reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Hej dziewczyny :)
Super, że już jesteście po połówkowym i fajnie, że już płeć znacie :):)
Ja wciąż się zastanawiam nad tym USG 3 lub 4D i w sumie nie wiem czy już nie jest za późno na umawianie się, bo pewnie terminy mają długie :/

Co do serca to ja mam często kołatania, nie raz mnie kłuje albo nagle mi przyspiesza i zaraz zwalnia. Mi też lekarz mówił, że to z powodu zwiększonej ilości krwi i jeśli np. wystąpią zawroty głowy przy tym lub jakieś inne niepokojące objawy to na pogotowie się wybrać albo do kardiologa.

Ja już ruchy czuje od Świat ale pod ręką nie wiem czy czuć, bo zawsze jak czuje ruchy to gdzieś jestem i nie mam możliwości klasc ręki na brzuchu ;)
Ale nie często czuje, bo tak ze 3 razy na dobę dzidzius ma parę minut aktywności i później cisza. Jedynie jeszcze czuje jak sobie usiądę i nie rozluznie paska to chyba za bardzo gniecie mnie w brzuch i dzidziuś daje znać, że mam poprawić :D

A jak tam z wagą u Was ? Ja kurcze jak nigdy do tej pory schudłam 7kg. Przez te okropne mdłości. Nie mogę jeść słodkiego, a wcześniej uwielbiałam :( i w sumie to chyba na dobre mi to wyszlo. Lekarz jedynie zaznaczał, że trzeba będzie sprawdzić czy maluszek dobrze przybiera na wadze. Koło 21 tyg ile mniej więcej musi ważyć ? Koło 400g czy mniej ?


Mój maluszek waży już 495 g - 20 tc, wg usg 22 tc. A na wadze przybrałam już ok 4-5 kg.
 
reklama
U mnie na plusie 1.9kg

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
U mnie 2 kg na plusie. Ja się wag nie martwię. Zawsze i tak wychodzi mi niedowaga ciążowa :p

@Ania72821 Nie ma czegoś takiego jak ile maluch "powinien ważyć" ;) Widełki siatek centylowych są szerokie i tak normą będzie zarówno 300g jak i 460g ;) Dużo zależy od predyspozycji genetycznych, więc porównywanie nie ma sensu. Nieważne jakie duże, ważne żeby było zdrowe :)

Dziewczyny, ma któraś może prywatną opiekę medyczną w Medicoverze? My od kilku lat mamy w luxmedzie, ale wkurza mnie coraz dłuższy czas oczekiwania na wizytę, więc myślę nad zmianą. Jeśli któraś korzysta z medicoveru będę wdzięczna za opinię :)
 
Kurde chyba czuję serducho. Nie pierwszy raz w tej ciąży. Nie boli, ale ewidentnie czuje, że coś się dzieje. Miałyście tak?

Ja miałam problem z kolataniami serca od początku ciąży. Po dobraniu odpowiedniej dawki eutyroxu (miałam ciut za wysokie TSH, wiec dostałam profilaktycznie) od 3 tyg mam spokój. To była bardzo nieprzyjemna dolegliwość :/
 
teraz będzie problem, mąż tylko Zosia i Zosia
a ja nieeee....
chce Polę albo Nelę :(
My mamy Polę - Pole to fajne dziewczyny :) Też podobała mi sie Zosia, ale maż stwierdził, że będą ją przezywać "Zosia Samosia" i została Pola.

Co myślicie o imieniu Gaja?
Nasza druga córka miała mieć tak na imię, mi się bardzo podobało, ale w końcu stanęło na imieniu Nadia.

U mnie nadal płeć nieznana. Dla dziewczynki mam kilka imion wybranych, które mi się podobają, a dla chlopca - ZERO! :/ Patrzyłam na listę imion popularnych w ostatnich, ale jakoś zadne do mnie nie przemawia... To chyba znak, że jednak musi być dziewczynka :)
 
Ja z waga 1.5kg na plusie. Cieszy mnie to bo w pierwszej ciąży na tym etapie miałam 8kg na plusie. Jedynie lekarka się śmieje że muszę mało jeść że w ogóle nie przybieram ale ja tak po prostu mam mogę jeść jak słoń i waga zawsze w miejscu.

Ja polowkowe mam 8 lutego, więc mam jeszcze trochę czekania.

Zrobiłam dzisiaj wielki gar grochowki na obiad bo miałam ogromną ochotę i w końcu moja maszyna zaczęła działać to zrobiłam parę rzeczy dla malutkiej :)
Cieniutkie spodenki + opaska
1516115687-8562e4f416fced3f-aaaaaa.jpeg


Sukieneczka
1516115698-057e5deb41a63965-aaaaaa.jpeg


Do tych spodenek też chyba jeszcze zrobię opaskę do kompletu
1516115743-becc368e6e0ed086-aaaaaa.jpeg


I ta najmniej udana sukienka bo maszyna strajkowala ostro
1516115786-d339d0533a819390-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam Mamusie attachFull835584 Mam do sprzedania ciuszki po mojej corce która urodziła się w tamtym roku w marcu attachFull835585 a termin miałam na kwiecień attachFull835586 Ciuszki kupowane w Stanach głównie marki carter’s. Są w stanie idealnym bądź bardzo dobrym

zapraszam do miej grupy na Facebooku Mała Mi Link do: Zaloguj się do Facebooka | Facebook
 

Załączniki

  • upload_2018-1-16_16-31-37.png
    upload_2018-1-16_16-31-37.png
    124 bajtów · Wyświetleń: 64
  • upload_2018-1-16_16-31-37.png
    upload_2018-1-16_16-31-37.png
    124 bajtów · Wyświetleń: 68
  • upload_2018-1-16_16-31-37.png
    upload_2018-1-16_16-31-37.png
    124 bajtów · Wyświetleń: 52
Do góry