reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

No to byloby najlepsze wyjscie ale ze zyje w Niemczech to niezbyt nie wiem jak to ugryźć.

Jutro mam termin u tego adwokata i tak sie zastanawiam. Jezeli okaze sie ze oni bede musieli cofnoc to wypowiedzenie to i ja wtedy bede musiala normalnie znowu do pracy chodzic i na ich twrze sie patrzec??

Z drugiej strony zastanawiam sie czy nie lepiej byloby zameldowac sie w urzedzie dla bezrobotnych zeby miec swiety spokoj.

Nie wiem czy walczyc czy dac sobie spokoj
Ada jak tam sprawa z pracodawcą się rozwiązała?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Warto mity korygować i błędne przekonania.. Ja np nie lubię bawarki i gdybym miała się niepotrzebnie katować i po kilku tyg picia z nadzieja na polepszenie laktacji dowiedzieć, że to nic nie daje.. chyba bym się pochlastała [emoji23] choć na tym forum trzeba uważać bo ost na innym wątku ośmielam się (bezczelna!) Zwrócić lasce na diecie! uwagę, że niejedzenie po 18 to mit już dawno obalony i to tysiąc razy (bo się chwaliła że po 18 nic nie je i bardzo nam to poleca bo już dzięki temu schudła).. jaka zjebe dostałam że przemądrzała jestem i w ogole. Też podesłałam kilka linków obalajacych ten mit to mnie skwitowała "nie będę z Tobą dyskutować bo widzę że i tak wiesz lepiej i Twoja racja zawsze musi być ba wierzchu " [emoji23] także ten..


Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ona chyba o sobie mówiła, bo wygląda że ona wie lepiej i nie da sobie przetłumaczyć...;)

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jak mamy mieć pokarm to będziemy go mieć a jak nie to nie . Różnie w życiu bywa. Tak jak moja teściowa twierdzi ze jak ktoś ma małe piersi to nie będzie mieć pokarmu ze tylko w duży jest... jak jej powiedziałam ze moja babcia przy rozmiarze 85E nie miała ani kropki pokarmu przy obu córkach to już noc się nie odezwala... chyba tak sobie tłumaczyła ze ona prawie biustu nie ma i pokarmu tez nie miała.
Ja przy synku miałam taką ilość ze mogłam cały oddział noworodków wykarmic...
A ta dziewczyna tym nie jedzeniem po 18 to chyba zaglodzic się chce [emoji23] 2h przed spaniem powinno się zjeść ostatni posiłek... niektórzy ludzie to ciemnogrod naprawdę.

My z synkiem dzisiaj spaliśmy do 9 :o szok. Nie umiem go oduczyć żeby nie przychodził się do mnie tulic w nocy co zasnie i go odloze to max po 5 min wraca... przecież jak przyjdzie jeszcze jeden maluch to jak ja będę z nimi funkcjonować. Będą na zmianę mnie budzić... ciemno to widzę.
Byliśmy na zakupach Zaraz biorę się za obiad. Mężowi za chciało się makaronu zapiekanego z twarogiem [emoji23] q

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
Dokładnie, laktacja zaczyna się w głowie.. Rozmiar biusty nie ma znaczenia, bo mleko tworzy się z krwi pod wpływem hormonów a nie z tkanki tłuszczowej;)
Ale takie i inne mity krążą i ludzie je powtarzają i w to wierzą...
Najgorzej że w naszych czasach, gdy wiedza i medycyna poszły sporo do przodu, gdy dostęp do wiedzy jest na wyciągnięcie ręki, dalej dziewczyny popełniają te "błędy", bo mama/ babcia tak mówią...

Jak z tym zagęszczaniem mleka mąką, o kt pisałam kiedyś..

Albo kolejny mit, że niemowlak musi mieć w domu czapkę.. Ileż ja się teściowej natłumaczyłam przy córce, no przecież to był luty i jak to dziecko bez czapki?? ;O
A do tego miała zimne ręce więc " jej zimno jest" .
Na nic tłumaczenie że małe dzieci mają niedojrzała termoregulację i mogą mieć chłodne kończyny dalsze, czyli ręce i nóżki... Po tysiąc razy jej to mówiliśmy, a ta dalej swojej...
Moja mama też na początku mówiła o tych zimnych rączkach, ale jej powiedziałam o tej termoregulacji, no i mówi kiedyś że sobie poczytała i że miałam rację... Czyli można nową wiedzę przyjąć ;).
No chyba że jest się moja teściowa to ma się klapki na oczach bo "KIEDYŚ TAK ROBILI"
Na nic tłumaczenie że wiem, ale teraz robi się tak i tak, z takich i takich powodów to jest lepsze dla dziecko bo to i tamto... Ja się produkował, a ta wszystko kwitowała " No ale kiedyś tak robili!!" Ciężki temat, teraz nic jej nie tłumacze, bo to nie ma sensu.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
ziewczyny posiadające dzieci w wieku 2-7, myślałam żeby się pokusić o coś takiego na Mikołaja dla siostrzenicy i siostrzeńca, sprawdził by się taki prezent, jak myślicie?
Ja bym się chyba z czegoś takiego ucieszyła jako dziecko.. A wiadomo Mikołaj się zbliża a nie chce szaleć z prezentami bo mamy inne wydatki teraz, a jakaś pierdołe bym chciała dzieciom dac
Znacie elfiego? Tutaj jest ich strona
Link do: Wideo / Film od Świętego Mikołaja dla Dzieci • Elfi • Prezent świąteczny 18 • Życzenia dla dziecka

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Myślę że fajny pomysł, ale zależy od dziecka...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to interesujace z ta bawarka :) ale mnie to akurat gilga bo o tak lubie :) jesli mialaby pomoc przy laktacji tym lepiej a jesli nie ma wplywu... to trudno - Ja po prostu lubie :)
A swoja droga kiedy mozemy spodziewac sie pierwszych wyciekow mleka?


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
 
W końcu jakis temat, w którym mogę sie wypowiedzieć!
Co do laktacji - ja nie miałam pokarmu po nagłym cc. Dziecko sie darlo, ja plakalam, bo czułam, ze nie spełniam jego potrzeb, piłam bawarki, jakieś inne cuda z apteki... mimo ze wiedziałam, ze to mity, ale wiecie - tonący brzytwy sie chwyta. No i powiem wam, ze nic tak nie pomogło jak pozwalanie dziecku na wiszenie na cycu ;)) im wiecej wisiał, tym wiecej było mleka. I poszło. Karmiłam go ponad rok, dopóki sam sie nie odstawił.
 
W końcu jakis temat, w którym mogę sie wypowiedzieć!
Co do laktacji - ja nie miałam pokarmu po nagłym cc. Dziecko sie darlo, ja plakalam, bo czułam, ze nie spełniam jego potrzeb, piłam bawarki, jakieś inne cuda z apteki... mimo ze wiedziałam, ze to mity, ale wiecie - tonący brzytwy sie chwyta. No i powiem wam, ze nic tak nie pomogło jak pozwalanie dziecku na wiszenie na cycu ;)) im wiecej wisiał, tym wiecej było mleka. I poszło. Karmiłam go ponad rok, dopóki sam sie nie odstawił.

To prawda! Kiedys czytalam ze mozna nawet tak zastymulowac piers ze adopotowanego nowordoka mozna na wlasnym mleku wychowac [emoji7]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
No to interesujace z ta bawarka :) ale mnie to akurat gilga bo o tak lubie :) jesli mialaby pomoc przy laktacji tym lepiej a jesli nie ma wplywu... to trudno - Ja po prostu lubie :)
A swoja droga kiedy mozemy spodziewac sie pierwszych wyciekow mleka?


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
Ja już mam, jak ścisnę bo laktacja po córce jeszcze nie wygasła do końca...
W marcu skończyłam ją karmić.


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
To prawda! Kiedys czytalam ze mozna nawet tak zastymulowac piers ze adopotowanego nowordoka mozna na wlasnym mleku wychowac [emoji7]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Też o tym słyszalna, to jest przykład na to że laktacja zaczyna się w głowie. A hormony potrafią zdziałać cuda...



Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
W końcu jakis temat, w którym mogę sie wypowiedzieć!
Co do laktacji - ja nie miałam pokarmu po nagłym cc. Dziecko sie darlo, ja plakalam, bo czułam, ze nie spełniam jego potrzeb, piłam bawarki, jakieś inne cuda z apteki... mimo ze wiedziałam, ze to mity, ale wiecie - tonący brzytwy sie chwyta. No i powiem wam, ze nic tak nie pomogło jak pozwalanie dziecku na wiszenie na cycu ;)) im wiecej wisiał, tym wiecej było mleka. I poszło. Karmiłam go ponad rok, dopóki sam sie nie odstawił.
No jesteś najlepszym przykładem na to, że jak się bardzo czegoś pragnie to się to osiągnie...
Brawo Ty!!!!
Masz racje, dziecko jest najlepszym laktatorem i stymulatorem laktacji.

Zawsze mnie rozwala jak słyszę hasła typu "karmiłam 4 msc a potem nie miałami już pokarmu, puste piersi"

Zawsze gryzę się w język, ale mam ochotę zapytać co się z nim stało wyparował, czy krew Ci się skończyła w organizmie??

Po prostu dziewczyny nie mają wiedzy na ten temat i pociskają kity innym, żeby się usprawiedliwić może trochę, czy nie wiem co...

A prawda często wygląda tak że "Na noc daje butle z mlekiem modifikowanym, bo ładnie śpi i ja też mogę się wyspać, a w ciągu dnia tez 1x czy 2x daje mm bo coś tam...

A prawda jest taka że każde podanie mm oddała i osłabia laktację..No niestety, cudów nie ma.

Bez urazy dla nikogo oczywiście, nie bierzcie tego do siebie, to jest moje zdanie, możecie się nie zgodzić.
Ale uważam że mam wiedzę jaką mam, oparta na badaniach itp no i na doświadczeniu swoim, a nie wierzeniach typu "babcia Halinka mówiła że jej babcia mówiła.." więc myślę że mogę się wypowiadać w tej kwestii. ;)

Boshe ale się rozpisałam, sorki;)

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry