reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
To samo w Holandii, ciąża to nie choroba i najlepiej pracować do ostatniego dnia przed porodem :/ paracetamol na wszystko. Jak człowiek jest umierający to wtedy może się zgłosić do lekarza...

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom

I w Niemczech tez nie jest innaczej.
Ja rowniez nie dostalam zwolnienia bo ciaza to nie choroba.
Do tego moj pracodawca mnie zwolnil i przez to ze ja go nie poinformowałam pisemnie to mial do tego prawo.

A teraz taka nowinka. Wyslalam swojemu adwokatowi rozmowe z moim pracodawca, jak wyszlam od lekarza i mowilam ze moge byc w ciazy i ze mam to u ginekologa potwierdzić.
A ten wyslal ta rozmowe do adwokata mojego pracodawcy. A teraz pracodawca grozi mi rozprawa w sadzie i ze bede miec problemy bo nagralam rozmowe bez poinformowania.
I jak tu sie nie stresowac :(
 
I w Niemczech tez nie jest innaczej.
Ja rowniez nie dostalam zwolnienia bo ciaza to nie choroba.
Do tego moj pracodawca mnie zwolnil i przez to ze ja go nie poinformowałam pisemnie to mial do tego prawo.

A teraz taka nowinka. Wyslalam swojemu adwokatowi rozmowe z moim pracodawca, jak wyszlam od lekarza i mowilam ze moge byc w ciazy i ze mam to u ginekologa potwierdzić.
A ten wyslal ta rozmowe do adwokata mojego pracodawcy. A teraz pracodawca grozi mi rozprawa w sadzie i ze bede miec problemy bo nagralam rozmowe bez poinformowania.
I jak tu sie nie stresowac :(
To jest po prostu straszne .. współczuję Wam dziewczyny serio ;/

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Dziewczyny a jak to jest z farbowaniem włosów w ciąży? Wolno czy nie? Zapisałam się ponad 3 tygodnie temu na ombre i stale mam wątpliwości
Ja malowalam włosy w grudniu nic nie było. Jedynie zapach farby mnie drażnil ale jest prawdopodobienstwo ze na skutek hormonów farba moze uczulic. Dlatego warto zrobić próbę uczuleniowa. To w zasadzie zalecane
Ależ się wściekłam :( po mojej ostatniej dniowce w pracy stwierdziłam że nie ma opcji żebym dłużej pracowała, więc dziś poszłam do lekarza, powiedziałam mu o bólach i poprosiłam o zwolnienie i wiecie co? Nie dostałam. Bo zwolnienie i zasiłek chorobowy przysługuje w przypadku choroby. A ani ciąża ani ból nie są chorobą. Więc albo mam pracować, albo siedzieć w domu ale bez zasiłku. Kurde, płacimy prawie najwyższe w Europie podatki... na co? Poczułam się tam jak symulantka, potraktowano mnie jak naciągaczkę... Oczywiscie po wyjściu z gabinetu w płacz. Nie wiem co robić teraz☹☹☹

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Zajdz i powiedz ze strasznie boli cie miednica że az noga nie dasz rady ruszać. Powymyslaj trochę;)
Nie ma. Pracodawca nie może zwolnić z POWODU ciąży, ale redukcja etatu, jak najbardziej.

Poczekam do tego 14. Tu już na prawdę nie chodzi o pieniądze, bo nie umrzemy z głodu, tylko o sam fakt w jaki sposób mnie potraktowano. I tutaj zasiłek rodzicielski rozliczają na podstawie rocznego dochodu, więc jeżeli teraz przez kilka miesięcy nie będę miała dochodu to mój zasiłek będzie śmieszny. A jak dzidzia przyjdzie na świat to lepiej jakby nam kasy nie brakowało... eh. Za dużo stresu, stanowczo.

@AgaRS90 Przerażające są te składy kosmeyków [emoji44][emoji19]Trza się doedukować.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Jeśli redukcja to wtedy nie mogą nikogo na jej miejsce zatrudnić. Opcjonalnie dyscyplinarka o ile w tamtym prawie tak jest

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja malowalam włosy w grudniu nic nie było. Jedynie zapach farby mnie drażnil ale jest prawdopodobienstwo ze na skutek hormonów farba moze uczulic. Dlatego warto zrobić próbę uczuleniowa. To w zasadzie zalecane

Zajdz i powiedz ze strasznie boli cie miednica że az noga nie dasz rady ruszać. Powymyslaj trochę;)

Jeśli redukcja to wtedy nie mogą nikogo na jej miejsce zatrudnić. Opcjonalnie dyscyplinarka o ile w tamtym prawie tak jest

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też bym szla i nawymyslala... gorzej jeśli Cie poloza na oddziale:/

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Właśnie a propos blogów dla mam.
Co polecacie do poczytania o sprawach ciążowo-rodzicielskich?
Z takich blogów, które mnie się dobrze czyta (w sensie, że ciekawych rzeczy się można dowiedzieć) to:
mamaginekolog
MAMAlife
Mamoholiczka
srokao
KiedyMamaNieŚpi

to tak na szybko mi przyszły do głowy; ale na pewno jest wiele, których nie odkryłam :)
 
a tak z innej beczki, jecie w ciąży jakieś azjatyckie dania? Jest tydzień azjatycki w lidlu i tak mnie strasznie korci, żeby coś sobie zakupić i smacznie zjeść :)
 
reklama
@lap_ciuch ja bym zjadła coś azjatyckiego :D nic nie jadłam w ciąży więc w sumie już dawno nic takiego nie było.... muszę to nadrobić ;)
Byłam w rossmanie i pierwszy raz zdarzyło się , że zostałam wpuszczona bez kolejki do kasy - szczerze się wzruszyłam..... haha. Miałam za grosz oliwkę przeciw rozstępom więc teraz będę jej używać a tam w składzie jest olejek kokosowy i makadamia
A ja dziś byłam w second handzie i takie łupy dla dzidzi :)
27650669_1737471616273682_606358808_o.jpg
 

Załączniki

  • 27650669_1737471616273682_606358808_o.jpg
    27650669_1737471616273682_606358808_o.jpg
    614,4 KB · Wyświetleń: 595
Do góry