reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Nie. A ma problemy z cisnieniem lub inne schorzenia? Moze to skorelowana z czymś kontrola? Lub jezeli kolejna ciaza to cos w pierwszej bylo?

Ja rozkoszuje sie nic-nie-robieniem, bo wiem, ze to jedne z nielicznych momentów bezkarnego nierobstwa :)

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
No właśnie nic z tych rzeczy, dlatego się dziwimy obie.
 
reklama
U mnie również brak powiadomień. EKG nie miałam zleconego. W przyszłym tygodniu wybieram sie na badania w tym na glukozę, jaka cena mniej więcej takiej przyjemności?
Do L4 musiałam sie przyzwyczaić, z początku tez czułam sie jak obibok. Ale teraz staram sie ustalić sobie jakiś plan, trochę sprzątam, czytam książki i jakoś leci ten dzien :)
Udanego poniedziałku :)


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ja również nie mam powiadomień, pewnie jakiś błąd.

@emer185 idę na glukozę w tym tygodniu. Dziś kupowałam 75 g i zapłaciłam 5,50. Chodzę na nfz więc i badanie bezpłatnie wykonuje.
 
Zależy czy miałaś w tym czasie jakieś chorobowe, opiekę itp... Bo licz okres bez tego.
Ja np na L4 poszłam w październiku a chorobowe wyliczyli mi od maja 2016 do czerwca 2017..
Bo musi być jakiś okres 3 miesięczny bez zwolnienia...
A ja miałam na przełomie lipca/ sierpnia 2 tyg L4, jeszcze jakaś opieke w między czasie 2 dni...
O to ja dopiero jestem zielona w tym temacie. W ogóle nie rozumiem skąd te wyliczenia. Wydaje mi się, że skoro poszłam na L4 w styczniu to powinno mi się liczyć od stycznia, a macierzyński od porodu, czy jak się tam "ustawi", bo można na macierzyński pójść już przed porodem. Dziewczyny, wyprowadźcie mnie z błędu.

A ja właśnie wróciłam ze spaceru z mężulem, wrócił wcześniej z pracy i skorzystaliśmy że słonecznej pogody [emoji2] przed południem była u mnie położna na pierwszej wizycie. Bardzo pozytywne wrażenia, choć wizyta taka formalna bardziej, bo trzeba było powypelniac jakieś dokumenty. Wypytala o zdrowie, przebieg ciąży, doradzila w kilku nurtujących mnie sprawach, zmierzyła tętno maleństwa i wytlumaczyla na czym będą polegać nasze kolejne spotkania. Także super, kolejne spotkanie na tym etapie jakoś za 4tyg, potem już im bliżej rozwiązania tym częściej [emoji2]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z tego co wiem, macierzyński liczy się od wyznaczonej daty porodu- czyli lekarz ostatnie L4 wypisuje do dnia porodu wg ostatniej miesiączki. Jeśli jest się po terminie, to macierzyński niestety już nam leci i jesteśmy w plecy....natomiast kompletnie nie mam pojęcia o wcześniejszym macierzyńskim czy kryteriach do wyliczania wynagrodzenia na L4 [emoji50]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Beak84 ja nie mam czasu leniuchowac na kanapie... zaworze dzieci do szkoły robie zakupy obiad odbieram.dzieci lekcje pranie prasowanie codziennie coś innego się znajdzie

Napisane na SM-G530FZ w aplikacji Forum BabyBoom
 
Z tego co wiem, macierzyński liczy się od wyznaczonej daty porodu- czyli lekarz ostatnie L4 wypisuje do dnia porodu wg ostatniej miesiączki. Jeśli jest się po terminie, to macierzyński niestety już nam leci i jesteśmy w plecy....natomiast kompletnie nie mam pojęcia o wcześniejszym macierzyńskim czy kryteriach do wyliczania wynagrodzenia na L4 [emoji50]

Napisane na D5103 w aplikacji Forum BabyBoom
Tak, masz rację, ale wiem też że można na macierzyński pójść już wcześniej, tylko nie jestem zorientowana co i jak.

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja "siedzę" w domu od prawie trzech tygodni i póki co nuda mi nie doskwiera ;) Obiady, sprzątanie, książki, zakupy, spacery, tworzenie listy wyprawkowej... :D Jest co robić. :p

W weekend zaliczyliśmy pierwsze zakupy dla Małego :) zdecydowanie rozbudziło to mój apetyt na więcej :D

Link do: Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - adccc73ebecaf.jpg


ADA87 - mi lekarz zlecił to badanie, a będę je miała w przyszłym tygodniu (czyli 26tc) także masz jeszcze czas, ale może zapytaj. Aha, no i u mnie jest bezpłatne. :)
 
Dziewczyny czy Wam przychodzą powiadomienia z aplikacji? Bo mi od tygodnia jakoś nie, choć nic nie zmieniałam..
Mi też nie myślałam czy to wina telefonu.

No to super szybko zaczyna przesypiać noce. Zazdroszczę moja mała dopiero po odcycowaniu przespala cała noc ale my tak długo się karmiłyśmy

ja nie karmie malej piersią od jej 4 tż.

CO do siedzienia w domu ja już w domu jestem od czerwca 2016.

CO do l4 i macierzyńskiego to mi lekarka powiedziała że jak nie urodze (w pierwszej ciązy termin na 29grudzień) do 29 to mam iść do rodzinnego po zwolnienie do dnia 8 stycznia i jak do wtedy nie urodzę to wtedy na sor. A macierzynski musisz sama słożyć dkolumenty masz na to 2 tyg. od dnia porodu.
 
reklama
Ja "siedzę" w domu od prawie trzech tygodni i póki co nuda mi nie doskwiera ;) Obiady, sprzątanie, książki, zakupy, spacery, tworzenie listy wyprawkowej... :D Jest co robić. [emoji14]

W weekend zaliczyliśmy pierwsze zakupy dla Małego :) zdecydowanie rozbudziło to mój apetyt na więcej :D

Link do: Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - adccc73ebecaf.jpg


ADA87 - mi lekarz zlecił to badanie, a będę je miała w przyszłym tygodniu (czyli 26tc) także masz jeszcze czas, ale może zapytaj. Aha, no i u mnie jest bezpłatne. :)
A gdzie kupiłaś pieluchy?
I jakie to są ?Bo ja u z myślę nad zakupem tylko nie wiem jakie i jak duże i skąd? Na pewno chcę spróbować białe tetra Lux bo któraś już o nich pisała...
A te twoje mają ladne wzory[emoji12]

 
Do góry