reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Co do szyjki to mi gin nie mówi ile ma cm, więc mam nadzieję, że jest ok. A to mierzą USG czy jak ?
mi moja gin zmierzyła po raz pierwszy szyjkę na ostatniej wizycie, czyli w 20 tc - usg dopochwowe; ale też nie powiedziała ile ma cm, tylko że szyjka okey, a ja nawet nie pomyślałam, żeby zapytać
 
Co do szyjki to mi gin nie mówi ile ma cm, więc mam nadzieję, że jest ok. A to mierzą USG czy jak ?
Długość szyjki można zmierzyć tylko przez Usg dopochwowe. Szyjka powinna być sprawdzana na każdej wizycie bo skracajaca się szyjka może prowadzić do przedwczesnego porodu. Upominajcie się o to dziewczyny, to naprawdę ważne badanie.
 
Dziewczyny a jak z wizytami położnej środowiskowej? właśnie sobie uświadomiłam, że do mojej siostry przychodziła do domu taka położna przed porodem i kilka razy po porodzie; czy Wy macie swoje położne już? kiedy byłby najlepszy czas, żeby o taką "pomoc" zadbać?
chyba jutro podjadę do mojej przychodni i wypytam jak to u nas działa :)
 
A jak gin bada ręcznie to nie wystarczy ? Może jak by wyczuł, że jest coś nie tak to by zrobił usg dopochwowe !?
Ja takie miałam ostatnio w 9 tyg, i przez chwilę w 13 ale tylko po to, żeby spróbować zmierzyć przeziernosc.
W poprzedniej ciąży też mi szyjki przez usg nie badał, więc nie wiem jaka była ale wiem, że miałam rozwarcie na 2cm od 32tyg i tylko ręcznie badał
 
Ale produkujecie tu. Mój pierworodny wczoraj przekombinowal i chodzi z palcem w bandażu bo tak go przytszasnal i cały czas go boli.
U mnie szyjke sprawdzają dopiero w okolicach 25-30 tygodnia wcześniej nie sprawdza.
Co do wózków to patrzcie żeby miał duza gondole. Prawidłowo dziecko powinno do 9 miesiąca jeździć w wózku tak radzą fizjoterapeuci

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Lap_ciuch, do mnie położna po porodach przychodziła tak ze 4 razy i tyle. A słyszałam, że przed porodem też się nam należy, żeby przyszła. Nie wiem w sumie po co !? Zbada np. tętno dzidziusia ? I gdzie to się załatwia !?
 
Długość szyjki można zmierzyć tylko przez Usg dopochwowe. Szyjka powinna być sprawdzana na każdej wizycie bo skracajaca się szyjka może prowadzić do przedwczesnego porodu. Upominajcie się o to dziewczyny, to naprawdę ważne badanie.

Potwierdzam, je tez mam sprawdzaną na każdej wizycie. Po połówkowym info o długości powinno być w opisie badania
 
Hej dziewczyny :)
Ja dziś od rana siedzę w i ternecie i oglądam wózki. Za duży wybór ...
Mam na oku Adamex Barletta, Tako Moonlight i Expander Mondeo Eco. Musimy się wybrać do jakiejś hurtowni wózków w Krakowie i obejrzeć na żywo. Wiecie może gdzie w Krakowie jest jakaś hurtownia i żeby ceny miała nie najgorsze ?

Podobno na Gromadzkiej jest dobra hurtownia ze wszystkim - maja i wózki i foteleliki. My się tam wybieramy, ale dopiero za jakiś czas.. Wózek i fotelik i tak będziemy kupować pewnie w okolicach kwietnia/maja... I na Mogilskiej jest jeszcze sklep Bobowozki, tam na wysokości Parku Lotników w takich nowych blokach przy ulicy na parterze. W Entliczkach ponoć jest bardzo kiepska obsługa, więc nawet się tam nie wybieraj po doradztwo, bo raczej go nie dostaniesz :)
 
reklama
Lap_ciuch, do mnie położna po porodach przychodziła tak ze 4 razy i tyle. A słyszałam, że przed porodem też się nam należy, żeby przyszła. Nie wiem w sumie po co !? Zbada np. tętno dzidziusia ? I gdzie to się załatwia !?
W przychodni w której masz deklaracje złożyłas też deklaracje z wyborem położnej. I to jest właśnie Twoja położna. Ta sama, która przyjdzie pomoc po porodzie z pępuszkiem itp.
U nas jak zgłosiłam ciąże w przychodni to od 20 Tc mam spotkania z położna. Tłumaczy różne aspekty ze szkoły rodzenia, daje jakieś próbki i broszury. Wiem że nie wszędzie tak to wygląda, ale generalnie zazwyczaj ma się jakieś 2-3 spotkania z położna
 
Do góry