju i w czerwcu jak upały przyjdą. Dziś było ladnie, a ja ledwo doszłam do przedszkola po core :o
Ja właśnie też mam wysoko macicę, to dopiero 30 tydzien a macica już pod żebrami, no i kopniaki u samej góry, nie wiem gdzie się to dziecię pomieści jak jeszcze urośnie o_O w sobotę jak zjadłam kolację i się położyłam to przez 15 minut czułam straszny ucisk w pasie pod żebrami wydaje mi się, że to przepona. Na szczęście przeszło, bo mąż już do szpitala chciał jechać.
Wczoraj byłam z mamą pół dnia na działce, niby dużo nie robiłam, trochę trzeba było przejść pod górkę i tak się zmęczyłam i dotleniłam, że w końcu dobrze mi się spało :)
 
Cześć dziewczyny.
My wczoraj byliśmy na 3cich prenatalnych. Z młodym wszystko ok.
Waży ok 1677g.
Ułożony jest główkowo.

Niestety opinia że jeśli 2 1sze badania wyszły ok to 3ciego robić nie trzeba jest błędna.
Myśmy w 1szej ciąży też 3cich nie robili bo lekarz mówił że nie trzeba, teraz się na nie zdecydowaliśmy, bo znam przypadki że dopiero na 3cim wyszła dana wada, albo nie robili 3cich i po porodzie się okazało to czy tamto..

Tu znalazłam taki cytat na mamaginekolog:
"Paulina pyta – Czy badanie USG połówkowe jest wystarczające pod względem wad, czy konieczne jest wykonanie USG w III trymestrze.

Według mnie jest konieczne, ponieważ USG w trzecim trymestrze przede wszystkim mówi nam o tym jak funkcjonuje łożysko – czy nie jest niewydolne i czy dziecko prawidłowo rośnie. Jednak poza tym istnieje kilka wad, które mogą się objawić dopiero w trzecim trymestrze – część przepuklin przepony, niedrożności przewodu pokarmowego, wad nerek lub wad rozwojowych serca, wady rozwoju kończyn, np. skrócenie kończyn przy achondroplazji może być dopiero widoczne właśnie w III trymestrze."


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Ania72821 Ja też mam tak wysoko macicę, główka prawie pod żebrami, a to moja pierwsza ciąża. Ze spacerami podobnie, nawet jak się lepiej czuję jakieś 2-3 dni i pozwolę sobie na więcej to przypłacam to później leżeniem cały dzień. Na szczęście zgagi nie mam póki co, i upały też mi raczej doskwierać nie będą bo pogoda okropna i do początku czerwca na pewno jakoś bardzo się nie rozciepli.
Swoją drogą, jak Wam zazdroszczę tej pięknej wiosny!

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny.
My wczoraj byliśmy na 3cich prenatalnych. Z młodym wszystko ok.
Waży ok 1677g.
Ułożony jest główkowo.

Niestety opinia że jeśli 2 1sze badania wyszły ok to 3ciego robić nie trzeba jest błędna.
Myśmy w 1szej ciąży też 3cich nie robili bo lekarz mówił że nie trzeba, teraz się na nie zdecydowaliśmy, bo znam przypadki że dopiero na 3cim wyszła dana wada, albo nie robili 3cich i po porodzie się okazało to czy tamto..

Tu znalazłam taki cytat na mamaginekolog:
"Paulina pyta – Czy badanie USG połówkowe jest wystarczające pod względem wad, czy konieczne jest wykonanie USG w III trymestrze.

Według mnie jest konieczne, ponieważ USG w trzecim trymestrze przede wszystkim mówi nam o tym jak funkcjonuje łożysko – czy nie jest niewydolne i czy dziecko prawidłowo rośnie. Jednak poza tym istnieje kilka wad, które mogą się objawić dopiero w trzecim trymestrze – część przepuklin przepony, niedrożności przewodu pokarmowego, wad nerek lub wad rozwojowych serca, wady rozwoju kończyn, np. skrócenie kończyn przy achondroplazji może być dopiero widoczne właśnie w III trymestrze."


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom

Ja się zgadzam z tymi 3 prenatalnymi. Nie robię ich tylko dlatego że mój prowadzący tak powiedział , czy dobrze czy źle nie wiem... Ufam mu na tyle że zawierzam jego opinii. I temu że wyniki badań są dobre , i póki co nie ma żadnych nieprawidłowości w ciąży. Mam nadzieję tylko że się to nie zmieni
Dziś BYłam w szpitalu u niego właśnie na usg, sprawdzał te przepływy są prawidłowe, płyn owodniowy ok, łożysko młode. Pod tym względem wygląda na to że wszystko jest w porządku. Obserwować , w razie czego przyjeżdżać.
Jak wszystko ok , to sobie porcję witaminek jeszcze dałyśmy :)
DSC_0397 (1).JPG
DSC_0397 (1).JPG
DSC_0397 (1).JPG
 

Załączniki

  • DSC_0397 (1).JPG
    DSC_0397 (1).JPG
    67 KB · Wyświetleń: 410
reklama
Ja się zgadzam z tymi 3 prenatalnymi. Nie robię ich tylko dlatego że mój prowadzący tak powiedział , czy dobrze czy źle nie wiem... Ufam mu na tyle że zawierzam jego opinii. I temu że wyniki badań są dobre , i póki co nie ma żadnych nieprawidłowości w ciąży. Mam nadzieję tylko że się to nie zmieni
Dziś BYłam w szpitalu u niego właśnie na usg, sprawdzał te przepływy są prawidłowe, płyn owodniowy ok, łożysko młode. Pod tym względem wygląda na to że wszystko jest w porządku. Obserwować , w razie czego przyjeżdżać.
Jak wszystko ok , to sobie porcję witaminek jeszcze dałyśmy :)Zobacz załącznik 844682 Zobacz załącznik 844682 Zobacz załącznik 844682

Dziewczyny uważajcie na truskawki, które teraz są. Te piękne mega duże truskawy są mega pryskane. W poprzedniej ciąży zjadłam dosłownie 3 takie truskawki i wywaliło mi takie uczulenie na całym ciele, że szkoda gadać. Miałam wszędzie pokrzywkę z obrzękiem. Myślałam, że się uduszę...
Od tej pory unikam ich jak ognia. Dodam, że nigdy mi sie takie cuda nie przytrafiły. A w ciąży organizm reaguje też inaczej także uważajcie.
 
Do góry