reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja tez szukałam turystycznego i dostawnego jednocześnie, bo nie sadze, ze młody bedzie spał u siebie, a w łóżku mamy juz psa [emoji6]i znalazłam takie: Link do: Kinderkraft Łóżeczko Dostawne Uno 2W1 Szary - Ceny i opinie - Ceneo.pl
to łóżeczko fajne, ale raczej długo Ci nie posłuży. jak tylko dziecko zacznie się podnosić to nie będzie bezpieczne. lepsze są takie z regulowanym dnem, chyba że zakładasz to linkowane łóżeczko tylko na początek, a potem kupisz inne
 
Ostatnia edycja:
reklama
My też maxi cosi cabriofix z baza family fix, bo potem można do niej wpiąć większy fotelik pearl. Tutaj w sklepie opisuja, na ile bezpieczny jest fotelik wpiety do bazy, a o ile mniej bezpieczny zabezpieczony tylko pasami: Link do: MAXI COSI fotelik Cabrio Fix
Tylko, że ten fotelik jeździ tylko tyłem do kierunku jazdy. To dobrze, czy źle?
fotelik tyłem do kierunku jazdy jest o wiele bezpieczniejszy niż montowany przodem. dziecko powinno jeździć tyłem do kierunku jazdy jak najdłużej
 
Czeeeeść! Nie nadrobię Was nigdy.. Odwiedziłam mnie przyjaciółka na kilka dni, nie było czasu tu zajrzeć no i proszę ile naprodukowalyście! Szok :D Powiedzcie mi czy macie jakieś skuteczne kremy maści dozwolone w ciąży na wypryski? Moja cera momentami to jakaś katastrofa.. Ani w jednej ani w drugiej ciąży tego nie było, wręcz kwitłam ;) a teraz takie rzeczy.. Ratujcie :)
 
to łóżeczko fajne, ale raczej długo Ci nie posłuży. jak tylko dziecko zacznie się podnosić to nie będzie bezpieczne. lepsze są takie z regulowanym dnem, chyba że zakładasz to linkowane łóżeczko tylko na początek, a potem kupisz inne

No wlasnie chciałam na sam początek, żeby mieć młodego blisko, docelowo ma swój pokój i w nim łóżeczko z regulowanym dnem. Mam zamiar we wrześniu śledzić miesiąc na działce i takie wydaje mi sie bardziej praktyczne do przewożenia.
Dzięki za radę!
 
My też maxi cosi cabriofix z baza family fix, bo potem można do niej wpiąć większy fotelik pearl. Tutaj w sklepie opisuja, na ile bezpieczny jest fotelik wpiety do bazy, a o ile mniej bezpieczny zabezpieczony tylko pasami: Link do: MAXI COSI fotelik Cabrio Fix
Tylko, że ten fotelik jeździ tylko tyłem do kierunku jazdy. To dobrze, czy źle?
Jak dla mnie dzieci powinny jeździć tyłem w foteliku przez cały czas.

FWF - fotelik montowany przodem
RWF - fotelik montowany tyłem.

Wydarzenia gwałtowne czy jak kto woli wypadki to 65% zderzenia czołowe i 25% boczne, tylko 10% uderzenia w tył.

Przy foteliku FWF i przy zderzeniu czołowym szyja dziecka jest narażona na bardzo duże obciążenie co jest bardzo niebezpieczne. Przy RWF po prostu glowka ma oparcie.

Uderzenia w tył samochodu sa raczej określane mianem stluczki czyli siła uderzenia jest nieduża wiec nawet jesli bedziemy mieli RWF narażenie szyi dziecka na zbyt duże przeciążenie jest o wiele mniej prawdopodobne.

A jak jest problem z patrzeniem na dziecko z przednich siedzeń, to są specjalne lusterka, które to umożliwiają.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No wlasnie chciałam na sam początek, żeby mieć młodego blisko, docelowo ma swój pokój i w nim łóżeczko z regulowanym dnem. Mam zamiar we wrześniu śledzić miesiąc na działce i takie wydaje mi się bardziej praktyczne do przewożenia.
Dzięki za radę!
a nie zakładasz, że będziesz potrzebować łóżeczko turystyczne jak dziecko będzie też starsze? te "zwykłe" turystyczne też się łatwo składają i przewożą, a posłużą dłużej jednak. cena w sumie podobna
 
ja też zbyt często się nie udzielałam (ze względu na obowiązki domowe i prace) a jak już nadrobiłam zaległe strony to wątków było tyle, że ciężko było się odnieść. Zaczynam zwolnienie więc mam nadzieję, że uda mi się być z Wami systematycznie ;)

Co do zakupów to bardzo lubię szukanie w lumpeksach, dlatego też uzbierało mi się już trochę rzeczy zarówno dla chłopca jak i dziewczynki. I przyznam się Wam, że takie zapasy zrobiłam nie będąc jeszcze w ciąży [emoji14]
Gdy okazało się, że maleństwo jest już w brzuszku z zakupami czekałam do czasu potwierdzenia płci. I tak właśnie zaliczyłam h&m, reserved i smyk. Jednak najlepiej okazało się w smyku, np. 5 par body za 30 zł ;)

Co do fotelika to jeszcze się nie interesowałam. O wózkach poczytałam trochę w internecie na temat funkcjonalności i jakości według różnych użytkowników, co do modelu to zbytnio się nie przyglądałam bo bardzo nie lubię zakupów internetowych. Byłam w jednym sklepie i powiem Wam, że najbardziej podobały mi się wózki Baby Merc ale jakoś żadna z Was nigdy nie wspominała o tej firmie i z opiniami też ciężko. Wiecie może coś na temat tej firmy?
Wstyd się przyznać ale robiłam kiedyś jedna Panią po galerii żeby zobaczyć nazwę wózka i to był baby merc...babka chwalila...

 
A mam pytanie odnośnie łóżeczek - musimy z mężem zaopatrzyć się w łóżeczko turystyczne że względu na to, że często wyjeżdżamy..
Przypadło nam bardzo do gustu takie:
Link do: Chicco Łóżeczko Dostawne Next2Me Silver - Ceny i opinie - Ceneo.pl
Zdaję sobie sprawę, że ono będzie na krócej niż takie standardowe, ale na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej komfortowe że względu na to, że można je przystawic do łóżka.. I sama już nie wiem..





Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja bym się zastanowiła nad zwykłym turystycznym z podwieszeniem. Bo to raczej będzie na krótko. Jak Ci maluch zacznie wstawać w 8-9 mcu, to będzie do wymiany.

My z mężem bardzo dużo jeździmy samochodem. I mamy zwykłe, które nam się super sprawdza. Syn się w nim pewnie będzie mieścił do 3 roku życia.

Niby teraz hotele i DW oferują łóżeczka turystyczne, ale jakoś mnie one nie przekonują i fakt że spało w nim jakieś dziecko i nie było po nim czyszczone to takie [emoji19]. Wolę mieć swoje.



Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mnie się Baby Merc również podobają, i Baby Design. Ale że kupno wózka mi odpada to średnio się już tym interesuje teraz. Skupiam się na foteliku. :) A właściwie mąż, bo dostał takie zadanie :)
 
Do góry