reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Witajcie dziewczyny :) ja tylko podczytuję niestety mam ogromny problem z pracodawcą. Pracodawca ma kilka punktów pracy (w trzech miastach) fizycznie każde nich odwiedza na zasadzie odebrania korespondencji. Mimo umówienia spotkania nie zjawia się na nim więc nie mam jak l4 dostarczyć osobiście. Ostatnie l4 wysłałam pocztą (polecony z potwierdzeniem odbioru) jednak teraz pracownicy zakazał odbierania takiego listu jesli będzie ode mnie czyli l4 do mnie wróci. Co zrobic? Czy ma prawo na cos takiego? Przeciez to swiadome utrudnianie

Ja też bym wysłała przez koleżankę a przy następnej wizycie zapytałabym lekarza czy ma możliwość wystawienia zwolnienia w formie elektronicznej.
Powodzenia
 
reklama
A ja bym zrobila to tak. Wyslala bym listem poleconym priorytetowym za potwierdzeniem. Dostaniesz druk o nadaniu i jesli co odesla to idz do inspekcji pracy i złóż skargę. Ze pracodawca niechce przyjść zwolnienia od ciebie czy to osobiscie czy pisemnie. A mozesz zajść do firmy i poprosić o pisemne odmowienie przyjścia zwolnienia od ciebie.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Emeraudes a nie macie w firmie jakiegoś działu kadr czy czegoś takiego?
Ktoś to musi przyjąć, jeśli nie to może zadzwoń do szefa czy to przyjmie czy masz iść do inspekcji pracy, bo to żart jakiś....albo zanieś bezpośrednio lub wyślij do księgowości, to oni to wysyłają do Zusu.
 
Pisałyście ostatnio o rozpoznawaniu płci dziecka po wyglądzie i powiem tak: pic na wodę - fotomontaż! W dwóch poprzednich ciążach z dziewczynkami, które to podobno powinny odebrać mi urodę nie miałam tylu pryszczy co teraz! Normalnie mogłabym w szranki z gimbzą stanąć :confused2:

I ktoś tu kiedyś pisał, że trzeba mieć dwa wyniki grupy krwi. Pytałam o to i położna mi wytłumaczyła, że wynik musi być sprawdzony przez dwie osoby. I na moim są faktycznie dwie, a nawet 3 pieczątki, więc jest oki.

Jutro zaczynam 24 tc :szok: Chyba zaczynamy nabierać rozpędu. Ale to dobrze...
 
Pisałyście ostatnio o rozpoznawaniu płci dziecka po wyglądzie i powiem tak: pic na wodę - fotomontaż! W dwóch poprzednich ciążach z dziewczynkami, które to podobno powinny odebrać mi urodę nie miałam tylu pryszczy co teraz! Normalnie mogłabym w szranki z gimbzą stanąć :confused2:

I ktoś tu kiedyś pisał, że trzeba mieć dwa wyniki grupy krwi. Pytałam o to i położna mi wytłumaczyła, że wynik musi być sprawdzony przez dwie osoby. I na moim są faktycznie dwie, a nawet 3 pieczątki, więc jest oki.

Jutro zaczynam 24 tc :szok: Chyba zaczynamy nabierać rozpędu. Ale to dobrze...
Moja mama była w ciazy 6 razy ma 6 córek i mówi każda ciąża była inna;) ja przy córce miałam śliczna cere zero pryszczy. A teraz armagedon na twarzy stosuje pilng z kawy 2 razy w tygodniu to jest ciut lepiej i tak sie sklada ze moja slynna urodę kradnie mi chlopak;) oby był sliczny a ja docierpie do porodu

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moja mama była w ciazy 6 razy ma 6 córek i mówi każda ciąża była inna;) ja przy córce miałam śliczna cere zero pryszczy. A teraz armagedon na twarzy stosuje pilng z kawy 2 razy w tygodniu to jest ciut lepiej i tak sie sklada ze moja slynna urodę kradnie mi chlopak;) oby był sliczny a ja docierpie do porodu

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
a to nie dziewczynka kradnie urodę :D? u nas przynajmniej tak się mówi. ja 3 x chłopak i w każdej ciąży mam cerę super, nigdy lepszej nie miałam :)
 
Niby tak sie mówi. Widać u nas inaczej. W ogóle ta ciąża jest inna. Z Frania do 21tc przytylam 6kg a teraz tylko 1kg. Nie mialam takich zachcianek przy corce a teraz tragedia wczoraj mi sie hamburgera zachciało;)

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny :)
A ja w ogóle nie miałam robionych badań na toxoplazmoze o_O

Jeśli o konflikt chodzi to ja mam 0-, a mąż B+, teraz robiłam jakieś badania na przeciwciała i wyszedł dobrze i z tego co gin mówił zastrzyk dostanę do 72godz od porodu jak za pierwszym i drugim razem i powinno być dobrze :)
 
Ja też w 1szsj ciąży miałam ładną cerę, wszyscy mówili że nie wyglądam na dziewczyke, a babcia pod koniec 8 miesiąca mówiłaś bym za dużo różowych ciuchów nie kupowała, bo to jednak może być chłopiec...[emoji23]
Wiadomo że jakieś pojedyńcze pryszcze mi wyskakiwały, ale to jak zawsze...
Teraz tez wyskakują mi jakieś drobne pryszcze czasem, mam wrażenie że bardziej niż przy córce.
Ale wszyscy i tak powtarzają że ładnie wyglądam, "na chłopca"[emoji12]
To im przypominam że w 1szwj ciąży też mi tak mówili, a była córka, teraz syn, więc to znaczenia nie ma[emoji6]
Pewnie dużo zależy od genów i tyle..
 
reklama
Hej dziewczyny :)
A ja w ogóle nie miałam robionych badań na toxoplazmoze o_O

Jeśli o konflikt chodzi to ja mam 0-, a mąż B+, teraz robiłam jakieś badania na przeciwciała i wyszedł dobrze i z tego co gin mówił zastrzyk dostanę do 72godz od porodu jak za pierwszym i drugim razem i powinno być dobrze :)
Toksoplazmoza jest badaniem zalecanym w ciąży a nie obowiązkowym, ja skierowania nie dostałam, musiałam zapłacić, ale dr powiedziała że dobrze by było jakbym sobie je zrobiła...
Później robiłam też cytomegalie, bo ona też w ciąży jest groźna..
Oba te badania robi się w 2ch klasach IgG i IgM, koszt ok 50zl za obie klasy, dlatego ja toxo i celytomegalei robiłam osobno, bo to 100zl ponad..
 
Do góry