reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dziewczyny hej. U mnie lekarka zdziwiona była bo chyba szyjke mam otwarta a pierwszy porod bez rozwarcia był i cc sie zakończył... Wiec ciekawa jestem jak to się skończy. Co do badań obowiązkowe po 35 teraz nikt nie ma prawa nas zmuszać robic badania prywatnie za ponad 200L

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Cześć Dziewczyny
podczytuję już Was kilka dni ale jeszcze nie do końca mam odwagę dołączyć bo ja po dwóch poronieniach więc trochę w strachu w krzakach siedzę. Jutro mam wizytę nr 2 i mam nadzieję, ze serduszko nadal pięknie bije a ja będę mogła na stałe do Was dołączyć ;)
pozdrawiam serdecznie ;))
Powodzenia! :)
Powiedzieli, że niewydolność można stwierdzić na pewno gdy w następnej ciąży szyjka zacznie się znowu skracać przed czasem. Dali mi do wyboru: szew zapobiegawczo ok 12tc, albo mierzenie szyjki i w razie czego szew ratunkowy. Wybrałam pierwsze wyjście bo boję się, że przegapimy moment. Poza tym szew zapobiegawczy daje większą szansę powodzenia.
Myślę, że bardzo dobra decyzja!
Ja też pierwszy raz. Z tego co wiem szew zakładają zazwyczaj pod narkozą choć to nie jest konieczność. Można zewnątrzopnowe czy jak to się tam nazywa. Cały zabieg trwa ok30 min z czego zakładanie szwu ok 10 min, reszta to narkoza.
Nie jest to typowa "narkoza" jaką każdy ma na myśli gdy mówimy o standardowym znieczuleniu ogólnym - tu dostaniesz tylko lek przeciwbólowy (silny) plus lek, który spowoduje że uśniesz. Zabieg jest na tyle krótki, że nawet tych leków zbyt dużo nie trzeba dawać ;)

Tyle piszecie, że nie jestem w stanie nadrabiać ;)
 
U mnie dzien normalny, wszystko spoko, wrocilam z pracy do domu, usiadłam.. i się zaczęło :baffled: Mdłości wzięły się z powietrza, wieczór już mam z głowy. Człowiek specjalnie nie pije, a czuje się gorzej jak po alkoholu :/
 
Dziewczyny hej. U mnie lekarka zdziwiona była bo chyba szyjke mam otwarta a pierwszy porod bez rozwarcia był i cc sie zakończył... Wiec ciekawa jestem jak to się skończy. Co do badań obowiązkowe po 35 teraz nikt nie ma prawa nas zmuszać robic badania prywatnie za ponad 200L

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
mi lekarz powiedział, że nie są obowiązkowe tylko darmowe. i ja bym nie chciała to nie muszę iść.
 
Ja kilka razy czytałam o wykrytych wadach serca u płodu dzięki takim badaniom. Można wtedy przygotować się do porodu inaczej żeby maleństwo mozna bylo ratować. Warte rozważenia. Ja prenatalne z testem PAPA mam 22 listopada

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Witam w czwartek, tyle tutaj napisalyscie babeczki ze ciezko nadrobic :)
Ja wlasnie slyszalam ze bawarka pomaga w produkcji mleka
Badania szczegolowe robic czy nie - najlepiej chyba przedyskutowac z pratnerem. Dziewczyny powyzej 35rz sadze ze warto, ale to kazdej z nas osobista decyzja.
My z mezem zdecydowlismy sie na podstawowe tylko, ale moze jeszcze zmienimy zdanie bo Ja dosyc panikuje ;)


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
Witam.ja właśnie pod gabinetem dentystycznym siedzę.ciekawe czy coś będzie do zrobienia.myślę że tak bo coś mnie górną 3ka pobolewa a już kilka lat nic mi się z zębami nie dzieję.przegląd co pół roku i wszystkie zęby zdrowe.

Ja też dostałam skierowanie na prenatalne ze względu na poronienie i brak tarczycy.nie mogłam się wczoraj dodzwonić żeby termin umówić ale 12tc będzie 12.12 więc gdzieś po tej dacie pewnie będzie wizyta
 
reklama
bawarka nie powoduje zwiększenia laktacji, taki pogląd pokutuje, tak samo, jak masz zgagę to dziecko duzo włosów ma mieć itp.
a genetyczne (bo mnie zaraz Brzuszysta poprawi :) ) jasne, że warto zrobić,
I dziś mam jakiś czepliwy dzień, jak to się mówi, bez kija dziś do mnie nie podchodźcie. W pracy to aż hamować się muszę :( Ciekawe czy to hormony jakieś, czy po prostu wredna jestem.
 
Do góry