reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

ja też się melduję po połówkowych - wszystko sprawdzone i pomierzone, maluszek rozwija się prawidłowo :) z pomiarów wychodzi na tydzień starszego, ma już 356 g:)! płeć potwierdzona :)
synek nie bardzo chciał współpracować, więc całe badanie trwało pół godziny i nie mam żadnego ładnego zdjęcia, ale dla mnie to nieistotne, najważniejsze, że kolejną pozycję z listy można spokojnie wykreślić i patrzeć co dalej, ogromnie się cieszę :):):)
 
reklama
Gratulacje udanych wizyt, kciuki za kolejne.
Zdrowia dla wszystkich.

Pati zadzwoń lepiej i się upewnij, bo ja, mimo że mają moje dane, xero wypisu ze szpitala po poronieniu to jednak skierowanie muszę mieć.
 
Dziewczyny , gratuluję wszystkich udanych wizyt:) i zazdroszczę że jesteście już po.
Moje połowkowe 29 stycznia, nie mogę się doczekać
 
Gratuluje wizyt. I zazdroszcze, moja dopiero na poczatku lutego.

Hej ja już dziś po polowkowych. Lekarz fajnie wszystko opisywał co Mierzył i z malenstwem wszystko ok, potwierdził już na 100% będzie dziewczyna :) :). Teraz mogę szaleć z ciuszkami hihi. Oby tylko dalej tak ładnie wszystko szło. Łożysko pięknie wysoko(choć w ok 10tc było bardzo nisko i zakrywa ujście szyjki macicy) szkoda tylko że na przedniej ścianie.
Dzieki za przepis na ciastolina z chęcią wykorzystam z moimi przedszkolakami uwielbiają takie lepiace zabawy.
Czemu szkoda, ze lozysko na przedniej? Jakie to ma znaczenie?
Kurde chyba czuję serducho. Nie pierwszy raz w tej ciąży. Nie boli, ale ewidentnie czuje, że coś się dzieje. Miałyście tak?
To moze tez byc zoładek [emoji14] W pierwszej ciazy panikowalam, ze cos z sercem nie tak a okazywalo sie ze to zoladek daje podobne dolegliwosci, tym bardziej ze na tym etapie juz zaczyna byc sciskany.
I wlasnie taki ucisk czy rozsadzanie to moze wcale nie byc serce.

A od jakiego wieku dawaliscie dzieciom bawic sie tą ciastoliną. Corka ma 21 miesiecy.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej!
dzisiaj byłam u tego lekarza na nfz, czekałam ponad godzinkę ale nic to. Stresowałam się jakoś czy da to skierowanie czy nie..... i wiecie co? powiedział,że nie muszę mieć tego skierowania, bo jak już raz tam byłam na genetycznych to z automatu przechodzę na kolejne badania, czyli połówkowe! mają moje wszystkie dane juz itp :) dzisiaj jeszcze tam zadzwonie czy aby na pewno, ale lekarz chyba wie co i jak...
Zbadał mnie i niestety znowu mam grzybicę :( jakoś objawów nie mam więc nie wiem, ale mu ufam i od dziś nystatyna przez 10 dni...
Potwierdził tez że będzie chłopiec :) czyli jednak Antoś, a mąż niepocieszony jakiś bo bardzo chciał córeczkę, ale ma czas na oswojenie się :) mały waży już pół kilo co jakoś nie chce mi się wierzyć, bo to dopiero 20 tc, a termin wg usg z 4.06 przeskoczył na 22.05 o_O
Pozdrawiam!

Jeżeli będę miała chłopca to też będzie Antoś :)
 
Gratuluje wizyt. I zazdroszcze, moja dopiero na poczatku lutego.


Czemu szkoda, ze lozysko na przedniej? Jakie to ma znaczenie?

To moze tez byc zoładek [emoji14] W pierwszej ciazy panikowalam, ze cos z sercem nie tak a okazywalo sie ze to zoladek daje podobne dolegliwosci, tym bardziej ze na tym etapie juz zaczyna byc sciskany.
I wlasnie taki ucisk czy rozsadzanie to moze wcale nie byc serce.

A od jakiego wieku dawaliscie dzieciom bawic sie tą ciastoliną. Corka ma 21 miesiecy.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Taka domowa od kiedy dziecko chce, nawet jak zje czy poliże to sie nic nie stanie bo to same spożywcze produkty:)

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Gratuluje wizyt.

A od jakiego wieku dawaliscie dzieciom bawic sie tą ciastoliną. Corka ma 21 miesiecy.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom

Im szybciej tym lepiej.[emoji4]
Takie zabawy plastyczne bardzo rozwijają dzieci...
Moja córka nie miała roku a już bawiła się masami przyrządzanymi przeze mnie, albo w klubiku.
Tak samo z malowaniem farbkami.

Polecam zrobic dzieciom CIECZ NIENIUTONOWSKA , dla dzieci szkolnych też się sprawdzą jako ciekawy eksperyment.
A dla maluchów do typowego babrania mąka ziemniaczana + mydło w płynie, mieszamy aż powstanie gładka, nie lepiącą się masa...

Podobnie można zrobić z mąki ziemniaczanej i pianki do golenia.

A masy typu Play doh czy te kupne czy robione do lepienia różnych rzeczy.
Moja córka ma całe pudło akcesoriów do tych ciastolin , bo albo kupowaliśmy jej, albo dostawała w prezencie.

Orginalne Play doh opalać się kupować w biedronkach, są 1/3 albo i 1/4 tańsze niż w każdym innym sklepie. Zawsze w okolicy świat, dnia dziecka itp..
A w normalnych sklepach lepiej kupić podróbkę, kt ma fajne akcesoria, bo taniej wychodzi.

A jak robię jakieś ciasto, ciasteczka, to młoda biegnie po swój wałek i tym podobne akcesoria z coastolin i wałkuje zemną.[emoji38]
 
Hej dziewczyny :)
Super, że już jesteście po połówkowym i fajnie, że już płeć znacie :):)
Ja wciąż się zastanawiam nad tym USG 3 lub 4D i w sumie nie wiem czy już nie jest za późno na umawianie się, bo pewnie terminy mają długie :/

Co do serca to ja mam często kołatania, nie raz mnie kłuje albo nagle mi przyspiesza i zaraz zwalnia. Mi też lekarz mówił, że to z powodu zwiększonej ilości krwi i jeśli np. wystąpią zawroty głowy przy tym lub jakieś inne niepokojące objawy to na pogotowie się wybrać albo do kardiologa.

Ja już ruchy czuje od Świat ale pod ręką nie wiem czy czuć, bo zawsze jak czuje ruchy to gdzieś jestem i nie mam możliwości klasc ręki na brzuchu ;)
Ale nie często czuje, bo tak ze 3 razy na dobę dzidzius ma parę minut aktywności i później cisza. Jedynie jeszcze czuje jak sobie usiądę i nie rozluznie paska to chyba za bardzo gniecie mnie w brzuch i dzidziuś daje znać, że mam poprawić :D

A jak tam z wagą u Was ? Ja kurcze jak nigdy do tej pory schudłam 7kg. Przez te okropne mdłości. Nie mogę jeść słodkiego, a wcześniej uwielbiałam :( i w sumie to chyba na dobre mi to wyszlo. Lekarz jedynie zaznaczał, że trzeba będzie sprawdzić czy maluszek dobrze przybiera na wadze. Koło 21 tyg ile mniej więcej musi ważyć ? Koło 400g czy mniej ?
 
reklama
Do góry