reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Tak się zastanawiam czy ta kobieta chce w ten sposób zrobić na złość matce dziecka czy zaszkodzić celowo niewinnemu w ich relacjach dziecku? Ok może synowa z teściowa się nie dogadywać ale żeby w ten sposób traktować dziecko które jest przecież niewinne w tym.Wszystkich to dla mnie jest nie do pojęcia.
Moim zdaniem takie babcie myślą że wiedzą lepiej, lepiej znają dziecko niż rodzice, a poza tym co tam synowa będzie wymyślać jakieś alergię, przecież kiedyś dzieci jadły wszystko i alergii nie bylo...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@KikaRika moja tez pracowała w pl jako pielęgniarka i takie rzeczy robiła i to co na pisałas o tym ze synowa wymyśla alergie to chodźbym swoją teściowa słyszała. I wiecznie dodawała: dziwne ja jakoś takich problemów nie miałam. A kiedyś szwagierka przyszła ze swoim synkiem i teściowa tez była. I tak rozmawialysmy na temat spania jednego i drugiego i mówię jej ze trochę jej tego zazdroszczę ze jej synek tak ładnie sypia i w sumie tylko śpi i nic więcej. Powiedziała ze on to po tacie ma bo ten tez taki powolny i wiecznie zmeczony a jak powiedziałam ze mój nie miał po kim czegoś takiego odziedziczyc to teściowa z wielkim oburzeniem mówi: moje dzieci to tylko spaly i jadły były jak aniołki [emoji23] ludzie matka roku z niej normalnie a na każdym kroku swoje dzieci uczy nienawiści...

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cały dzień się leniłam aż wstyd się przyznać .. dziś spałam 10 h to mój rekord odkąd jestem w ciąży...ale jutro niestety do pracy na cały dzień...:(

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cały dzień się leniłam aż wstyd się przyznać .. dziś spałam 10 h to mój rekord odkąd jestem w ciąży...ale jutro niestety do pracy na cały dzień...:(

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
Pozazdrościć. Ja jutro wzięłam wolne.nie wstaje ż łóżka przed 10 :)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny,
dawno sie nie odzywałam, ale miałam ciężki okres, dwójka dzieci chora, mąż chory, a ja też kiepsko z samopoczuciem. Teraz powoli wszyscy wychodzimy na prostą. Staram sie tu do Was zaglądac regularnie, ale u mnie bardzo średnio z czasem. Gratuluję nowym mamusiom i trzymam kciuki za wszystkie wizyty.
Padła kwestia monitora oddechu i detektora. Pierwszego używam od pierwszego dziecka i bardzo polecam. Jako zestresowana, spanikowana młoda mama przy pierworodnym prawie nie spałam tylko sprawdzałam czy oddycha, masakra :frown: Monitor sprawił, ze zaczęłam normalnie sypiać, nie bojąc się, że coś przeoczę :szok:
W drugiej ciąży kupiłam detektor Angel Sound i też bardzo sobie chwalę. W tej ciąży też już jest w użyciu. Na tym etapie wysłuchanie serduszka jest trudniejsze, ale zupełnie możliwe do znalezienia, grunt to cierpliwość :rofl: Na późniejszym etapie też mi się przydawał bo miałam dziecko z tych mało ruchliwych i bywały dni, ze ruchów prawie nie czułam (szczególnie, że łożysko miałam na przedniej ścianie), wtedy pyk- detektor- serce jest, a matka uspokojona. Miałam też raz sytuację w jakimś 34 tc, że mocno mi sie zaczął brzuch stawiac, wzięłam detektor i kurde puls 190!!! No to w te pędy na IP i okazało się, że skurcze już mam i młoda tak silnie na nie reagowała. Zostawili mnie na kilka dni, skurcze wyciszyli i donosiłam to terminu. Także ja osobiście polecam :biggrin2:
 
Ja tez uważam ze to dobry pomysł żeby niedziela była dniem wolnym. Przecież zakupy można zrobić w każdy inny dzień. Nie rozumiem oburzenia ze wprowadzili ten zakaz handlu
Dlatego ze sa osoby ktore tylko niedziele maja wolna... a czemu tylko osoby z handlu maja miec wolne a nie wszyscy? Moze zakazmy dzialania kinom, teatrom, szpitalom, niech elektrownie beda zamkniete w niedziele....
Nie rozumiem tego - przeciez wystarczyloby ze jest konieczna zgoda pracownika na prace w weekend... i bez zgody osoba nie moze byc rozpisana w grafiku... w ten sposob.osoby co chca lezec w niedziele do gory brzuchem moglyby to robic bez odbierania prawa do pracy/ zakupow innym

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
u mnie na szkole rodzenia położna powiedziała, ze obecnie jest wytyczna medyczna, że się nie powinno odciągać napletka. ale powiedziała, że z własnego doświadczenia uważa, że powinno się odciągać.
A jakie ona ma "wlasne " doswiadczenie? No chyba ze syna ma ;)

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Muszę się wyzalic bo zaraz sie rozbecze. Mam tragiczny tydzień. Poniedziałek cały dzień straszna migrena, od wtorku do czwartku jelitowka albo nie wiem już sama co... wymioty, biegunka, ból głowy, ból żołądka i skurcze.. nic nie moge jeść, jem suche płatki kukurydziane i piję wodę :( dziś byłam w dalekiej podróży załatwić sprawy urzędowe, męczył mnie ból żołądka i w pewnym momencie złapał mnie tak straszny ból jajnika, że chciałam umrzeć. Dobrze, że miałam nospe ze sobą. Jest wieczór odespalam, wstaję i co czuję... swędzenie, pieczenie. No kur... rewelacja :( nie płaczę tylko dlatego, że to skończyłoby sie kolejną migrena :( :( :( jak ja dotrwam do poniedziałku :sad: jestem załamana, nie mam już siły........
Zrob pilnie badanie ogolne moczu!!!! Bo to wcale nie musi byc jelitowka

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja w pt bylam na usg - zarodek jest, serce bylo widac ze miga, ale jeszcze nie udalo sie uslyszec.

Z uwagi na podwyzszone tsh bede musiala brac hormony. Moze bede mniej senna ;) w pierwszej sie fajtycznie zmniejszyla sennosc na lekach. Troche nasilaja sie nudnosci

Monitor oddechu polecam - w szpitalu lezalam po porodzie 12 dni. Ciezko mi bylo zasnac bo ciagle myslalam ze mala przestanie oddychac a na nie uslysze... ten komfort gdy.mozna isc spokojnie spac... nieoceniony

Napisane na SM-G903F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja też mam kota (8 miesięczny brytyjczyk), wychodzi tylko na balkon - ale przede wszystkim mam IgG dodatnie w kierunku toksoplazmozy (już w pierwszej ciąży miałam), więc jestem spokojna :) Jakoś nigdy jak byłam młodsza nie przejmowałam się myciem owoców, pół dzieciństwa spędziłam w piaskownicach - i kiedyś musiałam to świństwo przechorować, z czego obecnie bardzo się cieszę :D

Oj czego ja w dzieciństwie nie robiłam [emoji12] ( czytaj jadłam) ze zwierzakami spałam, żałowałam, nosiłam... cały czas koty, psy a toxo nie miałam [emoji58] i teraz muszę uważać i trochę sie boje...

Dziewczyny co myślicie o detektorze tętna?

Napisane na MotoG3 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja sie właśnie zastanawiam nad modelami;fajny i chwalony angelsound i nowy miniland sweat beat ale nie ma jeszcze opini a miałabym go za punkty w Empiku i tak siedzę i główkuje...

A co do teściowej to moja naprawdę jest spoko.... ale wszystkie dzieciate koleżanki mówią ze to sie po dziecku zmienia [emoji23] wiec czekam Hihi



"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
Do góry